گیلانیان
شنبه ۸ بهمن ۱۴۰۱ Saturday, 28 January , 2023
اکتبر 3, 2012 کد خبر : 12957 خبر ها

رئيس پليس فتا استان گيلان :

فریب اطلاعات آشکار را نخورید

فریب اطلاعات آشکار را نخورید

گیلانیان : فریبکاران هنرمندی در اینترنت وجود دارند که می‌خواهند شما را فریب دهند تا اطلاعات شخصی یا محرمانه خود را در اختیار آنها بگذارید.

سرهنگ ایرج محمدخانی ، رئیس پلیس فتا استان گیلان گفت : مهندسی اجتماعی، هنر دستکاری در اختیارات افراد برای گرفتن اطلاعات یا انجام کارهایی است که آنها به طور عادی انجام نمی‌دهند، بنابراین با به خاطر سپردن نکاتی باید بیاموزیم که چگونه ترفندهای مشترک مهندسین اجتماعی را شناسایی کنیم تا اسیر دام آنها نشویم .

وی افزود: مهندسین اجتماعی با استفاده از غفلت انسانها (عدم اطلاع)، ساده لوحی، تمایل به دوستی و تمایل آنها به کمک دیگران، طعمه‌های خود را انتخاب می کنند.

وی ادامه داد: درباره آنچه به غریبه‌ها می گویید احتیاط کنید، ممکن است آنها، همان کسانی نباشند که ادعا می‌کنند .در برابر ایمیل‌هایی که از شما اطلاعات صحیح شخصی یا محرمانه‌تان را سوال می‌کند، احتیاط کنید، اگر شک کردید، منبع ارسال را چک کنید.

سرهنگ محمدخانی تصریح کرد: اطلاعات ضبط شده در ایمیل یا ایمیل صوتی خود که در خارج از محیط اداری ضبط کرده‌اید را محدود کنید. مهندسین اجتماعی می‌توانند از این اطلاعات استفاده کرده، با فریب همکلاسی یا همکاران شما، اطلاعات محرمانه را کسب کنند.

وی خاطرنشان کرد: اگر مشکوک به این هستید که اطلاعات شخصی شما به خطر افتاده، سریعا با بانک یا شرکت صادرکننده کارت اعتباری خود تماس بگیرید .از غریبه‌هایی که اطلاعات با جزئیاتی از کار شما را سوال می‌کنند، بر حذر باشید ممکن است آنها در پی فریب دادن شما برای کسب اطلاعات محرمانه شما باشند.

منبع : ایسنا

اخبار مرتبط

نظرات

بدون نظر

 

*

باز هم برق سه فاز “صنایع گیلان” را گرفت!

تولیدکنندگان استان در صف اول قطع برق؛

کریم خرسندی مژدهی

باز هم برق سه فاز “صنایع گیلان” را گرفت!

برادرانه با برادرانمان امیرعبداللهیان و شمخانی

مدیر مسئول روزنامه کیهان نوشت:

برادرانه با برادرانمان امیرعبداللهیان و شمخانی