گیلانیان
یکشنبه ۲۸ مرداد ۱۳۹۷ Sunday, 19 August , 2018
مرداد ۳۱, ۱۳۹۵ کد خبر : 51492 خبر ها

عملکرد مرکز تحقیقات فندق رودسر ضعیف است

عملکرد مرکز تحقیقات فندق رودسر ضعیف است

گیلانیان : نماینده مردم رودسر و املش در مجلس با انتقاد از عملکرد ضعیف مرکز تحقیقات فندق رودسر گفت: اقدامات مرکز تحقیقات فندق در مناطق اشکورات رودسر باید عملیاتی شود.

اسدالله عباسی ظهر امروز در نشست کمیته فنی فندق شهرستان رودسر اظهار داشت: متاسفانه پس از گذشت مدت زیادی که مرکز تحقیقات فندق در مناطق کوهستانی اشکورات مستقر شده اقدام قابل توجهی در زمینه تحقیقات فندق صورت نگرفته است.

وی افزود: استقرار این مرکز در جهت رشد و توسعه باغات فندق در شهرستان رودسر به‌دلیل رتبه نخست سطح زیر کشت این محصول بوده ولی تاکنون اقدامی عملی که ثمره آن برای فندق‌کاران منطقه ملموس باشد از سوی این مرکز انجام نشده است.

نماینده مردم رودسر و املش در مجلس برگزاری جشنواره فندق در سال ۹۵ را اقدامی خوب در جهت معرفی این محصول ارزشمند شهرستان و شناسایی مشکلات فندق ارزیابی کرد و گفت: بی‌تردید این اقدام ثمرات مثبتی را برای باغداران پرتلاش فندق در پی دارد.

فرماندار شهرستان رودسر نیز در این نشست با اشاره به اینکه شهرستان رودسر رتبه نخست تولید فندق در کشور را داراست، گفت: ۱۲ هزار و ۷۰۰ هکتار از باغات شهرستان رودسر زیر سطح کشت فندق قرار دارد.

امیر جانبازی رودسری با بیان اینکه حدود ۸ هزار بهره‌بردار در این شهرستان در تولید این محصول فعالیت دارند، افزود: باید تلاش کنیم با بالابردن بهره‌وری باغات موجود فندق در سطح شهرستان و تحقیقات جامع و همه‌جانبه این محصول بتوانیم در آینده شاهد رشد و شکوفایی صنعت فندق در شهرستان باشیم.

اخبار مرتبط

نظرات

بدون نظر

*