گیلانیان
سه شنبه ۳ خرداد ۱۴۰۱ Tuesday, 24 May , 2022
دسامبر 19, 2021 کد خبر : 82795 جدیدترین های صفحه اول خبر ها

استاندار گیلان :

فرهنگ، زیربنای حرکت‌های تمدن‌ساز است / در فعالیت‌های فرهنگی، همگرایی وجود داشته باشد

فرهنگ، زیربنای حرکت‌های تمدن‌ساز است / در فعالیت‌های فرهنگی، همگرایی وجود داشته باشد

گیلانیان : استاندار گیلان فرهنگ را زیربنای حرکت‌های تمدن‌ساز دانست و تأکید کرد که در فعالیت‌های فرهنگی، همگرایی وجود داشته باشد و از ابزارهای نوین برای ترویج فرهنگ ایرانی – اسلامی استفاده شود.

به گزارش پایگاه اطلاع‌رسانی استانداری گیلان؛ دکتر اسدالله عباسی ظهر امروز (یکشنبه) در جلسه شورای فرهنگ عمومی گیلان که در دفتر نماینده ولی فقیه استان برگزار شد، با تسلیت ایام فاطمیه اظهار داشت:حضرت زهرا(س) ، الگوی کاملی در حوزه اخلاق و صیانت از خانواده است که باید به جامعه امروز معرفی شود.

وی با بیان اینکه در حوزه فرهنگ ، باید بر اساس نقشه راه و اسناد بالادستی گام برداشت، ادامه داد: تک روی در این بخش قابل پذیرش نیست بلکه باید با همگرایی و تعامل در جهت تحقق اهداف تعیین شده حرکت کرد.

دکتر عباسی بر لزوم آسیب شناسی برای اقدامات فرهنگی صورت گرفته و بررسی نتایج آن تاکید کرد و افزود: مبنای حرکت در نظام فرهنگی، توجه به زیرساخت هاست که رهبر معظم انقلاب همواره بر آن تأکید داشته اند.

استاندار گیلان با تصریح اینکه در کشور نقشه مهندسی فرهنگی با تاکید بر ارزش‌های اسلامی تدوین شده ،خاطرنشان کرد: باید به مسائل فرهنگی بصورت واقع بینانه و هم جهت با باورها و ارزش های دینی، نگریسته شود.

وی با بیان اینکه دشمنان کشور، فرهنگ را نشانه گرفته اند، گفت: دشمنان رمز موفقیت ایران اسلامی را اندیشه‌های والای رهبر معظم انقلاب و نیز انسجام در نهاد خانواده می دانند از این‌رو در جهت تخریب این ارزش ها تلاش می کنند.

دکتر عباسی به وضعیت فرهنگ در گیلان و اقدامات لازم در جهت تعالی این بخش اشاره و بیان کرد: نماینده ولی‌فقیه در گیلان، سکاندار فرهنگ عمومی است و باید در این حوزه، انسجام داشته باشیم.

وی ادامه داد: هویت و اصالت گیلان در حوزه فرهنگ، بسیار با عظمت است از این‌رو باید در جهت حفظ و اعتلای آن اقدامات فرهنگی اثرگذاری را انجام داد.

استاندار گیلان الگوسازی و بهره گیری از ابزار هنر برای نمایش داشته های فرهنگی استان را امری ضروری خواند و گفت: در حوزه محتوایی ، صدا و سیمای مرکز استان باید با ساخت فیلم های فاخر، الگوسازی موثری داشته باشد.

 وی با اشاره به گردشگرپذیر بودن گیلان و حضور مسافران با فرهنگ های مختلف در استان اظهار داشت: لازمست نسبت به صدور فرهنگ اصیل استان به مسافران ، گام هایی اثرگذار برداشته شود.

دکتر عباسی از ائمه جمعه شهرستان ها نیز خواست با آسیب شناسی فرهنگی و اجتماعی ، نسبت به بیان واجبات و مستحبات دینی مرتبط با فرهنگ مصرف در جامعه اقدام و در این زمینه الگوسازی کنند.

اخبار مرتبط

نظرات

بدون نظر

*

برادرانه با برادرانمان امیرعبداللهیان و شمخانی

مدیر مسئول روزنامه کیهان نوشت:

برادرانه با برادرانمان امیرعبداللهیان و شمخانی

مرغ کیلویی۲۵۰۰۰ تومان چون  تعاونی توزیع نمی شود

قابل توجه اداره صمت و اتاق اصناف گیلان:

مرغ کیلویی۲۵۰۰۰ تومان چون تعاونی توزیع نمی شود

آقای احمدی! در مورد بورس صورت مسئله را پاک می کنید !؟

یکی از کرامات نماینده رشت:

مدیر مسئول :

آقای احمدی! در مورد بورس صورت مسئله را پاک می کنید !؟

متاسفم مطلبی برای نمایش وجود ندارد