گیلانیان
شنبه ۲۹ دی ۱۳۹۷ Saturday, 19 January , 2019
اردیبهشت ۱۵, ۱۳۹۷ کد خبر : 66718 خبر ها

استاندار گیلان در نشست هم اندیشی اعضاء شوراهای اسلامی شهر و روستا و دهیاران شهرستان بندرانزلی؛

علاقمندان به اجرای طرح های شناور دریایی تسهیلات بدون کارمزد می گیرند

علاقمندان به اجرای طرح های شناور دریایی تسهیلات بدون کارمزد می گیرند

گیلانیان : استاندار گیلان: با اعطای تسهیلات بدون کارمزد از علاقمندان به اجرای طرح های شناور دریایی اعم از اقامتی،پذیرایی و گردشگری حمایت می شود.
به گزارش پایگاه اطلاع رسانی استانداری گیلان؛ نشست هم اندیشی اعضاء شوراهای اسلامی شهر و روستا و دهیاران شهرستان بندرانزلی با نماینده ولی فقیه در استان و استاندار گیلان در سالن اجتماعات فرمانداری بندرانزلی برگزار شد.
در این نشست دکتر مصطفی سالاری بر لزوم حل مشکلات معیشتی و اقتصادی مردم تاکید نمود و گفت:در ماههای اخیر نیازمندی ها و خواسته های شهروندان هر شهرستان در قالب فرمی گردآوری و مورد بررسی قرار گرفت.
وی با بیان اینکه طرح و راهکارهای متعددی برای حل مشکلات موجود از سوی دستگاه های مرتبط اعلام شده،به اولویت بندی های صورت گرفته اشاره کرد و افزود:طرح هایی که دامنه اشتغالزایی و رونق اقتصادی بیشتری دارند در سایه قوانین و مقررات اجرایی می شوند.
دکتر سالاری محور توسعه استان در سالجاری را حول سه محور کشاورزی،گردشگری و تجارت خواند و گفت: در حوزه کشاورزی نیازمند ساماندهی،حفظ فرصت های شغلی و افزایش درآمد حاصل از این صنعت هستیم.
وی با بیان اینکه گیلان ظرفیت تبدیل شدن به قطب بزرگ گردشگری کشور را دارد خاطرنشان کرد:متاسفانه به خوبی از این ظرفیت استفاده نشده و انضباط و برنامه ریزی مدونی را می طلبد.
نماینده عالی دولت در گیلان تصریح کرد:سال گذشته بیش از۴۴میلیون نفر گردشگر ورودی به استان داشته ایم که با احتساب هزینه های ابتدایی از سوی آنان درآمدی چندمیلیاردی مورد انتظار است اما به دلیل فراهم نبود زیرساخت های مناسب در حوزه گردشگری همچون تاسیسات اقامتی،جاذبه های تفریحی،مراکز خرید،پروژه های دریایی و نیز واحدهای بومگردی منافع اقتصادی مطلوبی را شاهد نیستیم.
دکتر سالاری با تاکید بر جدیت بخشی به فعالیت های مرتبط با گردشگری و جانمایی صحیح جاذبه ها،سواحل گیلان را فرصتی ارزشمند برای رونق اقتصادی دانست که اشتغال پایداری را محقق می نماید.
وی افزود:توسعه بهره داری از تالاب انزلی یک ضرورت است که نیازمند نگاهی کلان و همت جمعی دارد.
استاندار گیلان به اهمیت توجه تالاب انزلی در بعد ملی و فراملی اشاره کرد و افزود :این تالاب ظرفیت ممتازی در حوزه گردشگری دارد.
دکتر سالاری تصریح کرد: در جهت استفاده بهینه از حوزه آبی گیلان و توسعه گردشگری در این بخش از طرح هایی که اشتغالزایی خوبی را به همراه آورد حمایت ویژه می شود.
این مسئول افزود:با اعطای تسهیلات بدون کارمزد از علاقمندان به اجرای طرح های شناور دریایی اعم از اقامتی،پذیرایی و گردشگری حمایت می شود.
وی با تاکید بر حل مشکل حریم تالاب انزلی خاطرنشان کرد:بر اساس طبقه بندی های موضوعی حریم با تعریف و مقیاسی متفاوت برای تالاب تعیین شده که این ساختار نیاز به اصلاح دارد.
نماینده عالی دولت در گیلان افزود:به موازات برخورد با متعرضین اراضی ملی و متصرفین زمین های اطراف تالاب از کسانی که سعی در اجرای پروژه های اقتصادی با امکان اشتغالزایی مناسب دارد به روش مشروط حمایت شود.
وی از پیش بینی۸میلیارد تومان اعتبار برای۴تالاب استان گیلان خبر داد و گفت:زیرساخت های بهره گیری از این اعتبار و جذب آن با کمک دستگاه های مربوط دنبال شود.
استاندار گیلان گفت: در سواحل شهرستان بندر انزلی شاهد اتفاقات خوبی با موضوع گسترش فعالیت های تفریحی هستیم که اشتغال پایدار را نیز به همراه دارد و این مهم در سایه تعامل دولت و بخش خصوصی محقق شده است.
دکتر سالاری با بیان اینکه امروز دولت به سمت ایجاد اشتغال حرکت می کند،کشتی سازی در انزلی را صنعتی عظیم همراه با اشتغالزایی مناسب و درآمدی مطلوب خواند که نیازمند توجه بیشتر است.
استاندار گیلان همچنین به موضوع شهرداری ها پرداخت و با تاکید بر اینکه نگاه ها متمرکز بر فعالیت های عمرانی نباشد،فراهم کردن زیرساخت های توسعه همه جانبه را اقدامی ارزشمند تر قلمداد کرد.
وی برخورد حذفی با دستفروشان را اقدامی غیراصولی خواند و گفت:تلاش شهرداری ها برای اشتغالزایی و ارائه طرح های پیشنهادی با امکان سنجی فیزیکی و اقتصادی در کنار فراهم نمودن زیرساخت ها یک ضرورت است.
دکتر سالاری بازنگری در اجرای طرح های هادی با هدف اشتغالزایی را مهم ارزیابی نمود و گفت:در اجرای برنامه ها و برنامه ریزی ها به ابعاد اجتماعی و فرهنگی توجه ویژه ای داشته باشیم.
وی همچنین به موضوع واگذاری مدارس متروکه بر اساس ضوابط،حل مشکل تصفیه فاضلاب خانگی و پروش ماهی در قفس در تالاب انزلی اشاره نمود و اجرای هر یک از این طرح ها را نیازمند مطالعات کامل و بررسی ابعاد اقتصادی آن خواند.
استاندار گیلان در پایان منطقه آزاد انزلی را ظرفیت مطلوبی برای استان دانست که در بعد اقتصاد و اشتغالزایی توان بالایی دارد و به همین منظور در کمیته های۴۸گانه استان مسایل آن بصورت ویژه دنبال می شود.
پیش از این نشست نماینده ولی فقیه در گیلان، استاندار و جمعی از مدیران استانی و شهرستانی با حضور در گلزار شهدای شهر بندانزلی ضمن قرائت فاتحه به مقام شامخ شهدا با نثارگل ادای احترام کردند.

