گیلانیان
یکشنبه ۱۰ فروردین ۱۳۹۹ Sunday, 29 March , 2020
سپتامبر 25, 2015 کد خبر : 41304 خبر ها

فاجعه منا بر اثر بی تدبیری آل سعود به وجود آمده است

فاجعه منا بر اثر بی تدبیری آل سعود به وجود آمده است

گیلانیان : نماینده ولی فقیه در استان گیلان و امام جمعه رشت ، وقوع حادثه خونین منا را بر اثر بی تدبیری، هوای نفس و فقدان مدیریت آل سعود دانست.

آیت الله زین العابدین قربانی در آیین عبادی سیاسی نماز جمعه این هفته رشت افزود: متاسفانه امروز آل سعود که از عمال آمریکا و انگلیس است، در منطقه مشکل آفرین شده و خانه خدا را که می بایست محل اتحاد مسلمین باشد، بر اثر بی تدبیری نا امن کرده است.

وی ادامه داد: مسلمانان می بایست به مکه بروند ، تبادل نظر کرده و مشکلات دنیای اسلام را رفع کنند و بر اساس دستور قرآن، امنیت بوجود آورند.

آیت الله قربانی تاکید کرد: آل سعود در این سال ها نشان داد لیاقت مدیریت برگزاری مراسم حج و میزبانی زائران خانه خدا را ندارد.

وی با اشاره به پیام مقام معظم رهبری در رابطه با حادثه حج بیان کرد: رئیس جمهوری نیز در نیویورک در پی صدور این پیام، فرمایشات معظم له را مایه آرامش مردم توصیف کرد.

آیت الله قربانی حج را از ارکان اسلام دانست و افزود: هیچ کار بزرگی جایگزین بجا آوردن فریضه حج نیست.
خطیب جمعه رشت، در بخش دیگری از سخنان خود به هفته دفاع مقدس اشاره کرد و افزود: تبعیت از رهبری، یکپارچگی و ولایتمداری مهمترین عوامل پیروزی انقلاب و دفاع مقدس بود و می بایست این نعمات بزرگ را قدر دانست.

آیت الله قربانی با اشاره به آغاز سال تحصیلی جدید بیان کرد: علم برای جامعه ، سرمایه است و دانشگاه ها، حوزه های علمیه و مدارس در سایه قرآن و اعتقاد به خدا انجام وظیفه می کنند.

وی در بخش دیگری از خطبه های نماز جمعه این هفته رشت، روز آتش نشان و تلاش های این قشر زحمتکش جامعه و همچنین روز جهانی سالمندان را پاس داشت و مردم را به رسیدگی و احترام به آنان دعوت کرد.

فرمانده سپاه قدس گیلان نیز بعنوان سخنران پیش از خطبه های نماز جمعه رشت، ضمن گرامیداشت هفته دفاع مقدس با اشاره به حادثه منا گفت: بروز فاجعه منا، عید قربان را برای امت اسلامی به عزا تبدیل کرد.

سردار محمد عبدالله پور افزود: رژیم آل سعود بدلیل فقدان توانایی در برگزاری مناسک حج ، چنین فضاحتی را برای خود به بار آورد.

وی با اشاره به هشت سال دفاع مقدس بیان کرد: باید برای نسل جدید روشن ساخت که شهدا برای اسلام و دفاع از آب و خاک خویش، از جان گذشتند.

وی ادامه داد: رزمندگان اسلام در جنگ تحمیلی ریشه های انقلاب را مستحکم کردند و امروز ، وحدت در کنار امام و رهبری عامل گذر از همه توطئه های دشمنان است و بر همین اساس، به توانمندی دست یافته ایم که هیچ کس جرأت تعرض به کشور را ندارد.

اخبار مرتبط

نظرات

بدون نظر

*

خود اظهاری ۷۸ درصدی گیلانیان در طرح غربالگری کرونا

رئیس دانشگاه علوم پزشکی گیلان:

خود اظهاری ۷۸ درصدی گیلانیان در طرح غربالگری کرونا

نگرانی کادر درمانی استان از احتمال شیوع موج دوم کرونا در گیلان

نماینده تام‌الاختیار وزیر بهداشت در گیلان:

نگرانی کادر درمانی استان از احتمال شیوع موج دوم کرونا در گیلان

تحویل سال در کنار بیماران کرونایی