گيلانيان - .وبگاه حاميان پيشرفت و توسعه گيلان
ما نگوئیم بد و میل به ناحق نکنیم    جامه کس سیه و دلق خود ازرق نکنیم
امروز یکشنبه,۱ام بهمن ۱۳۹۶ - آخرین بروزرسانی دوشنبه,۲ام بهمن ۱۳۹۶

فرهنگ ماهواره ای در حال لطمه زدن به کانون خانواده است + تصاویر

نماینده ولی فقیه در گیلان : فرهنگ ماهواره ای و فضای مجازی منحط در حال فروپاشی شیرازه خانواده ها است و ما باید سعی کنیم فرهنگ اسلامی بویژه در مورد مسایل خانواده را ارتقا دهیم .

آیت الله زین العابدین قربانی که در دیدار مدیر کل ثبت احوال استان گیلان و جمعی از مدیران این اداره بمناسبت هفته ثبت احوال سخن می گفت ، افزود : اداره کل ثبت احوال و ادارات تابعه باید مردم را برای انتخاب اسم های ملی و اسلامی هدایت کند .

وی با امیدوار کننده گزارش مدیر کل ثبت احوال گفت : در جامعه گاهی با اسم هایی مواجه می شویم که نه تنها با فرهنگ اسلامی حتی فرهنگی ملی میهنی ما مغایرت دارد و گاهی هم ترویج کننده برخی از عادت ها و رسوم های آنچنانی است .

وی ادامه داد : ادارات متولی دفتر خانه های ازدواج و طلاق باید به این دو دفتر خانه به ویژه دفتر خانه طلاق اشراف و نظارت بیشتر داشته باشند .

آیت الله قربانی با ناامید کننده آمار طلاق افزود : اسلام برای تحکیم و تثبیت کانون خانواده مقرارات سخت و راحتی را مورد توجه قرار داده که از جمله آن سختگیری در طلاق و تسهیل در ازدواج است .

وی تاکید کرد : سختگیری برای طلاق حضور دو شاهد عادل نیاز است که در ازدواج نیازی به شاهد نیست .

نماینده ولی فقیه در مورد معرفی دو شاهد عادل گفت : اسلام این مهم را برای آن قرار داده چون یافتن دو شاهد عادل سخت و زمان بر است لذا ممکن است در این مدت که به دنبال شاهد می گردند زوجین از تصمیم خود منصرف و با هم سازش کنند و به کانون گرم خانواده برگردند .

وی افزود : رعایت عده یکی دیگر از سختگیری های اسلام برای طلاق است که می تواند باعث فرکش کردن عصبانیت و بازگشت زوجین به کانون خانواده را فراهم می کند .

امام جمعه رشت گفت : تصور می کردیم در فضای جمهوری اسلامی مردم بیشتر به مسایل خانواده توجه خواهند کرد که با کمال تاسف درصد طلاق بالا رفت .

وی گفت : فرهنگ ماهواره ای و فضای مجازی منحط در حال فروپاشی شیرازه خانواده ها است و ما باید سعی کنیم فرهنگ اسلامی بویژه در مورد مسایل خانواده را ارتقا دهیم .

آیت الله قربانی گفت : ازدواج در سن پایین محسنات زیادی دارد که از جمله گرم تر شدن کانون خانواده و فرزند آوری و تربیت فرزندان مفید ثمره این نوع ازدواج ها است .

در ابتدای این دیدار قاسم روحانی فر ، مدیر کل ثبت احوال استان گیلان گزارشی از وضعیت موالید ، تولد ، وفات ، ازدواج ، طلاق و صدور شناسنامه و کارت ملی ملی هوشمند گزارشی ارائه کرد و افزود با توجه پیگیری های بعمل آمده دیگر طلاقی از خارج استان در گیلان ثبت نمی شود و حالیه میزان طلاق رو به کاهش است و در واقع به هشت دهم درصد رسیده است .

در پایان این دیدار از سند هویتی مرحوم آیت الله آقا سید محمد حسینی بادکوبه ای معروف به (آقا سید نجفی) انزلی رونمایی شد .

برای مشاهده عکس ها در ابعاد بزرگتر به روی عکس کلیک نمائید

کانال تلگرام گیلانیان
نظرات

نظری ثبت نشده است شما می توانید اولین نفر باشید

از انتشار نظرات توهین آمیز و خلاف ارزش های دینی و عرفی معذوریم
کلمات مشاهده شده در عکس را در کادر زیر آن وارد نمائید

 

*


پایگاه گیلانیان طبق مجوز صادره از سوی هیات نظارت بر مطبوعات و طبق قانون مطبوعات فعالیت می نماید

کلیه حقوق این پایگاه برای صاحبان آن محفوظ می باشد استفاده از مطالب گیلانیان با ذکر منبع بلامانع است.


رفتن به نوارابزار