گیلانیان
دوشنبه ۷ آذر ۱۴۰۱ Monday, 28 November , 2022
مارس 1, 2016 کد خبر : 46569 خبر ها

معاون استاندار گیلان عنوان کرد

عملکرد ضعیف بانک‌ها در اجرای مصوبات سفر رئیس‌جمهور به گیلان

عملکرد ضعیف بانک‌ها در اجرای مصوبات سفر رئیس‌جمهور به گیلان

گیلانیان : محمدحسین اصغریان پیش از ظهر امروز در جلسه کارگروه اشتغال گیلان با اشاره به برگزاری جلسه‌های رفع موانع تولید و سرمایه‌گذاری در استان اظهار کرد: برگزاری جلسه‌های مذکور امیدوارکننده است، اما موضوعی که ما را نگران می‌کند اجرای مصوبات سفر رئیس جمهور به گیلان است.

وی به تعهد اعداد و ارقام بزرگ توسط سیستم بانکی در سفر رئیس جمهور به گیلان اشاره کرد و افزود: بعضی از بانک‌ها بهتر عمل کردند، اما عملکرد برخی از بانک‌ها ضعیف است.

اصغریان با بیان اینکه سیستم بانکی گیلان در مقابل مرکز ضعیف عمل می‌کند، تصریح کرد: اگر بانک‌ها نیاز به حمایت محمدعلی نجفی استاندار و مجمع نمایندگان گیلان دارند اعلام کنند تا بتوانیم در مورد سفر کاروان تدبیر و امید به استان پاسخی برای افکار عمومی داشته باشیم.

*پرداخت ۳۳۰ میلیارد تومان تسهیلات سفر رئیس جمهور به گیلان

استاندار گیلان نیز در جلسه مذکور به نرخ ۴۱٫۹ درصدی مشارکت در اجرای طرح‌های اشتغالزایی در استان اشاره کرد و گفت: گیلان رتبه سوم در ایجاد مشارکت اشتغال در کشور را کسب کرده و این موضوع نشان‌دهنده بهتر شدن وضعیت اشتغال در استان است.

محمدعلی نجفی به ثبت ۳۸ هزار و ۶۹۰ شغل در سامانه رصد وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی در گیلان اشاره کرد و افزود: به‌دنبال ایجاد اشتغال در استان هستیم و تثبت اشتغال مذکور گویای فعالیت‌ها است.

وی با اشاره به اینکه طرح‌های مختلفی در منطقه آزاد انزلی در حال اجراست، بیان کرد: بسیاری از فعالیت‌های بخش خصوصی در آمارها ثبت نشده است.

استاندار گیلان بر ایجاد اشتغال در بخش‌های مختلف تاکید کرد و یادآور شد: به‌دنبال استخدام در بخش دولتی نیستیم، اما اگر در این زمینه اقدام کنند، خوشحال می‌شویم.

نجفی با تاکید براینکه رتبه اشتغال گیلان باید از میانگین کشوری در سال ۹۵ خارج شود، تصریح کرد: سال آینده باید از رتبه ۱۶ اشتغال کشوری عبور کنیم و نرخ بیکاری در گیلان را کاهش دهیم.

وی به مصوبات سفر رئیس جمهور به گیلان اشاره کرد و گفت: تاکنون ۳۳۰ میلیارد تومان از محل مصوبات سفر به طرح‌های نیمه‌تمام و سرمایه در گردش واحدهای تولیدی و صنعتی گیلان پرداخت شده است.

استاندار گیلان اجرای کامل مصوبات سفر رئیس جمهور را یکی از مطالبات استان خواند و اظهار کرد: بعضی از بانک‌ها همکاری خوبی دارند اما برخی ضعیف عمل می‌کنند.

اخبار مرتبط

نظرات

بدون نظر

*

باز هم برق سه فاز “صنایع گیلان” را گرفت!

تولیدکنندگان استان در صف اول قطع برق؛

کریم خرسندی مژدهی

باز هم برق سه فاز “صنایع گیلان” را گرفت!

برادرانه با برادرانمان امیرعبداللهیان و شمخانی

مدیر مسئول روزنامه کیهان نوشت:

برادرانه با برادرانمان امیرعبداللهیان و شمخانی

متاسفم مطلبی برای نمایش وجود ندارد