اخبار مرتبط

نظرات

بدون نظر

*

صادرات کالا از بندر آستارا ۸۵ درصد افزایش یافت

سرپرست اداره بندر و دریانوردی آستارا :

صادرات کالا از بندر آستارا ۸۵ درصد افزایش یافت

‌گیلان ‌سالمندترین استان کشور شد

رئیس دانشگاه علوم پزشکی گیلان :

‌گیلان ‌سالمندترین استان کشور شد

۳۵۶۹ نفر در قالب طرح غربالگری به بیمارستان های گیلان مراجعه کردند

مدیرامور پرستاری دانشگاه علوم پزشکی گیلان:

۳۵۶۹ نفر در قالب طرح غربالگری به بیمارستان های گیلان مراجعه کردند

۵ هزار میلیارد تسهیلات اشتغالزایی پرداخت شد/ایجاد۶۴ هزار شغل

معاون توسعه کارآفرینی و اشتغال وزارت تعاون :

۵ هزار میلیارد تسهیلات اشتغالزایی پرداخت شد/ایجاد۶۴ هزار شغل

بهره مندی ۱۹۴۲ روستای گیلان از نعمت گاز

مدیرعامل شرکت گاز استان گیلان :

بهره مندی ۱۹۴۲ روستای گیلان از نعمت گاز

اجبار والدین برای ترک تحصیل فرزندان جزای نقدی دارد

رئیس مجمع نمایندگان استان گیلان :

اجبار والدین برای ترک تحصیل فرزندان جزای نقدی دارد

پرداخت ۵۸۰۰ میلیارد تومان تسهیلات به واحدهای تولیدی

معاون توسعه کارآفرینی و اشتغال وزارت تعاون :

پرداخت ۵۸۰۰ میلیارد تومان تسهیلات به واحدهای تولیدی

پست  ۲۰/۶۳ کیلوولت ضیابر احداث خواهد شد

مدیر دفتر مهندسی طرح های شرکت سهامي برق منطقه اي گيلان :

پست ۲۰/۶۳ کیلوولت ضیابر احداث خواهد شد