گیلانیان
شنبه ۲ مهر ۱۴۰۱ Saturday, 24 September , 2022
فوریه 21, 2014 کد خبر : 24925 خبر ها

رئیس کل دادگستری گیلان:

عدم برنامه ریزی درست یکی از ضعف های مهم مدیریتی تلقی می شود

عدم برنامه ریزی درست یکی از ضعف های مهم مدیریتی تلقی می شود

گیلانیان : در راستای تقویت همگرایی و هم افزائی فی مابین دستگاه های قضایی استان، جلسه اعضای شورای قضایی استان گیلان با حضور مدیران و مسئولین حوزه های مختلف حقوقی و قضایی و به ریاست رئیس دادگستری کل استان گیلان و ریاست این شورا در محل اداره کل بازرسی استان برگزار شد.

در این نشست سیاوش پور رئیس دادگستری کل استان گیلان با تقدیر حماسه آفرینی مردم غیور ایران اسلامی جهت حضور در صحنه های مختلف انقلاب و راهپیمایی ۲۲ بهمن امسال اظهار کرد: مطمئناً این حضور و حماسه بزرگ حاوی پیام پرمعنایی برای ابرقدرتهای شرق و غرب و پشتوانه بسیار محکم و قدرتمندی برای نظام اسلامی محسوب می شود.

وی ادامه داد: ملت ایران با وجود مشکلات عدیده در زندگی روزمره خود که آن هم متأثّر از فضای تحریم ها و فشارهای اقتصادی است، پای ارزشها و آرمانهای انقلاب محکم و استوار ایستاده اند و تصمیم بر حفظ دستاوردهای ارزشمند انقلاب اسلامی ایران را دارند.

این مسئول با اشاره به اهمیت جایگاه سازمان بازرسی و ضرورت امر بازرسی، وجود این نهاد نظارتی را در پاک سازی و ایجاد صحت و سلامت در بدنه دستگاه های اداری بسیار مهم و راهبردی دانست و گفت: یکی از عمده مشکلات موجود، نوع نگاه به ظرفیتهای استان در سطح ملی است که با نوعی نگاه به ظاهر برخوردار از استان همراه است ولی متأسفانه عدم رشد و شکوفایی و عدم توسعه زیرساخت های استان یکی از موارد رنجش خاطر مردم و مسئولین در استان تلقی می شود.

وی افزود: انصافاً مدیر ارشد استانی با دلسوزی و درایت و جدّیت تمام تلاش خود را برای رشد و توسعه استان و تقویت مؤلفه های اقتصادی بکار گرفته ولی دیگر مدیران و عوامل زیر مجموعه در دیگر ادارات استان نیز می بایست در این بخش وارد عمل شده و وی را برای تحقق این مهم یاری رسانند.

سیاوش پور با بیان اینکه سازمان بازرسی گیلان نیز می بایست با ترسیم نقشه راه و حمایت های قانونی هرچه بیشتر در جهت آشنا کردن مدیران و کارکنان دستگاه های اجرایی کمک کار و یاری رسان آنها باشد، گفت: البته مدیران دستگاه های اجرایی نیز باید در تعامل و مشورت گیری از سازمان بازرسی دقت نظر بیشتری داشته باشند و بازرسی را در کنار خود ببینند.

وی در ادامه با بیان برخی از ظرفیتهای بالقوه استان که باید به ظرفیتهای بالفعل تبدیل شود گفت :همراهی و همکاری با مدیران ارشد استانی برای تحقق اهداف مورد نظر از طریق شورای دستگاه های نظارتی و قضایی یکی از مطالبات مهم دستگاه قضایی در استان محسوب می شود و مجموعه دستگاه های اجرایی استان باید با تقویت رویکرد برنامه محوری و اجرای برنامه های صحیح در وقت و زمان درست و منطقی در رفع ضعف های حوزه های مدیریتی استان کمک و یاری کنند.

بهره گیری از نظرات کارشناسی یکی از اهداف بازرسی کل گیلان در سال آینده است

همچنین در این جلسه سیف اله مسرور بازرس کل گیلان با بیان نقش بسیار حساس و مهم بازرسی در ایجاد سلامت اداری در بدنه دستگاه های اجرایی کشور و استان گفت: کارها و اقدامات بزرگی در این مجموعه در آستانه تحقق است و در سال آینده نیز شتاب بیشتری صورت می پذیرد.

وی با تبیین جایگاه نظرات کارشناسان در بازرسی ها اظهار کرد: جلب نظر کارشناسان خبره و متعهد در فنون مختلف و در گامهای بازرسی می تواند در ارتقای کیفی بازرسی ها بسیار مؤثر و مهم تلقی شود و به یاری خداوند یکی از اهداف مورد تعقیب در بازرسی کل گیلان محسوب می شود.

مسرور در ادامه به اوّلین مأموریت خویش در بازرسی کل گیلان اشاره کرد و گفت: از سوی ریاست سازمان بازرسی کل کشور در اوّلین روزهای ایجاد بحران برف مأموریتی به بازرسی استان محول شد و پس از ابلاغ این دستور با تشکیل هیأتی متشکّل از بازرسان مجرب و کارآزموده و اعزام آنان به نواحی شرق و غرب استان گیلان و پس از احصاء و جمع آوری اطلاعات متقن از مردم و مدیران شهرستان های بحران زده دقیقاً دلایل و عوامل بروز برخی مشکلات در این مناطق را مورد رصد و ارزیابی قرار داده و تا چند روز آینده نیز گزارش دقیق و نهایی جهت استحضار ریاست سازمان بازرسی کل کشور ارسال خواهد شد که در صورت صلاحدید سازمان، مرکز نیز از طریق رسانه های گروهی جهت تنویر افکار عمومی به اطلاع عموم مردم خواهد رسید.

در ادامه جلسه هر یک از اعضای شورای قضایی استان گیلان نیز به بیان نقطه نظرات و پیشنهادات کاری خود پرداختند./منبع : ایسنا

اخبار مرتبط

نظرات

بدون نظر

*

باز هم برق سه فاز “صنایع گیلان” را گرفت!

تولیدکنندگان استان در صف اول قطع برق؛

کریم خرسندی مژدهی

باز هم برق سه فاز “صنایع گیلان” را گرفت!

برادرانه با برادرانمان امیرعبداللهیان و شمخانی

مدیر مسئول روزنامه کیهان نوشت:

برادرانه با برادرانمان امیرعبداللهیان و شمخانی