گیلانیان
شنبه ۱۴ تیر ۱۳۹۹ Saturday, 4 July , 2020
ژوئن 24, 2020 کد خبر : 78945 جدیدترین های صفحه اول خبر ها

رئیس دانشگاه علوم پزشکی گیلان :

علوم پزشکی استان نیازمند ۶۵۰ نفر نیروی جدید است

علوم پزشکی استان نیازمند ۶۵۰ نفر نیروی جدید است

گیلانیان : رئیس دانشگاه علوم پزشکی گیلان از تخصیص اعتبارات لازم جهت تکمیل کلینیک‌های تخصصی استان خبر داد و گفت: علوم پزشکی استان نیازمند ۶۵۰ نفر نیروی انسانی جدید است.

ارسلان سالاری صبح امروز در جمع خبرنگاران با اشاره به دیدار اخیر خود با وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی و تاکید بر تکمیل پروژه‌های ناتمام حوزه بهداشت و درمان استان اظهار داشت: یکی از تاکیدات وزیر بهداشت تکمیل پروژه‌های عمرانی در سطح دانشگاه علوم پزشکی بود.

رئیس دانشگاه علوم پزشکی گیلان کمبود نیروی انسانی در دانشگاه علوم پزشکی را یادآور شد و گفت: طبق برآوردهای انجام شده، دانشگاه علوم پزشکی گیلان به ۶۵۰ نیروی انسانی در واحدهای مختلف و جهت مقابله با شرایط بحرانی از جمله شیوع ویروس کرونا نیازمند است و وزیر بهداشت نیز دستور فراخوان نیروی جدید برای این دانشگاه را صادر کرد.

وی با بیان اینکه اجرایی نشدن برخی از مصوبات مربوط به جبران کمبودهای بهداشتی و درمانی این دانشگاه به وزیر بهداشت اطلاع رسانی شد گفت: وزیر بهداشت دستور داد تا مشکلات مربوط به عدم اجرایی شدن مصوبات مذکور به‌جد پیگیری و برطرف شود.

سالاری درباره تأمین تجهیزات تشخیص پزشکی این استان افزود: سهولت دسترسی به امکانات تشخیصی درمانی حق مسلم هر شهروندی است و این موضوع همواره مورد تاکید مسئولان استانی و ملی نیز بوده لذا نمکی، وزیر بهداشت دستور تجهیز بیمارستان‌های استان به دستگاه‌هایی نظیر CT اسکن و MRI در شهرستان‌های مختلف را صادر کرد و خواستار تامین موارد مذکور شد.

رئیس دانشگاه علوم پزشکی گیلان با اشاره به اینکه مقرر شد مبلغ ۱۵ میلیارد ریال جهت ارتقای سیستم و تجهیزات ورزشی در خوابگاه‌های استان گیلان پرداخت شود بیان داشت: سرانه امکانات رفاهی و ورزشی در خوابگاه‌های گیلان پایین است و وزیر بهداشت نیز جهت رفع این مشکل دستور تامین و پرداخت ۱۵ میلیارد ریال برای این منظور را صادر کرد.

سالاری از بیمارستان ۴۰۰ تخت‌خوابی سایت لاکان به‌عنوان تنها بیمارستان جنرال آموزشی استان یاد کرد و گفت: تکمیل این بیمارستان یکی از مطالبات اصلی مردم و مسئولان است لذا وزیر بهداشت دستور پیگیری برای رفع مشکلات موجود بر سر راه تکمیل این پروژه را نیز صادر کرد.

وی با اشاره به اینکه تجهیز سایت‌های مرکز آزمون لاکان نیازمند ۳۵ میلیارد ریال اعتبار است عنوان کرد: پروژه احداث مراکز آزمون در سایت لاکان با ظرفیت ۲۲۰ نفر و همچنین مرکز آزمون صلاحیت‌های بالینی با ظرفیت هر راند ۱۵ نفر در حال تکمیل است و مقرر شد با اختصاص مبلغ مذکور از این پروژه در هفته دولت بهره‌برداری شود.

سالاری به وضعیت تکمیل ساخت کلینیک‌های تخصصی استان گیلان نیز اشاره کرد و ابرلز داشت: ۹ کلینیک تخصصی استان در شهرستان‌های رشت، لاهیجان، لنگرود، رودسر، آستانه، فومن، صومعه‌سرا و آستارا پیشرفت فیزیکی ۶۵ درصدی دارند و برای تکمیل آنها باید در مجموع اعتبار ۵۳۰ هزار میلیون ریالی به آنها اختصاص یابد.

وی با اشاره به اینکه دانشکده دندانپزشکی علوم پزشکی گیلان فاقد چارت سازمانی مناسب بوده و تنها ۵ گروه علمی مصوب دارد بیان کرد: دانشکده داروسازی این دانشگاه نیز گروه مصوب ندارد و این موضوعات نیز به اطلاع وزیر بهداشت رسانده شد و قرار است که در سطح وزارتخانه موضوع اختصاص پست هیئت علمی و ایجاد گروه‌های علمی مصوب در علوم پزشکی گیلان پیگیری شود.

سالاری با بیان اینکه دانشکده بهداشت علوم پزشکی گیلان تنها یک گروه علمی مصوب دارد خواستار جذب نیروی انسانی بیشتر برای توسعه فعالیت‌های علمی این دانشگاه شد و خاطرنشان کرد: وزیر بهداشت دستور داد تا اقدامات لازم برای صدور مجوز جهت توسعه فعالیت‌های آموزشی علوم پزشکی گیلان انجام شود.

اخبار مرتبط

نظرات

بدون نظر

*

مبارزه با فساد بدون ملاحظه و تعدی و فقط بر مدار حق، عدل و قانون

رهبر معظم انقلاب اسلامی در ارتباط تصویری با مسئولان قضایی تأکید کردند:

مبارزه با فساد بدون ملاحظه و تعدی و فقط بر مدار حق، عدل و قانون

کم‌کاری نهادها در نصب زباله‌سوز سلامت مردم را نشانه گرفته است

نماینده استان گیلان در شورای عالی استان‌ها :

کم‌کاری نهادها در نصب زباله‌سوز سلامت مردم را نشانه گرفته است