گیلانیان
شنبه ۱۹ آذر ۱۴۰۱ Saturday, 10 December , 2022
ژانویه 28, 2016 کد خبر : 45389 خبر ها

معاون اجتماعی فرمانده انتظامی گیلان عنوان کرد

فراوانی نزاع و درگیری در گیلان

فراوانی نزاع و درگیری در گیلان

گیلانیان : معاون اجتماعی فرمانده انتظامی گیلان گفت با توجه به اینکه گیلان استانی فرهنگی محسوب می‌شود اما نزاع و درگیری در آن از فراوانی بیشتری برخوردار است.

محمدرضا جعفری خیرخواه ظهر امروز در جلسه هم‌اندیشی بررسی نزاع و درگیری در گیلان اظهار کرد: سال گذشته ۵۰۰ هزار پرونده نزاع و درگیری در پزشکی قانونی استان به ثبت رسیده است.

وی ۷۰ درصد از افراد در درگیری و نزاع‌ها را مرد عنوان کرد و افزود: در ۳۰ درصد از درگیری‌ها زنان شرکت می‌کنند.

جعفری خیرخواه با بیان اینکه گیلان استانی فرهنگی محسوب می‌شود، تصریح کرد: نزاع و درگیری در گیلان از فراوانی بیشتری برخوردار است.

معاون اجتماعی فرمانده انتظامی گیلان نزاع و درگیری را منشأ بسیاری از جرائم قتل، تخریب اموال عمومی، ضرب و شتم و … خواند و بیان کرد: کاهش نزاع و درگیری نیازمند فرهنگ‌سازی است.

وی بر بررسی و شناخت پدیده نزاع‌های دسته‌جمعی تاکید کرد و گفت: نزاع دسته‌جمعی ریشه در ویژگی‌های فرهنگی، اجتماعی، اقتصادی، سیاسی و محیطی جامعه دارد و نیازمند شناخت کامل و دقیق از مسائل مختلف در جامعه و روابط متقابل فرد و جامعه و نظام حاکم بر این روابط است.

جعفری خیرخواه با اشاره به اینکه نزاع نوعی برخورد جمعی ستیزه‌جویانه و پرخاشگرانه است، خاطرنشان کرد: نزاع و درگیری را می‌توان به عنوان یکی از مسائل اجتماعی در حوزه کج‌روی و انحراف‌ها تلقی کرد که در تمام جوامع سنتی یا مدرن و سنین پیری یا جوانی با درجه‌های متفاوتی مطرح است.

معاون اجتماعی فرمانده انتظامی گیلان پیشگیری از وقوع جرم را نیازمند ارتقای فرهنگی دانست و یادآور شد: مهم‌ترین دلیل افزایش نزاع در جامعه کاهش آستانه تحمل افراد است.

وی خواستار شناسایی عوامل کاهش آستانه تحمل افراد در جامعه شد و اظهار کرد: کاهش نزاع و درگیری نیازمند شناسایی عوامل این موضوع و برطرف کردن آن در جامعه است.

اخبار مرتبط

نظرات

بدون نظر

*

باز هم برق سه فاز “صنایع گیلان” را گرفت!

تولیدکنندگان استان در صف اول قطع برق؛

کریم خرسندی مژدهی

باز هم برق سه فاز “صنایع گیلان” را گرفت!

برادرانه با برادرانمان امیرعبداللهیان و شمخانی

مدیر مسئول روزنامه کیهان نوشت:

برادرانه با برادرانمان امیرعبداللهیان و شمخانی