گیلانیان
یکشنبه ۲۶ دی ۱۴۰۰ Sunday, 16 January , 2022
نوامبر 27, 2020 کد خبر : 80434 جدیدترین های صفحه اول خبر ها

امام‌جمعه رشت :

غرب‌گرایان واقعاً جاهلند، یا خود را به جهالت زده‌اند/ مسببان بی‌ثباتی اقتصادی باید محاکمه شوند

غرب‌گرایان واقعاً جاهلند، یا خود را به جهالت زده‌اند/ مسببان بی‌ثباتی اقتصادی باید محاکمه شوند

گیلانیان : امام‌جمعه رشت با بیان اینکه سه کشور اروپایی جز استعمار چیزی برای دنیا نداشته اند، گفت: غرب‌گرایان داخلی به کدام نقطه قوت اروپایی‌ها دل‌بسته‌اند که هنوز دل در گروی آنان دارند؟ این غرب‌گرایان یا واقعاً جاهلند یا خود را به جهالت زده‌اند.

 آیت‌الله رسول فلاحتی ظهر امروز در پیام خطبه جمعه رشت با تأکید بر اینکه تقنین یکی از وظایفی است که نمایندگان باید به آن توجه و دقت نظر داشته باشند، اظهار کرد: تقنین قوانین و نظارت بر حسن اجرای قوانین در قوه مجریه، از وظایف مهم مجلس است و باید به‌طور دقیق انجام بگیرد لذا  نظارت قوی مجلس  مؤید قدرت کشور  در سیاست و فرهنگ است.

وی با بیان اینکه نمایندگان باید از اتفاقات ریزودرشت وزارتخانه‌ها مطلع باشد تا بتوانند به‌درستی نظارت کنند، خاطرنشان کرد: به‌عنوان‌مثال وزارت نفت درآمدهای هنگفتی دارد که باید مورد نظارت قرار بگیرد، اما نمی‌دانیم که نمایندگان مجلس اطلاعات لازم از این وزارتخانه را دارند یا خیر.

 خطیب جمعه رشت با بیان اینکه در  دوره‌های گذشته دیده‌شده که برخی از مجلسی‌ها به‌جای گشایش اقتصادی، اجتماعی و فرهنگی دنبال باندبازی‌های سیاسی بودند، افزود: بسیاری از مشکلات کشور مربوط به عدم نظارت در کشور است لذا از مجلس یازدهم انتظار می‌رود تا مانند شهید مدرس دلسوز باشند و اندیشمند.

 فلاحتی با اشاره به  سالروز شهادت میرزا کوچک خان جنگلی  بیان کرد: گیلان باافتخار از چهره قهرمان، مبارز خستگی‌ناپذیر و حامی مردم مستضعف یاد می‌کند و به داشتن این چهره تاریخی به خود می‌بالد.

وی با اشاره به سالروز اعلام مرجعیت رهبری در هفته پیش رو تصریح کرد: رهبر معظم انقلاب در دیدار تصویری ۱۳ آبان فرمودند که مشکلات  اقتصادی به  درون  کشور برمی‌گردد که باید علاج شود لذا مردم می‌دانند که کشور ما هیچ‌چیزی کم ندارد اما از داخل ناکارآمد بوده و ناکارآمدی مانند موریانه به جان اقتصاد افتاده است.

 ‌امام‌جمعه رشت با بیان اینکه صنعت متعلق به دولت یکی از عوامل مهم گرانی‌های اخیر کشور بوده است، افزود: برخی از فروشندگان واسطه گران نااهل عامل این نابسامانی‌های اقتصادی بوده  و مردم را دچار سختی قرار داده‌اند، اگرچه مردم عزیز ما می‌دانند که این نظام از آن خود آن‌هاست و مردم از نظام حمایت می‌کنند، اما مسئولین باید بدانند که قدر صبر مردم را بدانند و بیش از این آن‌ها را آزار ندهند و ویرانگری خود را متوجه مردم نکنند.

فلاحتی با درخواست از دستگاه قضا خواست برای ورود به‌عنوان مدعی‌العموم برای محاکمه افرادی که مسبب بی‌ثباتی اقتصاد هستند، بیان کرد:  دولت محترم باید توجه به خوداتکایی داشته باشند، اگرچه تحریم‌ها از خارج است اما علاج در داخل است پس دولت‌مردان باید به جهش تولید توجه کنند.

وی با بیان اینکه صحنه‌گردانان فشار اقتصادی باید از خدا بترسند چراکه جواب ظلم خود را می‌بینند، افزود:  محتکران بدانند که همه آن کالاها آتش می‌شود و به جان شما می‌افتد، این چند روز زندگی شما می‌گذرد و شما می‌مانید و ظلمی که کرده‌اید.

