گیلانیان
چهارشنبه ۸ تیر ۱۴۰۱ Wednesday, 29 June , 2022
ژوئن 9, 2021 کد خبر : 81823 جدیدترین های صفحه اول خبر ها

رئیس مجمع نمایندگان گیلان :

غفلت در صادرات تولیدات کشاورزی گیلان؛ دولت به کشاورزی استان توجه ویژه داشته باشد

غفلت در صادرات تولیدات کشاورزی گیلان؛ دولت به کشاورزی استان توجه ویژه داشته باشد

گیلانیان : رئیس مجمع نمایندگان گیلان با اشاره به مغفول ماندن صادرات تولیدات کشاورزی گیلان گفت: ظرفیت‌های گیلان در حوزه کشاورزی باید مورد توجه دولت و نهادهای حاکمیتی قرار گیرد.

حجت‌الاسلام محمد صفری در گفت‌وگو با خبرنگار تسنیم در رشت، اظهار داشت: در مدت زمان انتخاب بنده به‌عنوان رئیس مجمع نمایندگان گیلان تا ۱۹ خردادماه و تحویل این پست، جلساتی با مشاوران انجام شد تا مجمع وارد شرایط خاصی شود.

رئیس مجمع نمایندگان گیلان در مجلس با تأکید بر اینکه مدیریت مجمع باید به سمتی باشد که مطالبات موجود در سطح کلان استان پیگیری شود گفت: استان گیلان خاستگاه کشاورزی است و قالب مردم آن کشاورز هستند از این رو باید توجه ویژه حاکمیت را به این مسئله جلب کنیم.

عضو کمیسیون امور داخلی کشور و شوراهای مجلس با بیان اینکه ظرفیت‌ها و پتانسیل‌های گیلان در حوزه کشاورزی‌ باید مورد توجه نهادهای حاکمیتی قرار گیرد افزود: نهادهای حاکمیتی باید در جهت رفع موانع تولید اهتمام داشته باشند چرا که استان گیلان می‌تواند در حوزه صادرات حرف برای گفتن داشته باشد.

وی ضعف گیلان در حوزه صادرات را عدم برنامه‌ریزی دقیق و مدون و عدم پیگیری جدی این حوزه دانست و عنوان داشت: با وجود تولیدات خوب استان به‌ویژه در حوزه گیاهی و دامی اما متأسفانه استان گیلان نمی‌تواند نقش زیادی در صادرات این تولیدات ایفا کند.

صفری گفت: استان گیلان در بسیاری از تولیدات مانند برنج، چای، فندق، گل گاوزبان، زیتون، ماهیان خاویاری و تولید دام و مرغ در رتبه‌های برتر و نخست قرار داشته و حرف برای گفتن دارد اما با این وجود شرایط موجود در استان برای کشاورزان و تولیدکنندگان مناسب نیست.

نماینده مردم رودسر و املش در مجلس شورای اسلامی با اشاره به اینکه کشاورزان گیلانی با شرایط سختی روبه‌رو هستند تصریح کرد: مجمع نمایندگان استان گیلان باید با قدرت هر چه تمام‌تر نسبت به این موضوع ورود پیدا کرده و پیگیر مطالبات مردم باشد.

رئیس مجمع نمایندگان گیلان در مجلس با تأکید بر اینکه پیگیری این موضوع یکی از برنامه‌های مجمع نمایندگان گیلان است خاطرنشان کرد: امیدوارم در ۶ ماهی که به‌عنوان رئیس مجمع نمایندگان گیلان فعالیت دارم بتوانم کارنامه خوبی را از خود به جای بگذارم.

اخبار مرتبط

نظرات

بدون نظر

*

باز هم برق سه فاز “صنایع گیلان” را گرفت!

تولیدکنندگان استان در صف اول قطع برق؛

کریم خرسندی مژدهی

باز هم برق سه فاز “صنایع گیلان” را گرفت!

برادرانه با برادرانمان امیرعبداللهیان و شمخانی

مدیر مسئول روزنامه کیهان نوشت:

برادرانه با برادرانمان امیرعبداللهیان و شمخانی