گیلانیان
دوشنبه ۷ آذر ۱۴۰۱ Monday, 28 November , 2022
ژانویه 8, 2016 کد خبر : 44863 خبر ها

سقوط درخت در خیابان و ایجاد خرابی در مسکن مهر رشت

فرماندار رشت از وارد آمدن خسارت هایی بر اثر وزش باد شدید خبر داد + تصاویر

فرماندار رشت از وارد آمدن خسارت هایی بر اثر وزش باد شدید خبر داد + تصاویر

گیلانیان : فرماندار شهرستان رشت از وارد آمدن خسارت هایی به برخی مناطق شهر رشت همچون مجتمع مسکن مهر بر اثر وزش باد شدید خبر داد. 

سید عیسی مهدوی غروب جمعه بیان کرد: یک مورد کنده شدن سربندی در مجتمع مسکن مهر رشت گزارش شده که خوشبختانه آسیب جانی نداشته و خسارت هایی به خودروهای پارک شده در محوطه وارد آمده است.

وی همچنین با اشاره به قطع شدن برق برخی از نقاط شهرستان رشت افزود: در حال حاضر ۱۲ اکیپ در رشت در حال رفع مشکلات و برقراری مجدد برق شهروندان هستند.

فرماندار رشت اضافه کرد: همچنین در هر بخش، چهار اکیپ ، در حال برطرف کردن مشکلات ناشی از وزش باد شدید هستند.

وی ادامه داد: بر اثر وزش باد شدید ، خط اصلی برق بخش سنگر به خمام قطع شده که به همین علت، برخی مناطق شهرهای خمام و سنگر در خاموشی بسر می برند.

مهدوی همچنین وقوع آتش سوزی در شهرک فرهنگیان، سقوط دو مورد یادمان و تخریب ساختمان نیمه کاره را از دیگر مواردی عنوان کرد که امروز (جمعه) بر اثر وزش شدید باد در رشت اتفاق افتاده است.

فرماندار رشت خاطرنشان کرد: خوشبختانه در اتفاقاتی همچون آتش سوزی برخی ساختمان ها، خسارت جانی نداشته ایم.

مدیرکل ستاد مدیریت بحران استانداری گیلان امروز در گفت وگو با ایرنا بیان کرد که بیشترین سرعت باد براساس اعلام اداره کل هواشناسی، مربوط به شهرستان رشت بوده است.

برخورد سیم های برق به همدیگر، افتادن شاخه های درخت بر روی شبکه های فشار متوسط ، افتادن اشیای فلزی و حلب ساختمان ها بر روی شبکه های برق بر اثر وزش شدید باد از جمله دلایل قطع شدن برق برخی مناطق شهر رشت عنوان شده است.

بر اساس اعلام مرکز فوریت های ۱۲۱ شرکت برق استان گیلان، این قطعی ها در مناطقی همچون میدان جانبازان، بلوار شهید بهشتی، حمیدیان و آج بیشه رشت بوده که برق مشترکان آنها بر اثر وزش باد شدید و پارگی سیم قطع شد.

اداره کل راه و شهرسازی گیلان نیز از آماده باش نیروهای راهداری در استان در پی وزش باد شدید گرم خبر داده و گفته است: تمامی نیروهای راهداری در آماده باش کامل هستند و گشت های راهداری در نقاطی که احتمال سقوط درختان وجود دارد، مستقر شده اند تا در کوتاه ترین زمان ممکن، نسبت به پاکسازی جاده ها اقدام کنند.

اداره کل هواشناسی گیلان اعلام کرده که وزش باد گرم و افزایش محسوس دما تا ظهر فردا (شنبه) در استان ادامه دارد.

گفتنی است نیروهای راهداری گیلان نیز در حالت آماده‌باش قرار دارند تا در هنگام سقوط احتمالی درختان به خیابان وارد عمل شوند.

داود زارع مدیرکل منابع طبیعی و آبخیزداری گیلان نیز هشدار داد تا مسافران و گردشگران از روشن کردن آتش در مناطق جنگلی و پارک‌ها خودداری کنند.

13941018000369_PhotoA

13941018000368_PhotoA

13941018000367_PhotoA

13941018000247_PhotoA

13941018000244_PhotoA

 

اخبار مرتبط

نظرات

بدون نظر

*

باز هم برق سه فاز “صنایع گیلان” را گرفت!

تولیدکنندگان استان در صف اول قطع برق؛

کریم خرسندی مژدهی

باز هم برق سه فاز “صنایع گیلان” را گرفت!

برادرانه با برادرانمان امیرعبداللهیان و شمخانی

مدیر مسئول روزنامه کیهان نوشت:

برادرانه با برادرانمان امیرعبداللهیان و شمخانی

متاسفم مطلبی برای نمایش وجود ندارد