گیلانیان
یکشنبه ۲۸ بهمن ۱۳۹۷ Sunday, 17 February , 2019
خرداد ۲۰, ۱۳۹۷ کد خبر : 67373 خبر ها

معاون تولیدات دامی سازمان جهادکشاورزی گیلان‌ :

عدم تعادل قیمت نهاده‌های دامی تولیدکنندگان گیلانی را دچار مشکل می‌کند

عدم تعادل قیمت نهاده‌های دامی تولیدکنندگان گیلانی را دچار مشکل می‌کند

گیلانیان : معاون تولیدات دامی سازمان جهادکشاورزی گیلان‌ با تأکید بر اینکه ارز مبادله‌ای باید به نهاده‌های دامی تعلق بگیرد گفت:‌ عدم تعادل در قیمت نهاده‌های دامی تولیدکنندگان گیلانی را با مشکل مواجه می‌کند.

میرحجت علی‌اکبرنژاد در گفت‌و‌گو با خبرنگار تسنیم در رشت اظهار داشت:‌ اگر قیمت انواع نهاده‌های دامی با استفاده از ارز مبادله‌ای متعال نشود تولیدکنندگان فرآورده‌های دامی در آینده‌ای نزدیک با مشکلات اساسی در تهیه و تأمین ملزومات تولید مواجه می‌شوند.

معاون تولیدات دامی سازمان جهادکشاورزی استان گیلان عنوان کرد:‌ در حال حاضر شرکت پشتیبانی سازمان جهاد کشاورزی گیلان نهاده‌های ضروری نظیر سبوس و جوی وارداتی را با قیمت دولتی در اختیار تعاونی‌های دامداری استان قرار می‌دهد.

وی وظیفه شرکت پشتیبانی را حمایت از صنعت دام و طیور استان گیلان دانست و افزود:‌ سازمان جهادکشاورزی گیلان در چنین موارد خاصی که نرخ ارز دچار نوسانات شدیدی است نسبت به توزیع انواع نهاده‌های دامی ذخیره شده اقدام می‌کند.

علی‌اکبرنژاد به ذخیره‌سازی انواع این نهاده‌ها اشاره کرد و ابراز داشت:‌ در حال حاضر حدود ۶ هزار و ۲۲۲ تن جو و ۱۲ هزار و ۵۸۸ تن ذرت ذخیره شده که با قیمت دولتی در اختیار تعاونی‌های دامداران استان گیلان قرار می‌گیرد.

معاون تولیدات دامی سازمان جهادکشاورزی گیلان‌ به موضوع اصلاح نژاد دام‌های روستایی اشاره کرد و گفت:‌ در این راستا مواردی نظیر آمیخته‌گری، سنتز نژاد گاو،‌ توسعه نژادهای دو منظوره و ثبت مشخصات گاومیش‌ها در دستور کار قرار دارد.

وی با بیان اینکه اصلاح نژاد دام‌های روستایی در بهبود و ارتقای محصول تولید شده تأثیر به‌سزایی دارد عنوان کرد:‌ وضعیت گیلان از لحاظ دارا بودن دام‌هایی نظیر گاومیش نیز که علاوه بر درآمدزایی شیر بیشتری تولید می‌کنند بسیار مطلوب است.

علی‌اکبرنژاد اقدامات انجام شده در بحث اصلاح نژاد دام‌های سبک را نیز برشمرد و اظهار داشت:‌ در جهت اصلاح نژاد گوسفند اقدام به وارد کردن برخی نژادهای خارجی کرده‌ایم تا از طریق تلفیق با نژاد‌های محلی میزان تولید شیر استان افزایش پیدا کند.

معاون تولیدات دامی سازمان جهادکشاورزی استان گیلان با اشاره به لزوم برگزاری دوره‌های آموزشی تصریح کرد: این سازمان با هدف ارتقای کیفیت شیر تولیدی اقدام به‌‌ برگزاری دوره‌های آموزشی برای تعاونی‌ها و مراکز جمع‌آوری شیر می‌کند./ منبع : تسنیم

اخبار مرتبط

نظرات

بدون نظر

*

از ابتدای امسال تا کنون ۶۰ اختراع در گیلان ثبت شد

رییس پارک علم و فناوری گیلان :

از ابتدای امسال تا کنون ۶۰ اختراع در گیلان ثبت شد

بدهی۱۸۰هزار میلیاردی دولت به تامین اجتماعی

سرپرست معاونت اقتصادی سازمان تأمین اجتماعی :

بدهی۱۸۰هزار میلیاردی دولت به تامین اجتماعی

افزایش ۱۰ برابری طول خطوط ۲۳۰ کیلوولت

مدیر عامل شرکت سهامي برق منطقه اي گيلان خبر داد :

افزایش ۱۰ برابری طول خطوط ۲۳۰ کیلوولت

آغاز توزیع بذرگواهی شده ۳ رقم بومی برنج در گیلان

معاون بهبود تولیدات گیاهی سازمان جهاد کشاورزی گیلان :

آغاز توزیع بذرگواهی شده ۳ رقم بومی برنج در گیلان