گیلانیان
پنج شنبه ۱۴ مهر ۱۴۰۱ Thursday, 6 October , 2022
ژانویه 28, 2014 کد خبر : 24168 دسته‌بندی نشده

نماینده هیات الجزایری :

علاقمند به استفاده از تجارب ایران در زمینه ساخت بنادر هستیم

علاقمند به استفاده از تجارب ایران در زمینه ساخت بنادر هستیم

گیلانیان : معاون مدیرعامل سازه های دریایی الجزایر در بازدید از بندرگاه انزلی و طرح توسعه و ساخت اسکله های جدید گفت : ایران، تجارب خوبی در زمینه ساخت بنادر دارد و علاقمند به استفاده از تجارب ایران در زمینه ساخت بنادر هستیم .

ˈ فرحات جحاˈ هدف از سفر هیات الجزایری را مبادله اطلاعات و تجربیات و استفاده از تجربیات ایران در ساخت بنادر عنوان کرد.

وی با بیان این که ایران در زمینه ساخت و ساز و زیرساخت های بندر تجارت خوبی دارد، افزود: مشاهدات ما حاکی از کیفیت بالای تخصص شرکت های فعال در بخش سازه های دریایی و بندری است و در بازگشت به الجزایر، این مشاهدات و تجربیات را به مقام های تصمیم گیرنده منتقل می کنیم .

این نماینده هیات الجزایری با اشاره به تجربه سه سال مشارکت در ساخت و ساز بندر جنجن در الجزایر خاطرنشان کرد : کیفیت کار شرکت های ایرانی در زمینه سازه های بندری عالی و در حد شرکت های اروپایی است .

وی در خصوص تعداد بنادر موجود در این کشور گفت : قبل از سال ۱۹۶۲ و استقلال الجزایر ، ۲۴ بندر در کشور وجود داشت که پس از استقلال اکنون به ۴۸ بندر مستقل و سه بندر در حال احداث رسیده است .

جحا با اشاره به برنامه ریزی برای احداث بنادر جدید و توسعه بنادر موجود ابراز امیدواری کرد ایران در این زمینه با الجزایر همکاری داشته باشد.

معاون مدیرعامل زیرساخت های دریایی الجزایر در پایان خاطرنشان کرد : ایرانیان نزد مردم الجزایر بسیار محبوب هستند و این می تواند زمینه ساز گسترش روابط در بخش های مختلف بین دو کشور باشد .

نماینده هیات الجزایری در این سفر از طرح توسعه بندرگاه انزلی ، موج شکن های شرقی ، غربی و فعالیت های تخلیه و بارگیری بازدید و با مدیرکل بنادر و دریانوردی گیلان دیدار و گفت وگو کرد.

اخبار مرتبط

نظرات

بدون نظر

*

باز هم برق سه فاز “صنایع گیلان” را گرفت!

تولیدکنندگان استان در صف اول قطع برق؛

کریم خرسندی مژدهی

باز هم برق سه فاز “صنایع گیلان” را گرفت!

برادرانه با برادرانمان امیرعبداللهیان و شمخانی

مدیر مسئول روزنامه کیهان نوشت:

برادرانه با برادرانمان امیرعبداللهیان و شمخانی