گیلانیان
سه شنبه ۸ آذر ۱۴۰۱ Tuesday, 29 November , 2022
دسامبر 26, 2015 کد خبر : 44461 خبر ها

عملیاتی نمودن گردشگری زمستانی روستایی نیازمند برنامه ریزی آینده نگر است

عملیاتی نمودن گردشگری زمستانی روستایی نیازمند برنامه ریزی آینده نگر است

گیلانیان : نگاه به گردشگری زمستانی روستایی و عملیاتی نمودن آن بعنوان یکی از مباحث جدید علمی نیازمند برنامه ریزی آینده نگر با رویکرد راهبردی است.

رضا علیزاده وجود جاذبه های گردشگری در هر منطقه را یکی از مهمترین دلایل ورود گردشگر دانست و اظهار داشت: جاذبه ها به عنوان عاملی کششی در جذب گردشگران سرتا سر دنیا نقش آفرینی می نمایند.

وی با بیان اینکه روستاها جاذبه های گردشگری فراوانی را به گردشگران نمایش می دهند، توسعه پایدار گردشگری روستایی و مدیریت خردمندانه آن را نیازمند برنامه ریزی خواند.

علیزاده تصریح نمود: گردشگری یکی از رویکردهای جدید توسعه اقتصادی کشورهای در حال توسعه است و از مفیدترین راهکارهای مورد توجه می توان رونق بخشی به مناطق روستای را مورد توجه قرار داد.

این مسئول خاطرنشان نمود: گردشگری، به ویژه گردشگری زمستانی از جمله مهمترین فعالیت های اقتصادی روستاهای کوهستانی با برف کافی در فصول سرد بشمار می آید که به سرعت در حال گسترش و استقبال عمومی است؛ بنابراین نگاه به گردشگری زمستانی روستایی از مباحث جدید علمی می باشد که عملیاتی کردن آن نیازمند برنامه ریزی آینده نگر با رویکرد راهبردی است.

مدیرکل میراث فرهنگی،صنایع دستی و گردشگری گیلان با اشاره به اینکه در روستاهای استان مجموع عوامل متنوع مکانی و اقلیمی، امکان گردشگری زمستانی روستایی را برای دوستداران فراهم نموده، بیان داشت: اشتغال روستاییان ، بکارگیری نیروهای متخصص و افزایش سطح درآمدی شاغلین این بخش از منافع قابل تحقق در گردشگری زمستانی روستایی خواهد بود.

علیزاده بر لزوم بهره گیری از تمامی پتانسیل های موجود در روستاها تاکید کرد و نگاه توسعه محور روستایی در گیلان را یک ضرورت غیرقابل انکار قلمداد کرد.

وی، افزایش دستمزد در فعالیت های غیر کشاورزی برای بومیان روستا، توجه بیشتر به جاذبه های طبیعی روستایی مانند رودخانه، مناظر طبیعی، کوهستان و مراتع غنی و دامداری و نیز جلوگیری از تخریب مکان های مذهبی و تاریخی منطقه به دلیل بالا رفتن سطح آگاهی مردم را از مهمترین تاثیرات توسعه گردشگری زمستانی در روستاهای گیلان خواند و از سرمایه گذاران بخش خصوصی خواست تا توسعه این نوع از گردشگری را مورد توجه قرار دهند./ منبع : روابط عمومی اداره کل میراث فرهنگی گیلان

اخبار مرتبط

نظرات

بدون نظر

*

باز هم برق سه فاز “صنایع گیلان” را گرفت!

تولیدکنندگان استان در صف اول قطع برق؛

کریم خرسندی مژدهی

باز هم برق سه فاز “صنایع گیلان” را گرفت!

برادرانه با برادرانمان امیرعبداللهیان و شمخانی

مدیر مسئول روزنامه کیهان نوشت:

برادرانه با برادرانمان امیرعبداللهیان و شمخانی

متاسفم مطلبی برای نمایش وجود ندارد