گیلانیان
یکشنبه ۲۶ دی ۱۴۰۰ Sunday, 16 January , 2022
جولای 16, 2021 کد خبر : 82036 جدیدترین های صفحه اول خبر ها

امام‌جمعه رشت :

«غرب آسیا» میدان تاخت‌و‌تاز استکبار جهانی نیست/ آمریکایی‌ها ذلیلانه در حال خروج از منطقه هستند

«غرب آسیا» میدان تاخت‌و‌تاز استکبار جهانی نیست/ آمریکایی‌ها ذلیلانه در حال خروج از منطقه هستند

گیلانیان : امام‌جمعه رشت گفت: غرب آسیا مانند افغانستان میدان تاخت‌و‌تاز استکبار جهانی و به‌ویژه آمریکا نیست.

آیت‌الله رسول فلاحتی ظهر امروز در خطبه‌های نماز‌جمعه در مصلی امام خمینی(ره)‌، با اشاره به حقی که اهل‌بیت(ع) و امامان بر ما دارند و ضرورت شناخت امام اظهار داشت: یکی از دلایلی که جامعه اسلامی در آغازین روزهای بعد از رحلت پیامبر(ص) به انحراف کشیده شد، این بود که مردم آن روزگار امام خود را نشناختند.

نماینده ولی‌فقیه در استان گیلان مسئله ولایت‌فقیه را همان ولایت خدا، پیامبر(ص) و امام معصوم دانست و گفت: همگان باید در شناخت ولایت‌فقیه که ولایت خدا و قرآن است بکوشند؛ امروز رهبران جامعه اسلامی امامِ معصوم نیستند اما در اجرای قوانین از پیامبر اکرم(ص) و امام معصوم تبعیت دارند و راه آنان را ادامه‌ می‌دهند.

آیت‌الله فلاحتی با بیان اینکه شناخت امام آبادکننده دنیا و آخرت انسان است و این آبادی نیازمند قدرت درونی و تقوایی است، افزود: امروز حجمی از جوامع بشری در گمراهی به‌سر می‌برند و متاسفانه در برخی جوامع در کتب‌هایشان از نام و احادیث امام معصوم خبری نیست.

امام‌جمعه رشت علل بسیاری از مشکلات جوامع بشری امروز را فاصله گرفتن از شناخت اصل امامت و امام معصوم دانست و تصریح کرد: بشر اگر می‌دانست امام کیست و دارای چه جایگاه رفیعی نزد خداوند است، امروز تا این حد سردرگمی در رفتارهای انسان‌ها و جوامع بشری مشاهده نمی‌شد.

وی با اشاره به ۲۶ تیرماه سالروز شهادت مظلومانه جمعی از زائران خانه خدا به دست مأموران آل‌سعود گفت: در آن سال، آل‌سعود با همکاری آمریکای جنایتکار تعدادی از زائران خانه‌ خدا را کشتند در حالی‌که مکه و مدینه حرم امن خدا است اما آل سعود دست به چنین جنایتی زد و شاه عربستان همان سال به درک واصل شد و شاهان‌ دیگرش هم یکی پس از دیگری به درک واصل خواهند شد.

رئیس ستاد احیای امر به معروف و نهی از منکر استان گیلان با بیان اینکه امروز آمریکایی‌ها در حال اخراج از غرب آسیا هستند و آل سعود هم حال خوشی ندارد، افزود: امروز آمریکایی‌ها ذلیلانه در حال خروج از منطقه هستند و هیچ کسی به یاری آن‌ها نمی‌شتابد.

نماینده ولی‌فقیه در گیلان با اشاره به اینکه امروز شیعه تکیه‌گاه بسیاری از امت‌ها شده است خاطرنشان کرد: پس از ۴۲ سال از عمر انقلاب اسلامی و در سایه مقاومت ملت و امت‌ها و همچنین تلاش رهبری، شیعه امروز پایگاه و تکیه‌‌گاه برای همه امت‌های اسلامی شده زیرا شیعه عاقل است و متجاوز نیست.

آیت‌الله فلاحتی ایام اخیر را ایام ذلت آمریکا در عرصه بین‌الملل دانست و گفت: آمریکایی‌ها از سال ۲۰۰۳ به سوی عراق لشکرکشی کردند و در دوحه قطر پایگاهی استقرار دادند که محل استراحت ۲۰۰ سرباز بود و حدود ۳ هزار میلیارد دلار برای همین منطقه هزینه کردند اما امروز مفتضحانه در حال ترک منطقه هستند.

وی با اشاره به گله‌مندی مردم گیلان از برخی نهاد‌ها و سازمان‌ها در شهرها و روستا‌ها بیان کرد: گاهاً مشاهده می‌شود که شخص‌ روستایی در یک روستا اقدام به خانه‌سازی کرده یا در بخشی هزینه‌ می‌کند و مجوزهای لازم را هم از سازمان مربوطه گرفته است اما پس از اینکه حجم عظیمی از کارش را پیش می‌برد سازمان دیگری جلوی او را می‌گیرد که این مصداق بارز مردم‌آزاری است.

نماینده ولی‌فقیه در گیلان با بیان اینکه نهاد‌ها و سازمان‌ها حق ندارند مردم را اذیت کنند و در ادامه خطاب به سازمان‌ها گفت: اگر ساخت و ساز این فرد روستایی برای محیط زیست مشکل ایجاد کرده یا ممنوعیت دارد از ابتدا به او می‌گفتید نه زمانی‌که او کلی هزینه کرده است و با این اقدام او را آزار می‌دهید.

اخبار مرتبط

نظرات

بدون نظر

*

مرغ کیلویی۲۵۰۰۰ تومان چون  تعاونی توزیع نمی شود

قابل توجه اداره صمت و اتاق اصناف گیلان:

مرغ کیلویی۲۵۰۰۰ تومان چون تعاونی توزیع نمی شود

آقای احمدی! در مورد بورس صورت مسئله را پاک می کنید !؟

یکی از کرامات نماینده رشت:

مدیر مسئول :

آقای احمدی! در مورد بورس صورت مسئله را پاک می کنید !؟

«بُرد – بُرد» این است نه آن!

یادداشت شریعتمداری :

«بُرد – بُرد» این است نه آن!

چایکاری در ایران یکصد و بیست ساله شد

سید عبدالله میرحسینی مقدم، مشاور فنی صندوق چای کشور

چایکاری در ایران یکصد و بیست ساله شد

لزوم عمل به وعده‌ها و ایجاد سازوکار استفاده از نظرات و مشارکت‌های مردمی

رهبر انقلاب اسلامی در دیدار تصویری با جمعی از مردم قم خطاب به دولت تأکید کردند:

لزوم عمل به وعده‌ها و ایجاد سازوکار استفاده از نظرات و مشارکت‌های مردمی

مشکل گیلان فقر مدیریتی است

رئیس کل دادگستری استان گیلان :

مشکل گیلان فقر مدیریتی است

ساختار فرهنگی گیلان نیازمند تحول است

مدیر کل فرهنگ و ارشاد اسلامی گیلان :

ساختار فرهنگی گیلان نیازمند تحول است

آغاز عملیات اجرایی پروژه جابجایی دکل های خطوط انتقال برق

مدیر عامل شرکت برق منطقه ای گیلان :

آغاز عملیات اجرایی پروژه جابجایی دکل های خطوط انتقال برق

پیشرفت ۶۰ درصدی بیمارستان ۴۰۰تختخوابی رشت

نماینده مردم شهرستان‌های رشت و خمام در مجلس :

پیشرفت ۶۰ درصدی بیمارستان ۴۰۰تختخوابی رشت