گیلانیان
سه شنبه ۱۴ مرداد ۱۳۹۹ Tuesday, 4 August , 2020
دسامبر 26, 2016 کد خبر : 55389 خبر ها

فرهنگ ماهواره ای در حال لطمه زدن به کانون خانواده است + تصاویر

فرهنگ ماهواره ای در حال لطمه زدن به کانون خانواده است + تصاویر

نماینده ولی فقیه در گیلان : فرهنگ ماهواره ای و فضای مجازی منحط در حال فروپاشی شیرازه خانواده ها است و ما باید سعی کنیم فرهنگ اسلامی بویژه در مورد مسایل خانواده را ارتقا دهیم .

آیت الله زین العابدین قربانی که در دیدار مدیر کل ثبت احوال استان گیلان و جمعی از مدیران این اداره بمناسبت هفته ثبت احوال سخن می گفت ، افزود : اداره کل ثبت احوال و ادارات تابعه باید مردم را برای انتخاب اسم های ملی و اسلامی هدایت کند .

وی با امیدوار کننده گزارش مدیر کل ثبت احوال گفت : در جامعه گاهی با اسم هایی مواجه می شویم که نه تنها با فرهنگ اسلامی حتی فرهنگی ملی میهنی ما مغایرت دارد و گاهی هم ترویج کننده برخی از عادت ها و رسوم های آنچنانی است .

وی ادامه داد : ادارات متولی دفتر خانه های ازدواج و طلاق باید به این دو دفتر خانه به ویژه دفتر خانه طلاق اشراف و نظارت بیشتر داشته باشند .

آیت الله قربانی با ناامید کننده آمار طلاق افزود : اسلام برای تحکیم و تثبیت کانون خانواده مقرارات سخت و راحتی را مورد توجه قرار داده که از جمله آن سختگیری در طلاق و تسهیل در ازدواج است .

وی تاکید کرد : سختگیری برای طلاق حضور دو شاهد عادل نیاز است که در ازدواج نیازی به شاهد نیست .

نماینده ولی فقیه در مورد معرفی دو شاهد عادل گفت : اسلام این مهم را برای آن قرار داده چون یافتن دو شاهد عادل سخت و زمان بر است لذا ممکن است در این مدت که به دنبال شاهد می گردند زوجین از تصمیم خود منصرف و با هم سازش کنند و به کانون گرم خانواده برگردند .

وی افزود : رعایت عده یکی دیگر از سختگیری های اسلام برای طلاق است که می تواند باعث فرکش کردن عصبانیت و بازگشت زوجین به کانون خانواده را فراهم می کند .

امام جمعه رشت گفت : تصور می کردیم در فضای جمهوری اسلامی مردم بیشتر به مسایل خانواده توجه خواهند کرد که با کمال تاسف درصد طلاق بالا رفت .

وی گفت : فرهنگ ماهواره ای و فضای مجازی منحط در حال فروپاشی شیرازه خانواده ها است و ما باید سعی کنیم فرهنگ اسلامی بویژه در مورد مسایل خانواده را ارتقا دهیم .

آیت الله قربانی گفت : ازدواج در سن پایین محسنات زیادی دارد که از جمله گرم تر شدن کانون خانواده و فرزند آوری و تربیت فرزندان مفید ثمره این نوع ازدواج ها است .

در ابتدای این دیدار قاسم روحانی فر ، مدیر کل ثبت احوال استان گیلان گزارشی از وضعیت موالید ، تولد ، وفات ، ازدواج ، طلاق و صدور شناسنامه و کارت ملی ملی هوشمند گزارشی ارائه کرد و افزود با توجه پیگیری های بعمل آمده دیگر طلاقی از خارج استان در گیلان ثبت نمی شود و حالیه میزان طلاق رو به کاهش است و در واقع به هشت دهم درصد رسیده است .

در پایان این دیدار از سند هویتی مرحوم آیت الله آقا سید محمد حسینی بادکوبه ای معروف به (آقا سید نجفی) انزلی رونمایی شد .

اخبار مرتبط

نظرات

بدون نظر

*

کشاورزان برای حفظ سلامتی خود توصیه‌ها را جدی بگیرند

ضرورت رعایت نکات بهداشتی در فصل برداشت برنج؛

کشاورزان برای حفظ سلامتی خود توصیه‌ها را جدی بگیرند