گیلانیان
سه شنبه ۱ بهمن ۱۳۹۸ Tuesday, 21 January , 2020
تیر ۳۰, ۱۳۹۸ کد خبر : 74152 جدیدترین های صفحه اول خبر ها

نماینده مردم آستانه‌اشرفیه و کیاشهر :

عدم بهبود وضعیت معیشتی مردم سونامی افسردگی را به‌دنبال دارد

عدم بهبود وضعیت معیشتی مردم سونامی افسردگی را به‌دنبال دارد

گیلانیان : نایب رئیس کمیسیون بهداشت و درمان مجلس به هشدارهای اخیر وزیر بهداشت در مورد خطر افزایش افسردگی در کشور اشاره کرد و گفت: یکی از مهم‌ترین علل بروز سونامی افسردگی در کشور، وضعیت بد اقتصادی و معیشتی مردم است.

محمدحسین قربانی صبح امروز در جمع خبرنگاران اظهار داشت: وضعیت نابه‌سامان اقتصادی و عدم بهبود وضعیت معیشتی مردم به عنوان دو مؤلفه اساسی در بروز بیماری حاد افسردگی مطرح است که در صورت عدم برنامه‌ریزی برای اصلاح ساختار آن‌ها، کشور در معرض سونامی افسردگی قرار می‌گیرد.

نایب رئیس کمیسیون بهداشت و درمان مجلس اجرای طرح تحول سلامت در کشور را مورد تأکید قرار داد و عنوان کرد: مجلس پس از تصویب این طرح، ریل‌گذاری‌هایی برای تأمین منابع پایدار آن را انجام داد و بحث تخصیص ۱۰ درصد از منابع طرح هدفمندی یارانه‌ها و یک درصد ارزش افزوده کالاهای دخانی و مضر را مصوب کرد.

نماینده مردم آستانه‌اشرفیه در مجلس گسترش سلامت به اقصی نقاط جامعه و تربیت و اعزام نیروهای متخصص را از جمله اهداف اجرای طرح تحول سلامت اعلام کرد و بیان داشت: مجلس و دولت قدم‌های نخست را برای بهبود سلامت جامعه برداشتند اما برای جلوگیری از شیوع بیماری‌هایی نظیر افسردگی به مؤلفه‌های دیگری نیاز است.

قربانی اقتصاد، اشتغال، مسائل روحی و روانی و بحث‌های معیشتی را از جمله دلایل ایجاد افسردگی دانست و تصریح کرد: برای ممانعت از توسعه این بیماری در کشور تمام دستگاه‌ها و حوزه‌ها باید به وزارت بهداشت کمک کنند زیرا در صورت عدم تدوین یک پیوست سلامت برای هر بخشی احتمال بروز سومانی افسردگی افزایش می‌یابد.

وی پیشگیری و آموزش افراد جامعه را دو راهکار ضروری برای کاهش احتمال ابتلاء مردم به انواع بیماری‌ها از جمله افسردگی خواند و بیان داشت: مجلس و کمیسیون تخصصی بهداشت و درمان در همین راستا آماده همه نوع کمک و همراهی هستند و از دولت انتظار دارند برای بهبود مسائل معیشتی مردم فکری اساسی بیاندیشد.

قربانی با اشاره به اینکه در حوزه‌های مهمی نظیر اقتصاد باید پیوست‌ سلامت مورد نظر آن تهیه و به مسئولان ابلاغ شود افزود: بحران در مسائل اقتصادی و معیشتی بروز بسیاری از ناهنجاری‌ها را به دنبال دارد و در صورت عدم اصلاح روند آن، احتمال گسترش برخی بیماری‌های روحی و روانی در جامعه دور از انتظار نیست.

اخبار مرتبط

نظرات

بدون نظر

*

کاهش فاصله بین «علم و صنعت» بهره‌وری را افزایش می‌دهد

معاون سازمان برنامه و بودجه در رشت:

کاهش فاصله بین «علم و صنعت» بهره‌وری را افزایش می‌دهد

با این ۱۰ راهکار، بدون کمک خارجی اقتصادایران را نجات دهید

نامه ۲۴ اقتصاددان کشور به رئیس‌جمهور:

با این ۱۰ راهکار، بدون کمک خارجی اقتصادایران را نجات دهید

تولید برنج در کشور به خودکفایی می‌رسد

رئیس سازمان بسیج مهندسین کشاورزی :

تولید برنج در کشور به خودکفایی می‌رسد

پیام مهمی برای جهان مخابره شد/ «ترور بزدلانه» مایه روسیاهی آمریکا

بازتاب نماز جمعه امروز تهران در رسانه‌های جهان؛

پیام مهمی برای جهان مخابره شد/ «ترور بزدلانه» مایه روسیاهی آمریکا

زندگی سردار سلیمانی

ار سلیمانی