گیلانیان
یکشنبه ۱۱ خرداد ۱۳۹۹ Sunday, 31 May , 2020
ژوئن 10, 2019 کد خبر : 73604 جدیدترین های صفحه اول خبر ها

رئیس سازمان صنعت، معدن و تجارت گیلان :

عدم رعایت استانداردها به بازار صادراتی گیلان آسیب رسانده است

عدم رعایت استانداردها به بازار صادراتی گیلان آسیب رسانده است

رئیس سازمان صنعت، معدن و تجارت گیلان گفت: نبود نظارت و عدم رعایت استانداردهای تولید کالا باعث از دست رفتن بازار صادرات و واردات استان گیلان شده است.

فرهاد دلق‌پوش عصر امروز در جلسه کارگروه مشترک توسعه صادرات غیر نفتی و کمیته تجارت خارجی در رشت اظهار داشت: نبود نظارت و عدم رعایت استانداردهای تولید کالا سبب از دست رفتن بازار صادرات و واردات استان گیلان شده است.

رئیس سازمان صنعت، معدن و تجارت استان گیلان با بیان اینکه بایستی روی حفظ استاندارد و قرنطینه نباتی دقت بیشتری شود تصریح کرد: برای به‌دست آوردن بازار بیشتر و توسعه صادرات و واردات گیلان باید به حفظ استانداردهای تعیین شده عمل کنیم.

وی گفت: حمل و نقل محموله‌های صادراتی میوه و تره‌بار با کامیون‌های یخچال‌دار در سنوات قبل اجباری بود اما در سال ۹۸ این اجبار برداشته شد و تنها کسانی که می‌خواهند جوایز صادراتی بگیرند یا از امتیازاتی از این دست برخوردار شوند می‌توانند صادرات خود را با کامیون‌ یا شناورهای یخچال‌دار انجام دهند.

دلق‌پوش با اشاره به آمار آخرین ثبت سفارشات استان گیلان از ابتدای سال تاکنون خاطرنشان کرد: در مجموع هزار و ۶۰۴ مورد درخواست ثبت سفارش کالا در استان گیلان داشتیم که از این تعداد هزار و ۲۸۰ مورد به تایید نهایی رسیدند و ارزش آن نیز به ۲۰۶ میلیون یورو می‌رسد.

رئیس سازمان صنعت، معدن و تجارت استان گیلان اظهار داشت: امور مربوط به صدور مجوز ثبت سفارش کالا به شکلی مناسب و با همکاری نهادهای مربوطه در حال انجام است و ما اولویت را در این زمینه به مواد اولیه و قطعات واحدهای تولیدی اختصاص دادیم.

وی با بیان اینکه به‌زودی وضعیت کارت‌های بازرگانی صادر شده استان گیلان مشخص می‌شود گفت: پیشنهاد دادیم دامنه اعطای مجوزهای صادر شده از محل ارز صادره را برای کالاهایی که تولید داخل ندارند یا تولید داخل آنها نیاز بازار را تامین نمی‌کند گسترش دهیم تا سازمان‌ها بتوانند به تعهد ارزی خود عمل کنند.

اخبار مرتبط

نظرات

بدون نظر

*

اسناد دفاع‌ مقدس رزمندگان استان گیلان منتشر می‌شود

مدیرکل بنیاد حفظ آثار و نشر ارزش‌های دفاع مقدس گیلان :

اسناد دفاع‌ مقدس رزمندگان استان گیلان منتشر می‌شود

امنیت سرمایه‌گذاری را در استان تأمین می‌کنیم

معاون اجتماعی و پیشگیری از وقوع جرم دادگستری :

امنیت سرمایه‌گذاری را در استان تأمین می‌کنیم