گیلانیان
دوشنبه ۷ آذر ۱۴۰۱ Monday, 28 November , 2022
ژانویه 22, 2016 کد خبر : 45254 خبر ها

فرآوری زیتون در رودبار غیربهداشتی است

فرآوری زیتون در رودبار غیربهداشتی است

گیلانیان : رئیس هیئت‌مدیره شرکت تعاونی تأمین نیاز باغداران زیتون گیلان گفت: وضعیت فرآوری زیتون در رودبار بهداشتی نیست و نکات فنی در آن رعایت نمی‌شود.

ایرج امینی فرآوری زیتون در رودبار را غیربهداشتی خواند و اظهار کرد: در فرآوری زیتون به‌ویژه استحصال روغن زیتون نکات فنی رعایت نمی‌شود.

وی افزود: برای گرفتن تلخی زیتون باید اقداماتی صورت گیرد و آزمایشگاه تایید کند، اما یک کارگر ساده آب و نمک می‌زند و به خورد مردم می‌دهد و نکات بهداشتی به هیچ عنوان رعایت نمی‌شود.

رئیس هیئت مدیره شرکت تعاونی تأمین نیاز باغداران زیتون گیلان درباره روغن‌گیری زیتون گفت: زیتون را داخل کیسه‌ای می‌ریزند که در داخل آن کود حیوانی، خاک و حتی لنگه کفش هم دیده‌می‌شود و به این صورت غیربهداشتی به کارخانه روغن‌کشی می‌برند و روغنش گرفته‌می‌شود.

وی با تأکید بر اینکه باید نکات فنی برداشت در زیتون رعایت شود، خاطرنشان کرد: زیتون باید با دست چیده و روی زیرانداز ریخته و بعد در سبد گذاشته و به کارخانه برده شود.

امینی تصریح کرد: فاصله بردن زیتون به کارخانه و فرآوری آن باید در کوتاه‌ترین زمان ممکن انجام شود تا کیفیت روغن پایین نیاید.

وی با ابراز تأسف از عدم رعایت بهداشت در فرآوری زیتون، خاطرنشان کرد: به ظاهر همه چیز استاندارد است، اما هیچ نکته بهداشتی و فنی در فرآوری زیتون رودبار رعایت نمی‌شود.

این مسئول، روغن زیتون، زیتون و کنسروهای زیتون را دچار مشکلات غیربهداشتی دانست و یادآور شد: در کنار جاده زیتون و روغن آن را به فروش می‌رسانند و بیشتر محصولات زیتون آلوده است./ منبع : فارس

اخبار مرتبط

نظرات

بدون نظر

*

باز هم برق سه فاز “صنایع گیلان” را گرفت!

تولیدکنندگان استان در صف اول قطع برق؛

کریم خرسندی مژدهی

باز هم برق سه فاز “صنایع گیلان” را گرفت!

برادرانه با برادرانمان امیرعبداللهیان و شمخانی

مدیر مسئول روزنامه کیهان نوشت:

برادرانه با برادرانمان امیرعبداللهیان و شمخانی

متاسفم مطلبی برای نمایش وجود ندارد