گیلانیان
سه شنبه ۸ آذر ۱۴۰۱ Tuesday, 29 November , 2022
مارس 12, 2018 کد خبر : 65976 خبر ها

رئیس کل دادگستری گیلان:

عقب ماندگی اقتصادی در گیلان سابقه‌ای دیرینه دارد

عقب ماندگی اقتصادی در گیلان سابقه‌ای دیرینه دارد

گیلانیان : رئیس کل دادگستری گیلان گفت:از نظر اقتصادی عقب ماندگی دیرینه‌ای در گیلان وجود دارد که نیاز است با تعامل همه دستگاه‌ها این عقب ماندگی جبران شود.

احمد سیاوش‌پور در دوازدهمین نشست شورای قضایی، سال ۹۶ را سالی مملو از حوادث گوناگون و بعضا تلخ خواند و گفت:دستگاه قضایی استان نیز در این سال روزهای حساس و پرکاری را پشت سر گذاشت.

وی با اشاره به حوادث دیماه ۹۶، آن را هشداری بر همه مسئولان نظام برشمرد و افزود:همه قوا باید تلاش کنند تا با توجه به نیازمندی مردم، ابزار سعادت و خوشبختی آنها را در این دنیا فراهم آورند .

رئیس کل دادگستری گیلان با بیان اینکه مردم بارها در عرصه‌های گوناگون پایبندی خود را به نظام مقدس جهوری اسلامی به اثبات رسانده‌اند، ادامه داد: سیل خروشان مردم در ایام الله ۲۲ بهمن امسال ثابت کرد که ملت ایران همچنان بر عهد و پیمانی که با نظام بسته‌اند پابرجا هستند .

سیاوش‌پور با اشاره به گلایه‌های مردم از نارسایی و کاستی‌ها آن را مربوط به همه قوا دانست و گفت:اگرچه دستگاه اجرایی در صف اول خدمتگزاری به مردم قرار دارد اما بخشی از گلایه مردم، دو قوه دیگر از جمله دستگاه قضایی را نیز شامل می‌شود .

وی با بیان اینکه همه قوا در نظام جمهوری اسلامی مکمل یکدیگرند تصریح کرد: قوای مجریه، مقننه و قضائیه در کنار یکدیگر نظامی جامع در راستای خدمت به مردم را شکل می‌دهند .

سیاوش‌پور با تاکید بر اینکه شورای قضایی استان در راستای افزایش سطح رفاه و آسایش مردم در کنار سایر دستگاه‌ها گام بر می‌دارد اظهار کرد: از نظر اقتصادی عقب ماندگی دیرینه‌ای در گیلان وجود دارد که نیاز است با تعامل همه دستگاه‌ها این عقب ماندگی جبران شود .

وی بخش بزرگی از فعالیت‌های دستگاه قضایی را معطوف به حوزه منابع طبیعی و حفظ حقوق بیت‌المال معرفی کرد و افزود: در سالی که گذشت پافشاری دستگاه قضایی بر حفظ حقوق بیت‌المال بعضا با برداشت‌های ناصوابی همراه بوده است .

این مقام ارشد قضایی در بخش دیگری از سخنان خود با اشاره به آمار فراوانی جرائم در استان گیلان و علل و ریشه های آن بیان داشت: باید ریشه‌های اجتماعی و جامعه شناختی پرخاشگری موجود در سطح جامعه که موجب فراوانی جرائمی مانند ضرب و جرح عمدی می‌شود مورد بررسی و پژوهش قرار گیرد .

وی با بیان اینکه بیماری‌های اجتماعی باید به اندازه بیماری‌های فراگیر جسمی در جامعه مورد توجه قرار گیرد افزود: جامعه‌ی مقام در برابر آسیب‌های اجتماعی در برابر دشمن نیز مقام و نفوذ ناپذیر است .

اخبار مرتبط

نظرات

بدون نظر

*

باز هم برق سه فاز “صنایع گیلان” را گرفت!

تولیدکنندگان استان در صف اول قطع برق؛

کریم خرسندی مژدهی

باز هم برق سه فاز “صنایع گیلان” را گرفت!

برادرانه با برادرانمان امیرعبداللهیان و شمخانی

مدیر مسئول روزنامه کیهان نوشت:

برادرانه با برادرانمان امیرعبداللهیان و شمخانی

متاسفم مطلبی برای نمایش وجود ندارد