گیلانیان
جمعه ۲۸ مرداد ۱۴۰۱ Friday, 19 August , 2022
ژوئن 21, 2022 کد خبر : 83700 جدیدترین های صفحه اول خبر ها

فرمانده یگان حفاظت اداره‌کل منابع طبیعی گیلان :

عرصه‌های ملی استان گیلان به تجهیزات الکترونیکی مجهز می‌شود

عرصه‌های ملی استان گیلان به تجهیزات الکترونیکی مجهز می‌شود

گیلانیان : فرمانده یگان حفاظت اداره‌کل منابع طبیعی و آبخیزداری گیلان گفت: حداقل ۷۰ درصد عرصه‌های ملی استان تا پایان امسال به تجهیزات الکترونیکی مجهز شده و به کمک مانیتورینگ پایش می‌شود.

سرهنگ محمد قربانی‌لرد در گفت‌وگو با خبرنگار تسنیم در رشت ، در پاسخ به پرسشی درباره وجود باند سازمان یافته قاچاق چوب در گیلان اظهار داشت: در سنواتی که بنده به عنوان یگان حفاظت در گیلان مشغول به فعالیت بوده‌ام باند قاچاق چوب سازمان یافته‌ای در گیلان وجود نداشته است.

فرمانده یگان حفاظت اداره‌کل منابع طبیعی و آبخیزداری استان گیلان افزود: با توجه به افزایش قیمت چوب و شاید مشکلات اقتصادی، قاچاق چوب بیشتر توسط افراد معتاد و یا بعضاً روستانشینان در روستا انجام می‌شود و باند قاچاق چوب تاکنون در گیلان رصد نشده است.

وی با اشاره به عدم بازدارنده بودن مجازات‌های قاچاقچیان چوب خاطرنشان کرد: قاچاقچیان حرفه‌ای و سابقه‌داری در استان هستند که به تکرر و دفعات زیاد دستگیر و محموله آنان توقیف و جریمه شدند اما باز هم در حال تکرار این جرم و قاچاق چوب هستند.

قربانی‌لرد بر ضرورت تشدید مجازات‌ها برای قاچاقچیان چوب به جهت جلوگیری از تکرر جرم توسط این مجرمان تأکید کرد و ابراز داشت: تکرار جرم توسط قاچاقچیان چوب بدین معناست که باید مجازات‌های این افراد تشدید شود تا بازدارندگی لازم را داشته باشد.

فرمانده یگان حفاظت اداره‌کل منابع طبیعی و آبخیزداری گیلان درباره بهره‌گیری اداره‌کل از ظرفیت مردمی برای حفاظت از عرصه‌ها با توجه به کمبود نیرو و امکانات در این حوزه گفت: بیش از هزار نفر نیروی مردمی در قالب همیار طبیعت اعم از مروج و محافظ طبیعت ساماندهی شدند.

وی با بیان اینکه ۷۰۰ نفر از این نیروهای مردمی بدون هیچ دستمزد و چشم‌داشت مالی به عنوان همیار طبیعت محافظ در این عرصه فعال هستند تصریح کرد: علاوه بر نیروهای مردمی بسیاری از نهادها نیز در این عرصه یاریگر یگان حفاظت منابع طبیعی استان هستند.

قربانی‌لرد به همکاری و مشارکت نیروهای مردمی و نهادها در عملیات‌های یگان حفاظت اداره‌کل منابع طبیعی و آبخیزداری استان اشاره کرد و اظهار داشت: این افراد گروه‌بندی شدند و در عملیات پیشگیری از حریق و کشفیات قاچاق با یگان حفاظت همکاری می‌کنند.

فرمانده یگان حفاظت اداره‌کل منابع طبیعی و آبخیزداری استان گیلان درباره پیگیری اداره‌کل جهت تجهیز عرصه‌های ملی گیلان به تجهیزات الکترونیکی گفت: در سفر اخیر رئیس سازمان منابع طبیعی و آبخیزداری کشور به گیلان تصمیمات خوبی در این حوزه گرفته شد.

وی افزود: در این سفر رئیس سازمان منابع طبیعی و آبخیزداری کشور قول داد تا پایان امسال همه عرصه‌های ملی گیلان و یا حداقل ۷۰ درصد آن به تجهیزات الکترونیکی مجهز شده و به کمک مانیتورینگ پایش شود. در حال حاضر نیز پیگیری‌ها برای تحقق این امر در حال انجام است.

قربانی‌لرد با اشاره به مشارکت مردم در امر اطلاع‌رسانی گفت: سامانه ۱۳۹ و ۱۵۰۴ شبانه‌روز آماده خدمت به مردم است و مردم در صورت مشاهده هر گونه تخلف و یا حریق در عرصه‌های ملی می‌توانند از طریق این سامانه‌ها مراتب را به همکاران اطلاع‌رسانی کنند.

اخبار مرتبط

نظرات

بدون نظر

*

باز هم برق سه فاز “صنایع گیلان” را گرفت!

تولیدکنندگان استان در صف اول قطع برق؛

کریم خرسندی مژدهی

باز هم برق سه فاز “صنایع گیلان” را گرفت!

برادرانه با برادرانمان امیرعبداللهیان و شمخانی

مدیر مسئول روزنامه کیهان نوشت:

برادرانه با برادرانمان امیرعبداللهیان و شمخانی