گیلانیان
شنبه ۹ مهر ۱۴۰۱ Saturday, 1 October , 2022
سپتامبر 23, 2013 کد خبر : 21535 خبر ها

روز پجشنبه چهارم مهر 92 توسط حضرت آیت الله سبحانی

فاز اول بزرگ ترین حوزه علمیه جهان اسلام افتتاح می شود

فاز اول بزرگ ترین حوزه علمیه جهان اسلام افتتاح می شود

اختصاصی گیلانیان : حوزه علمیه امیرالمومنین (ع) گیلان – رشت که به تعبیر آیت الله مقتدائی، حوزه علمیه بین المللی است روز پنچشنبه ۴ مهر ۹۲ طی مراسم با شکوهی با حضور حضرت آیت الله العظمی جعفر سبحانی ، یکی از مراجع جهان تشیع افتتاح می شود.

آیت‌الله محمدی‌گلپایگانی ، رئیس دفتر مقام معظم رهبری، حجت‌الاسلام والمسلمین دکتر احمد مروی، معاون ارتباطات حوزوی دفتر مقام معظم رهبری، آیت‌الله سید هاشم حسینی بوشهری، مدیر حوزه‌های علمیه کشور ، آیت الله رضا استادی، امام‌جمعه قم ، دکتر محمد باقر نوبخت ، معاون رئیس جمهور و احتمالا علی لاریجانی ، رئیس مجلس شورای اسلامی از مهمانان این مراسم خواهند بود .

حوزه علمیه بین المللی امیرالمومنین (ع) به همت والای آیت الله قربانی ، نماینده مقام معظم رهبری در گیلان و امام جمعه رشت و به مدیریت مهدی مجرد، مدیر اجرائی دفتر نماینده ولی فقیه در گیلان در زمینی به وسعت ۴۰ هکتار و ۷۱۰۰۰ مترمربع زیر بنا برای جذب ۲۰۰۰ طلبه در دست احداث است .

عظمت این حوزه به جهت داشتن کلیه امکانات آموزشی ، پژوهشی، پرورشی ، ورزشی، بهداشتی، خدماتی، رفاهی و سایت اینترنتی مدرن است که در کل پروژه پیش بینی شده و بین المللی آن نیز بجهت جذب طلاب غیر ایرانی تا مرز ۵۰۰ نفر می باشد .

فاز اول این پروژه که قرار است در روز پنجشنبه ۴ مهر ماه سالجاری با شرکت استاندار گیلان و مدیران اجرائی، ائمه جمعه و جماعت ، علما، روحانیون و طلاب استان افتتاح شود دارای ۲۵۰۰۰ متر مربع بنا برای ۳۰۰ طلبه شامل ۱۵۰ طلبه ایرانی و ۱۵۰ طلبه کشورهای حاشیه دریای خزر و حوزه قفقاز است .

گفتنی است آیت الله العظمی جعفر سبحانی ساعت ۷ صبح وارد فرودگاه رشت می شوند و در ساعت ۳ بعد از ظهر نیز جهت افتتاح و سخنرانی وارد حوزه علمیه امیرالمومنین ، علی (ع) خواهند شد .

1

اخبار مرتبط

نظرات

بدون نظر

*

باز هم برق سه فاز “صنایع گیلان” را گرفت!

تولیدکنندگان استان در صف اول قطع برق؛

کریم خرسندی مژدهی

باز هم برق سه فاز “صنایع گیلان” را گرفت!

برادرانه با برادرانمان امیرعبداللهیان و شمخانی

مدیر مسئول روزنامه کیهان نوشت:

برادرانه با برادرانمان امیرعبداللهیان و شمخانی