گيلانيان - .وبگاه حاميان پيشرفت و توسعه گيلان
ما نگوئیم بد و میل به ناحق نکنیم    جامه کس سیه و دلق خود ازرق نکنیم
امروز شنبه,۳۰ام دی ۱۳۹۶ - آخرین بروزرسانی جمعه,۲۹ام دی ۱۳۹۶

نائب رئیس اتاق اصناف کشور :

فروش کالا در نمایشگاه‌های تخصصی غیرقانونی است

گیلانیان : نائب رئیس اتاق اصناف کشور گفت: در بسیاری از نمایشگاه‌های تخصصی، خریدوفروش کالا صورت می‌گیرد که این کار تضییع حقوق بازاریان و صنوف مختلف می‌باشد.

جلال‌الدین محمد شکریه نائب رئیس اتاق اصناف مرکز گیلان با اشاره به اینکه فروش کالا در نمایشگاه‌های تخصصی غیرقانونی است، اظهار کرد: وقتی قرار باشد در نمایشگاهی فروش نیز صورت گیرد مانند نمایشگاه‌های عرضه مستقیم که سالی دو بار توسط اتاق اصناف برگزار می‌شود، باید حتماً کمیته نرخ‌گذاری و واحد بازرسی حضورداشته باشند.

شکریه در ادامه گفت: در نمایشگاه‌های تخصصی، عرضه مستقیم نباید وجود داشته باشد چراکه موجب رکود در بازار می‌شود.

نائب رئیس اول اتاق اصناف کشور با اشاره به اثرات منفی عرضه مستقیم کالا در نمایشگاه‌های تخصصی بر بازار گفت: بسیاری از واحدهای شرکت‌کننده صنعتی نیستند و اگر صنفی نیز باشند، دارای پروانه کسب نمی‌باشند و آن چیزی که به نمایش گذاشته می‌شود با چیزی که فروخته می‌شود متفاوت است و این موجب نارضایتی و شکایت‌های مردم می‌شود.

شکریه با اعلام اینکه حقوق اصناف گیلان در بحث واگذاری نمایشگاه‌های تخصصی در استان با ترک تشریفات، تضییع می‌شود، گفت: نمایشگاه‌های تخصصی باید با مناقصه واگذار شود.

رئیس اتاق اصناف مرکز گیلان گفت: همه باید کمک کنند تا در برگزاری نمایشگاه‌های تخصصی، اولویت اول واحدهای تولیدی استان گیلان باشند.

شکریه به حضور واحدهای بی شناسنامه در این نمایشگاه‌ها اشاره کرد و گفت: اتحادیه‌های صنفی هیچ نقشی در برگزاری نمایشگاه‌هایی که عنوان تخصصی را یدک می‌کشند ندارند.

وی در پایان گفت: در بسیاری از نمایشگاه‌های برگزارشده بین عنوان نمایشگاه با واحدهای شرکت‌کننده تفاوت‌های زیادی وجود دارد که به‌طور مثال در نمایشگاه‌های خانه مدرن، بازرگانی عمومی و صنعت ساختمان، واحدهای عرضه مبل هم حضور دارند.


کانال تلگرام گیلانیان
نظرات

نظری ثبت نشده است شما می توانید اولین نفر باشید

از انتشار نظرات توهین آمیز و خلاف ارزش های دینی و عرفی معذوریم
کلمات مشاهده شده در عکس را در کادر زیر آن وارد نمائید

 

*


پایگاه گیلانیان طبق مجوز صادره از سوی هیات نظارت بر مطبوعات و طبق قانون مطبوعات فعالیت می نماید

کلیه حقوق این پایگاه برای صاحبان آن محفوظ می باشد استفاده از مطالب گیلانیان با ذکر منبع بلامانع است.


رفتن به نوارابزار