امام‌جمعه رشت با اشاره به برنامه‌ریزی کشورهای اروپایی علیه ایران تصریح کرد: سه کشور اروپایی نامه‌ای نوشته اند که از خروج آمریکا از برجام ناراحتیم و خواستار برگشت ایران به تعهدات برجامی هستیم! این رهبران کشورهای اروپایی احمق هستند، کجای تاریخ شما اروپایی‌ها به نفع مردم  ایران سخن گفتید که این بار دوم باشد؟

فلاحتی با بیان اینکه سه کشور اروپایی جز استعمار چیزی برای دنیا نداشته و بعد از خروج آمریکا  از برجام کاری جز فشار تحریم‌ها برای ایران نداشتند خاطرنشان کرد: غرب‌گرایان داخلی به کدام نقطه قوت اروپایی‌ها دل‌بسته‌اند که هنوز دل در گرو آنان دارند، این غرب‌گرایان یا واقعاً جاهلند یا خود را به جهالت زده‌اند.

وی با اشاره به اینستکس که اروپاییان برای ایرانی‌ها نسخه‌پیچی کردند، افزود: ستاد مقابله با کرونا دستور تعطیلی دوهفته‌ای داده‌اند اما مردم پیشنهاد‌هایی دارند ازجمله اینکه تعطیل کردن مغازه‌ها ره به‌جایی نمی‌برد بلکه بر مشکلات می‌افزاید، چراکه از دست دادن کار و کسب اقتصادی پرفشارهای اقتصادی کشور بیشتر می‌افزاید.

امام‌جمعه رشت با تأکید بر لزوم کم کردن آمدوشدهای بیرون استانی تصریح کرد: خوابیدن کار و کسب اقتصادی بر مشکلات کشور می‌افزاید این راه چاره نیست لذا باید ستاد مقابله با کرونا به این نظر مردم توجه ویژه داشته باشند.

 وی با گرامیداشت روز نیروی دریایی ارتش جمهوری اسلامی، افزود: دوشنبه دهم آذر ۱۳۱۶ روز شهادت آیت‌الله مدرس بوده که نام او در تاریخ ایران درخشان است و این روز به‌عنوان روز مجلس نام‌گذاری شده است لذا نمایندگان  باید بدانند که مجلس  به همه امور کشور باید  نظارت داشته باشد و به‌حکم قانون از همه انحرافات و تخلفات جلوگیری کند.

فلاحتی در بخش دیگری از خطبه ها، با اشاره به اهمیت عفت، حیا و شرم اظهار کرد: رعایت حدود الهی و شرعی از مسائل مهمی است که اسلام به آن تأکید داشته و احکامی را برای آن در نظر گرفته است.

وی  با بیان اینکه  زنا  یکی از گناهانی است که در مسیر عدم کنترل جنسی اتفاق می‌افتد و احکام خود را دارد، گفت: این احکام،  قانون خدایی است که خود، انسان را آفریده و بهتر از همه خیر و صلاح انسان را می‌داند، لذا احکام الهی مبتنی بر منطق است.

امام‌جمعه رشت با اشاره به اینکه احکام الهی برای صلاح جامعه  است، گفت: هم‌جنس‌گرایی یکی دیگر از مسائل شهوانی بی‌رویه است که خیر و صلاح جامعه و فرد را در پی ندارد و خداوند برای کنترل شهوت‌های جنسی،  قوانینی را مطرح کرده است.

اخبار مرتبط

نظرات

بدون نظر

*

مرغ کیلویی۲۵۰۰۰ تومان چون  تعاونی توزیع نمی شود

قابل توجه اداره صمت و اتاق اصناف گیلان:

مرغ کیلویی۲۵۰۰۰ تومان چون تعاونی توزیع نمی شود

آقای احمدی! در مورد بورس صورت مسئله را پاک می کنید !؟

یکی از کرامات نماینده رشت:

مدیر مسئول :

آقای احمدی! در مورد بورس صورت مسئله را پاک می کنید !؟

«بُرد – بُرد» این است نه آن!

یادداشت شریعتمداری :

«بُرد – بُرد» این است نه آن!

چایکاری در ایران یکصد و بیست ساله شد

سید عبدالله میرحسینی مقدم، مشاور فنی صندوق چای کشور

چایکاری در ایران یکصد و بیست ساله شد

لزوم عمل به وعده‌ها و ایجاد سازوکار استفاده از نظرات و مشارکت‌های مردمی

رهبر انقلاب اسلامی در دیدار تصویری با جمعی از مردم قم خطاب به دولت تأکید کردند:

لزوم عمل به وعده‌ها و ایجاد سازوکار استفاده از نظرات و مشارکت‌های مردمی

مشکل گیلان فقر مدیریتی است

رئیس کل دادگستری استان گیلان :

مشکل گیلان فقر مدیریتی است

ساختار فرهنگی گیلان نیازمند تحول است

مدیر کل فرهنگ و ارشاد اسلامی گیلان :

ساختار فرهنگی گیلان نیازمند تحول است

آغاز عملیات اجرایی پروژه جابجایی دکل های خطوط انتقال برق

مدیر عامل شرکت برق منطقه ای گیلان :

آغاز عملیات اجرایی پروژه جابجایی دکل های خطوط انتقال برق

پیشرفت ۶۰ درصدی بیمارستان ۴۰۰تختخوابی رشت

نماینده مردم شهرستان‌های رشت و خمام در مجلس :

پیشرفت ۶۰ درصدی بیمارستان ۴۰۰تختخوابی رشت