گیلانیان
دوشنبه ۷ آذر ۱۴۰۱ Monday, 28 November , 2022
ژانویه 28, 2016 کد خبر : 45414 خبر ها

رئیس اداره ماشین‌آلات راه و شهرسازی گیلان عنوان کرد

فرسودگی ماشین‌آلات چالش جدی راهداران گیلان

فرسودگی ماشین‌آلات چالش جدی راهداران گیلان

گیلانیان : رئیس اداره ماشین‌آلات راه و شهرسازی گیلان گفت: فرسودگی و پر هزینه بودن نگه‌داری ماشین‌آلات چالش جدی راهداران گیلان است.

۴۸۱ نفر از راهداران گیلان در قالب ۴۲ گروه راهداری با ۲۶۴ دستگاه انواع ماشین‌آلات راهداری سنگین و نیمه‌سنگین در ۱۷ راهدارخانه ثابت و ۹ راهدارخانه سیار مستقر هستند.

فریبرز چراجی با اشاره به اینکه تمام ماشین‌آلات راهداری زمستانی با آغاز فصل سرما زودتر از موعد مقرر تجهیز شده و به محورهای کوهستانی و دیگر نقاط استان اعزام شدند اظهار کرد: آمادگی کامل ماشین‌آلات راهداری حائز اهمیت است.

وی ذخیره‌سازی نمک و ماسه، تامین سوخت، تعمیر و تجهیز ماشین‌آلات راهداری در اجرای بهتر عملیات زمستانی را مهم عنوان کرد و افزود: عمر متوسط دستگاه‌های راهداری اداره کل راه و شهرسازی گیلان بالای ۲۳ سال است.

رئیس اداره ماشین‌آلات راه و شهرسازی گیلان با بیان اینکه فرسودگی و پر هزینه بودن نگه‌داری ماشین‌آلات، این اداره را با چالش جدی مواجه کرده است، تصریح کرد: راه و شهرسازی گیلان با توجه به توان مالی موجود تمام تلاش خود را صرف مرمت و تجهیز ناوگان کرده است به طوری که یک دستگاه ماشین سنگین حین عملیات برف‌روبی به دلیل عمر بالا دچار مشکل شد و با کمک راهداران تعمیر و برای برف‌روبی دوباره به مسیر اعزام شده است.

چراجی به پیش‌بینی وضعیت جوی و احتمال توقف بارش برف تا عصر امروز اشاره کرد و گفت: صبح فردا احتمال یخ‌زدگی محورهای مواصلاتی در گیلان وجود دارد.

وی با اشاره به اینکه هماهنگی‌های لازم برای یخ‌زدایی محورهای ارتباطی گیلان انجام شده است، بیان کرد: تمام دستگاه‌های نمک‌پاش و شن‌پاش با موجودی کافی در راهدارخانه‌ها و محورهای مواصلاتی استان مستقر شدند و از امشب نمک‌پاشی را آغاز می‌کنند.

این مسئول، به وجود ۹۷ کیلومتر گردنه برف‌گیر در گیلان اشاره کرد و یادآور شد: ۱۰ هزار و ۸۰۰ کیلومتر راه ارتباطی در استان وجود دارد.

اخبار مرتبط

نظرات

بدون نظر

*

باز هم برق سه فاز “صنایع گیلان” را گرفت!

تولیدکنندگان استان در صف اول قطع برق؛

کریم خرسندی مژدهی

باز هم برق سه فاز “صنایع گیلان” را گرفت!

برادرانه با برادرانمان امیرعبداللهیان و شمخانی

مدیر مسئول روزنامه کیهان نوشت:

برادرانه با برادرانمان امیرعبداللهیان و شمخانی

متاسفم مطلبی برای نمایش وجود ندارد