گیلانیان
دوشنبه ۳ آذر ۱۳۹۹ Monday, 23 November , 2020
آگوست 23, 2020 کد خبر : 79491 جدیدترین های صفحه اول خبر ها

نماینده ولی‌فقیه در گیلان :

فساد اداری و بی‌بندوباری‌های فرهنگی دو منکر مشهود جامعه

فساد اداری و بی‌بندوباری‌های فرهنگی دو منکر مشهود جامعه

گیلانیان : نماینده ولی‌فقیه در گیلان فساد اداری و بی‌بندوباری‌های فرهنگی را دو منکر مشهود بین مردم در جامعه عنوان کرد و گفت: مردم متدین و مؤمن مطالبه گر مقابله با دو منکر مذکور هستند.

آیت‌الله رسول فلاحتی امروز در دیدار اعضای ستاد امربه‌معروف و نهی از منکر استان اظهار کرد: ستاد امربه‌معروف و نهی از منکر، ستاد مبارک و پدیده انقلاب است و قوانین آن ریشه در اسلام دارد.

وی با بیان اینکه امربه‌معروف و نهی از منکر سایه بر همه فرائض دارد، گفت: دو فریضه امربه‌معروف و نهی از منکر از عمده‌ترین فرائض اسلامی است.

نماینده ولی‌فقیه در گیلان با اشاره به توجه مقام معظم رهبری به امربه‌معروف و نهی از منکر تصریح کرد: امربه‌معروف و نهی از منکر در سخنرانی‌های رهبر معظم انقلاب موج می‌زند و اگر به این فریضه الهی که تأثیر فراوانی در جامعه دارد توجه می‌شد، بسیاری از ریزش‌هایی که امروز مشاهده می‌کنیم، نداشتیم.

به گفته فلاحتی، درگذشته به امربه‌معروف و نهی از منکر بی‌مهری و بی‌توجهی شده درصورتی‌که این ستاد می‌تواند سایه بر تمام نهادها و دستگاه‌ها داشته باشد.

وی، خود صیانتی و دیگر صیانتی را از وظایف ستاد امربه‌معروف و نهی از منکر برشمرد و افزود: ازجمله آفت‌های ستاد امربه‌معروف و نهی از منکر این است که رانت بازان و باندبازان به آن نزدیک شوند.

نماینده ولی‌فقیه در گیلان، جایگاه ستاد امربه‌معروف و نهی از منکر را عظیم ذکر کرد و گفت: ستاد امربه‌معروف و نهی از منکر ترویج معروف‌ها و مقابله با منکرها را در اولویت برنامه‌های خود قرار دهد.

فلاحتی با بیان اینکه مردم نگران منکرها در جامعه هستند، اظهار کرد: ستاد امربه‌معروف و نهی از منکر با اولویت‌بندی منکرها باید منکرهایی که مورد مطالبه مردم است را در اولویت قرار دهد.

رئیس ستاد امربه‌معروف و نهی از منکر گیلان، فساد اداری و بی‌بندوباری‌های فرهنگی را دو منکر مشهود بین مردم در جامعه عنوان کرد و افزود: مردم متدین و مؤمن مطالبه گر مقابله با دو منکر مذکور هستند.

فلاحتی با اشاره به اینکه فسادهای کوچک و بزرگ در برخی سازمان‌ها، مردم را به تنگ آورده و خسته کرده، بیان کرد: دشمن بر روی فساد فرهنگی کار می‌کند زیرا این فساد فرهنگی است که فساد اداری را به وجود می‌آورد.

وی، امربه‌معروف و نهی از منکر را میدان جهاد دانست و افزود: مدت دو سال و نیم است که درباره معضل پسماند و آلودگی رودخانه‌های رشت فریاد می‌زنیم و تاکنون اقدامات سازنده‌ای برای آن انجام‌نشده است.

امام‌جمعه رشت، خواستار ایجاد یک شعبه با قاضی ویژه مربوط به پرونده‌های امربه‌معروف و نهی از منکر در دادگستری گیلان شد.

فلاحتی با بیان اینکه بستر مردمی امربه‌معروف و نهی از منکر باید توسط این ستاد در جامعه فراهم شود، گفت: سمن‌ها و گروه‌های مختلف مردمی بهترین راهکار برای ترویج فرهنگ امربه‌معروف و نهی از منکر هستند.

نماینده ولی‌فقیه در گیلان، تذکر زبانی را اثرگذار دانست و بیان کرد: شیوه‌های امربه‌معروف و نهی از منکر زبانی باید به مردم آموزش داده شود و رسانه‌ها بهترین عرصه در این زمینه هستند.

وی با تأکید بر تشکیل اتاق اندیشه‌ورز با استفاده از کارشناسان حوزه‌های علمیه و دانشگاه‌ها در ترویج فرهنگ امربه‌معروف و نهی از منکر در جامعه اظهار کرد: می‌طلبد نهادهای مختلف با ستاد امربه‌معروف و نهی از منکر در ترویج این دو فریضه الهی همکاری داشته باشند.

راه‌اندازی شعب آمران به معروف و ناهیان از منکر در سراسر گیلان

دبیر ستاد امربه‌معروف و نهی از منکر گیلان نیز در این دیدار، فعالیت اصلی این ستاد را اشاعه معروف‌ها و جلوگیری از منکرها دانست و اظهار کرد: راه‌اندازی سمن‌ها و گروه‌های جهادی مطالبه گر از برنامه ستاد امربه‌معروف و نهی از منکر گیلان است.

حجت‌الاسلام سجاد سرافراز از راه‌اندازی شعب آمران به معروف و ناهیان از منکر در سراسر گیلان خبر داد و بیان کرد: شورای امربه‌معروف و نهی از منکر اداره‌های استان در سه بخش امربه‌معروف در کارمندان، امربه‌معروف نسبت به بعضی فرآیندها که موجب نارضایتی مردم می‌شود و امربه‌معروف در بحث قوانین فعال می‌شود.

اخبار مرتبط

نظرات

بدون نظر

*

مرغ کیلویی۲۵۰۰۰ تومان چون  تعاونی توزیع نمی شود

قابل توجه اداره صمت و اتاق اصناف گیلان:

مرغ کیلویی۲۵۰۰۰ تومان چون تعاونی توزیع نمی شود

آقای احمدی! در مورد بورس صورت مسئله را پاک می کنید !؟

یکی از کرامات نماینده رشت:

مدیر مسئول :

آقای احمدی! در مورد بورس صورت مسئله را پاک می کنید !؟

«بُرد – بُرد» این است نه آن!

یادداشت شریعتمداری :

«بُرد – بُرد» این است نه آن!

چایکاری در ایران یکصد و بیست ساله شد

سید عبدالله میرحسینی مقدم، مشاور فنی صندوق چای کشور

چایکاری در ایران یکصد و بیست ساله شد

” مسئول بی لیاقت نمی خوایم نمی خوایم “

رشت- علی کشت پرور بین کلایی

” مسئول بی لیاقت نمی خوایم نمی خوایم “

مرغ کیلویی۲۵۰۰۰ تومان چون  تعاونی توزیع نمی شود

قابل توجه اداره صمت و اتاق اصناف گیلان:

مرغ کیلویی۲۵۰۰۰ تومان چون تعاونی توزیع نمی شود

منطقه آزاد انزلی دروازه ورود به اوراسیا است

مدیرعامل سازمان منطقه آزاد انزلی :

منطقه آزاد انزلی دروازه ورود به اوراسیا است