گیلانیان
سه شنبه ۵ مهر ۱۴۰۱ Tuesday, 27 September , 2022
فوریه 22, 2014 کد خبر : 24990 خبر ها

عدم افزایش نرخ واحدهای گردشگری گیلان/ رضایت گردشگران مورد توجه باشد

عدم افزایش نرخ واحدهای گردشگری گیلان/ رضایت گردشگران مورد توجه باشد

گیلانیان : مدیرکل میراث فرهنگی گیلان با بیان اینکه در نوروز امسال نرخ واحدهای گردشگری گیلان افزایش نمی‌یابد گفت: باید با رعایت اخلاق‌محوری در فروش ارزاق به گردشگران، رضایت آن‌ها را فراهم کنیم.

رضا علیزاده، مدیرکل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری گیلان، امروز(۳ اسفند) در جمع اعضای ستاد اجرایی هماهنگی خدمات سفر شهرستان لاهیجان با بیان اینکه این شهر مقصد نهایی اکثر گردشگران استان است، اظهار کرد: با رعایت استانداردهای لازم در بخش گردشگری، امسال شاهد رشد حضور بیشتر مسافران و گردشگران در شهرستان لاهیجان خواهیم بود.

وی با بیان اینکه در نوروز امسال نرخ واحدهای گردشگری گیلان افزایش نمی‌یابد، تصریح کرد: تمام مجموعه‌هایی که پروانه بهره‌برداری از سازمان میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری دارند، باید در چارچوب دستورالعمل‌های ابلاغی این سازمان فعالیت کنند.

علیزاده با بیان اینکه گردشگری با اقتصاد شهر در ارتباط بوده و باید به این مهم توجه شود، ادامه داد: فعالیت‌های ستاد تسهیلات باید موجب تزریق منافع اقتصادی گردشگر به شهرستان شود.

وی با اشاره به جادذبه‌های گردشگری این شهر و طبیعت زیبای آن که موجب جذب گردشگر به لاهیجان می‌شود، اظهار کرد: اگرچه ظرفیت‌های شهر لاهیجان می‌تواند فرصت خوبی برای گردشگران به‌وجود آورد، اما باید با رعایت اخلاق‌محوری در فروش ارزاق به گردشگران، رضایتمندی آن‌ها را فراهم کنیم.

علیزاده، خواستار مدیریت اجتماعی و زیست‌محیطی در نصب چادرهای مسافرتی شد و افزود: نصب چادرها بدون ضابطه در شهرها موجب نوعی لجام گسیختگی و عدم تزریق رونق اقتصادی در شهر ‌می‌شود که باید با مدیریت، آن‌ها را کنترل کرد.

در ادامه این نشست محمد علیزاده، فرماندار لاهیجان با بیان اینکه مدیران اجرایی لاهیجان خود را برای پذیرایی از مسافران نوروزی آماده می‌کنند، تصریح کرد: باید از شهر لاهیجان به‌عنوان شهر گردشگری جهان اسلام بهترین بهره را برای جذب گردشگر ببریم.

وی از مدیران اجرایی شهرستان خواست که خود را برای پذیرایی از مسافران نوروزی آماده کنند و تاکید کرد: با توجه به تجاربی که از سال‌های گذشته داریم، انتظار می‌رود ستادهای فرعی در اداره‌ها برای ارائه خدمات بهتر به مسافران تشکیل شود.

رئیس ستاد اجرایی تسهیلات نوروزی لاهیجان افزود: با نصب صندوق پیشنهادات و تابلو اعلانات در مبادی ورودی، خروجی و مرکز شهر، ضمن دریافت انتقادها و پیشنهادهای مسافران، راهنمایی لازم را برای اسکان موقت و کمک به گردشگران فراهم می‌کنیم.

وی از چاپ و توزیع پنج هزار تراکت معرفی شهر لاهیجان و نقاط دیدنی آن خبر داد و گفت: ادارات تابعه ستاد تسهیلات نوروزی با شهرداری لاهیجان در برطرف شدن چالش‌ها و مشکلات مسافران و ارائه آمار روزانه همکاری لازم را داشته باشند.

گفتنی است، در ادامه این نشست هریک از اعضای ستاد تسهیلات نوروزی لاهیجان مسائل و مشکلات موجود و راهکارهای لازم را در حوزه کاری خود مطرح کردند./منبع : شبستان

اخبار مرتبط

نظرات

بدون نظر

*

باز هم برق سه فاز “صنایع گیلان” را گرفت!

تولیدکنندگان استان در صف اول قطع برق؛

کریم خرسندی مژدهی

باز هم برق سه فاز “صنایع گیلان” را گرفت!

برادرانه با برادرانمان امیرعبداللهیان و شمخانی

مدیر مسئول روزنامه کیهان نوشت:

برادرانه با برادرانمان امیرعبداللهیان و شمخانی