گیلانیان
یکشنبه ۳ مهر ۱۴۰۱ Sunday, 25 September , 2022
آگوست 6, 2014 کد خبر : 28793 خبر ها

فاضلاب ۵ شهر رودبار به رودخانه سفید رود می ریزد

فاضلاب ۵ شهر رودبار به رودخانه سفید رود می ریزد

گیلانیان : نماینده مردم شهرستان رودبار در مجلس شورای اسلامی گفت: در حال حاضر فاضلاب پنج شهر این شهرستان از قبیل رستم آباد، توتکابن، رودبار منجیل و لوشان و روستاهای اطراف به رودخانه سفید رود می ریزد.

عطا الله حکیمی عصر سه شنبه در نشست راهکارها و موانع توسعه شهرستان رودبار افزود: هم اکنون آب آشامیدنی و کشاورزی استان گیلان از این رودخانه تامین می شود.

وی همچنین از اجرای طرح فاضلاب در ۱۱ شهر استان خبر داد و اظهارداشت: متاسفانه این شهرستان فاقد سامانه تصفیه فاضلاب صنعتی است بنابراین مسئولان باید پاسخگو باشند.

عضو کمیسیون اقتصاد مجلس شورای اسلامی گفت: امسال اجرای سامانه تصفیه بهداشتی فاضلاب شهر رودبار در برنامه شرکت آب و فاضلاب استان قرار می گیرد.

وی در ادامه با بیان اینکه سد شهر بیجار ( آیت الله بهجت ) افزون بر ۹۵ درصد پیشرفت فیزیکی دارد، افزود: این سد نخستین سد بعد از انقلاب در گیلان است که ساخته می شود.

حکیمی اذعان داشت: سد آیت الله بهجت آب آشامیدنی شهرهای شهرستان رودبار و روستاهای پیرامون مسیر خطوط را تامین خواهد کرد.

وی گفت: بنگاه ‌های کوچک در بیشتر کشورهای جهان مهمترین برنامه اجرایی برای دستیابی به توزیع عادلانه‌ درآمد و ثروت، ایجاد اشتغال، افزایش بهره‌ وری، رشد اقتصادی و نیز کارآمدترین شیوه کاهش‌ وابستگی به درآمدهای نفتی تلقی می ‌شوند.

نماینده مردم رودبار در مجلس شورای اسلامی گفت: در این زمینه فراهم کردن بسترهای مناسب برای کار آفرینی و نوآوری در جذب و هدایت سرمایه‌ ها در مسیر توسعه اقتصادی کشور باید مورد توجه جدی‌ قرار گیرد.

وی در ادامه ظرفیت گردشگری شهرستان رودبار را بی نظیر دانست و افزود: توسعه صنعت گردشگری و اکوتوریسم باعث ایجاد اشتغال، کاهش بیکاری و افزایش درآمد خواهد شد.

حکیمی بیان داشت: با برنامه ریزی و سرمایه گذاری در حوزه صنعت توریسم می تواند بخش مهمی از معضل بیکاری استان را رفع کرد.

وی تصریح کرد: رودبار سرزمینی زیبا با آب و هوای دلپذیر و  داشتن  تنوع اقلیمی متنوع و بالطبع مناظر و چشم انداز های زیبای طبیعی دارای پتانسیل ها و توانمندی های فراوان در عرصه شاخه های گوناگون گردشگری است.

نماینده مردم رودبار در مجلس شورای اسلامی یادآورشد: با برنامه ریزی و سرمایه گذاری درست و همچنین توجه بیشتر به حوزه گردشگری و صنعت اکوتوریسم می توان کمک شایانی به رفع معضل بیکاری و درآمد استان به ویژه این شهرستان کرد.

اخبار مرتبط

نظرات

بدون نظر

*

باز هم برق سه فاز “صنایع گیلان” را گرفت!

تولیدکنندگان استان در صف اول قطع برق؛

کریم خرسندی مژدهی

باز هم برق سه فاز “صنایع گیلان” را گرفت!

برادرانه با برادرانمان امیرعبداللهیان و شمخانی

مدیر مسئول روزنامه کیهان نوشت:

برادرانه با برادرانمان امیرعبداللهیان و شمخانی