گیلانیان
سه شنبه ۸ آذر ۱۴۰۱ Tuesday, 29 November , 2022
اکتبر 4, 2022 کد خبر : 83967 جدیدترین های صفحه اول خبر ها

استاندار در نشست با مدیران اوقاف و امور خیریه گیلان بیان کرد:

فرمایشات رهبر معظم انقلاب، روح تازه ای به جامعه دمید / ضرورت افزایش غنای فعالیت‌های فرهنگی، قرآنی و معنوی برای بهره‌مندی نسل جدید

فرمایشات رهبر معظم انقلاب، روح تازه ای به جامعه دمید / ضرورت افزایش غنای فعالیت‌های فرهنگی، قرآنی و معنوی برای بهره‌مندی نسل جدید

گیلانیان : استاندار گیلان فرمایشات روز گذشته رهبر معظم انقلاب اسلامی را تبیین کننده مسیر راه در شرایط کنونی و دمیدن روح تازه به جامعه دانست و گفت: برای افزایش غنای فعالیت‌های فرهنگی، قرآنی، معنوی و اجتماعی نسل جدید و اعتلای اسلام ناب محمدی (ص) باید با بهره مندی از شیوه های نوین، تلاش مضاعف کرد

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی استانداری گیلان؛ دکتر اسدالله عباسی عصر امروز (سه‌شنبه) در نشست با مدیرکل، معاونان و مدیران اوقاف و امور خیریه گیلان با تسلیت شهادت حضرت امام حسن عسکری (ع) و تبریک آغاز امامت حضرت ولی‌عصر (عج) و گرامیداشت روز نیروی انتظامی، با تشریح ابعاد مختلف فرمایشات حکیمانه رهبر فرزانه انقلاب اسلامی، اظهار کرد: سخنان ارزشمند ، هوشمندانه و مقتدرانه امام خامنه‌ای، روح تازه ای در جامعه دمید و نقشه راه را همانند گذشته به همگان نشان داد.

وی با بیان اینکه به‌واسطه نعمت ولایت و امامت و قرار گرفتن در ظل توجهات حضرت ولی‌عصر (عج) خدای بزرگ را شاکریم، افزود: باید با خدمت صادقانه در مسیر آرمان های امام و شهدا و جلب رضایت مردم گام برداریم.

نماینده عالی دولت در گیلان با برشمردن فضائل و معنویات سنت حسنه وقف در جامعه اسلامی، اظهار کرد: سنت حسنه وقف و نگاه خیرخواهانه، سعادت و توفیقی الهی است که ریشه در نوع‌دوستی در مسیر بندگی و عبودیت دارد و در فرهنگ غنی اسلامی- شیعی از جایگاه ویژه‌ای برخوردار است.

دکتر عباسی با اشاره به اینکه وقف یکی‌ از کارسازترین‌ و سالمترین‌ شیوه‌هایی‌ است‌ که‌ تمکن‌ مالی‌ را به‌ صورت‌ احسانی‌ ماندگار، در خدمت‌ نیازهای‌ جامعه‌ قرار می‌دهد، تصریح کرد: واقفین خیر اندیش با نگاهی انسان دوستانه و خیرخواهانه آنچه نعمت و برکاتی که از سوی خدا می‌دانند را در راه پروردگار متعال و برای همنوعان، انفاق و وقف می کنند.

وی اندیشیدن به سنت حسنه وقف را فرصتی ارزشمند برای خودسازی و بازنگری انسان در مسیر رسیدن به عبودیت برشمرد و گفت: یکی از اقدامات اساسی، احیای نیت خیر واقفین به‌عنوان صدقه جاریه است که این خدمت بزرگ به عهده‌ مجموعه اوقاف و امور خیریه است و به طور قطع رضایت خداوند متعال و خشنودی مردم را به دنبال دارد.

استاندار گیلان با تصریح اینکه قطع یقین توجه به فضائل دینی همچون خمس، زکات، وقف و امثالهم مایه حیات انسان و سلامت و تعالی جامعه اسلامی است، ادامه داد: توجه به مسائل دینی و فضائل اخلاقی زمینه‌ساز عدالت محوری و بسط و گسترش سعادت دنیوی و اخروی برای انسان است.

دکتر عباسی با قدردانی از افراد امین موقوفه‌ها و دست اندرکاران اوقاف و امور خیریه در توسعه این سنت حسنه، تأکید کرد: مهمترین مسئله در وقف، امانتداری نسبت به موضوع وقف توسط متولیان است و در این میان نظارت مستمر بر اقدامات بخش های مختلف اوقاف نسبت به موقوفه‌ها بسیار مهم است.

وی اظهار کرد: خدمت به امورات وقف و خیریه از سوی واقف و دست‌اندرکاران، توفیق الهی است و برای افزایش غنای فعالیت‌های فرهنگی و اعتلای اسلام ناب محمدی (ص) باید تلاش مضاعف کرد.

استاندار گیلان همچنین به هجمه های فراوان دشمنان به ابعاد گوناگون انقلاب اسلامی اشاره و بیان کرد: با تهیه و تدوین محتوای غنی و استفاده از نیروهای متعهد و متخصص در حوزه فعالیت‌های قرآنی و معنوی بویژه برای کودکان و نوجوانان با بهره‌مندی از شیوه‌های نوین و دارای جذابیت باید بر بصیرت و رشد معنوی نسل جدید افزوده شود.

حجت الاسلام و المسلمین ستار علیزاده مدیرکل اوقاف و امور خیریه استان گیلان نیز ضمن تشریح وظایف این اداره کل، گزارشی از اقدامات انجام شده ارائه کرد.

اخبار مرتبط

نظرات

بدون نظر

*

باز هم برق سه فاز “صنایع گیلان” را گرفت!

تولیدکنندگان استان در صف اول قطع برق؛

کریم خرسندی مژدهی

باز هم برق سه فاز “صنایع گیلان” را گرفت!

برادرانه با برادرانمان امیرعبداللهیان و شمخانی

مدیر مسئول روزنامه کیهان نوشت:

برادرانه با برادرانمان امیرعبداللهیان و شمخانی

متاسفم مطلبی برای نمایش وجود ندارد