گیلانیان
یکشنبه ۲۸ مهر ۱۳۹۸ Sunday, 20 October , 2019
خرداد ۲۲, ۱۳۹۸ کد خبر : 73627 جدیدترین های صفحه اول خبر ها

نماینده آستانه اشرفیه و کیاشهر :

فرسودگی شبکه برق گیلان/ عملکردها ضعیف بوده است

فرسودگی شبکه برق گیلان/ عملکردها ضعیف بوده است

گیلانیان : نماینده آستانه اشرفیه در مجلس شورای اسلامی با اشاره به عملکرد ضعیف گیلان نسبت به استان های دیگر در بخش نیرو، گفت: فرسودگی شبکه برق گیلان زبانزد عام و خاص است.

محمدحسین قربانی بعد از ظهر چهارشنبه در نشست مشترک مجمع نمایندگان استان گیلان با مدیران عامل صنعت آب و برق و جهاد کشاوزی که در سالن کنفرانس شرکت سهامی برق گیلان برگزار شد با اشاره به شایعه حذف ارز ۴۲۰۰تومانی برنج، اظهار کرد: حذف ارز ۴۲۰۰ تومانی سبب ایجاد فضای ناهنجار در دولت و حاکمیت، افزایش واردات و کاهش تولید می شود.

نماینده آستانه اشرفیه در مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه برنج جز کالای اساسی سبد خانوار است، افزود: در صورت حذف ارز ۴۲۰۰ تومانی برنج، این محصول به هر کیلویی ۴۵ هزار تومان هم می رسد.

وی در ادامه همچنین به موضوع حذف ارز ۴ هزار و ۲۰۰ تومانی از چای نیز اشاره کرد و گفت: با توجه به اینکه این محصول جز کالاهای اساسی خانوارها نیست و حذف ارز سبب افزایش قیمت چای و رونق این صنعت که مختص استان گیلان بوده می شود.

نماینده آستانه اشرفیه در مجلس شورای اسلامی با تاکید بر حمایت مجمع نمایندگان گیلان از مکانیزاسیون برنج ادامه داد: مکانیزاسیون منجر به کاهش هزینه تولید و مانع تغییر کاربری اراضی کشاورزی می شود.

قربانی با بیان اینکه بخش خصوصی کمک حال دولت است، افزود: در هر حوزه ای که بخش خصوصی وارد شده کمک حال دولت و حتی بهتر از دولت عمل کرده است و مقابل ورود بخش دولتی به هر اموری سبب بروز رانت شده است.

وی با اشاره به اینکه گیلان نسبت به استان های دیگر در بخش وزارت نیرو ضعیف عمل کرده و فرسودگی شبکه برق این استان زبانزد عام و خاص است، گفت: مردم مشکلات را از چشم نظام میبینند همه ما نباید زمینه ای ایجاد کنیم که مشکلات را پای حاکمیت بگذارند.

اخبار مرتبط

نظرات

بدون نظر

*

خسارت ۵۷ میلیارد تومانی سیل اخیر به راه های گیلان

مدیرکل راهداری و حمل و نقل جاده ای گیلان :

خسارت ۵۷ میلیارد تومانی سیل اخیر به راه های گیلان

هنوز کد گمرک ‌بندر آستارا در سامانه مرکزی ثبت نشده است

مدیرکل بنادر و دریانوردی استان گیلان :

هنوز کد گمرک ‌بندر آستارا در سامانه مرکزی ثبت نشده است

– نوروزHomayoun Shajarian – Norouz