گیلانیان
شنبه ۲ مهر ۱۴۰۱ Saturday, 24 September , 2022
سپتامبر 4, 2014 کد خبر : 29491 خبر ها

معاون سیاسی‌امنیتی استاندار گیلان خبر داد

فعالیت مستمر ۱۰ گروه سازمان‌ یافته در گیلان

فعالیت مستمر ۱۰ گروه سازمان‌ یافته در گیلان

گیلانیان : معاون سیاسی‌امنیتی استاندار گیلان به فعالیت ۴۷ تشکل و گروه و مرکز مردم‌نهاد در این استان اشاره کرد و گفت: ۱۰ گروه سازمان‌ یافته سیاسی در گیلان فعالیت مستمر دارند.

محمد احمدی‌پور بعد از ظهر امروز در اردوی دو روزه تابستانی حزب مردم‌سالاری استان‌های کشور در این شهرستان یکی از اهداف اساسی دولت تدبیر و امید را استفاده از سرمایه‌های اجتماعی برشمرد.

وی اظهار کرد: قانون اساسی دولت را ملزم به فراهم آوردن مشارکت مردم در زمینه‌های مختلف سیاسی، اقتصادی، اجتماعی و فرهنگی کرده است.

معاون سیاسی‌امنیتی استاندار گیلان افزود: یکی از شیوه‌های موثر در این زمینه توجه به تشکل‌ها، گروه‌ها و احزاب فراگیر است و باید فعالیتی تعریف شده در این مورد داشته باشیم.

وی هزینه بالا برای افرادی که در قالب حزب و گروه سیاسی وارد می‌شوند را از مشکلات اساسی احزاب در کشور عنوان کرد و گفت: باید شرایطی فراهم شود تا این مشکل برطرف شود و احزاب و گروه‌ها در ایران اسلامی گسترش یابند.

احمدی‌پور با بیان اینکه حضور احزاب در چارچوب قوانین جاری می‌تواند به کشور کمک کند تصریح کرد: فعالیت احزاب می‌تواند پیوند دهنده مردم و دولت باشد و مجموعه نیازهای پراکنده مردم را جمع‌بندی کرده و به دولت انتقال دهد.

وی با بیان بخشی از تاریخ معاصر کشور، گیلان را از جلوداران کشور در تشکیل و فعالیت احزاب دانست و گفت: از زمان مشروطه به بعد گیلان مأمن و پایگاه چندین گروه سیاسی و اجتماعی تاثیرگذار در سرنوشت کشور بوده است.

این مسئول با بیان اینکه ۱۰ گروه از ۲۲ گروه سازمان یافته کشور در گیلان فعالیت مستمر دارند خاطرنشان کرد: ۱۸ تشکل دانشجویی، ۲۵ مرکز مردم‌نهاد و ۴ تشکل کارگری در گیلان فعال هستند.

وی از احزاب خواست تا در فعالیت‌های اجتماعی تاثیر بیشتری داشته باشند و پایگاه اجتماعی به دست آورده و اقبال مردمی بیشتری را کسب کنند.

*دولت از ظرفیت احزاب برای بهبود کشور استفاده کند

فرماندار ماسال نیز در مراسم مذکور با ارائه اطلاعاتی در زمینه وضعیت جمعیتی و جغرافیایی این شهرستان اظهار کرد: مردم ماسال در طول تاریخ حامی ولایت و اسلام بوده‌اند.

محمود قاسم‌نژاد با بیان اینکه دولت فعلی مجموعه‌ای مشکلات را از دولت قبل تحویل گرفت، تصریح کرد: دولت روحانی در یک سال گذشته توانست با استفاده از تجربیات صاحب‌نظران و متخصصان این مشکلات را تا حدودی کاهش دهد.

وی آرامش کشور و کاهش تنش در حوزه سیاست‌های خارجی را مهم‌ترین دستاورد دولت در یک سال اخیر عنوان کرد و گفت: در صورت تداوم این روند دولت می‌تواند به حل و چاره‌یابی مشکلات موجود در کشور بپردازد.

فرماندار ماسال با بیان اینکه دولت کنونی باید از ظرفیت احزاب برای بهبود وضعیت کشور استفاده کند یادآور شد: در قانون اساسی آمده است تا زمانی احزاب که مسایل اساسی کشور و خطوط قرمز را رعایت کنند می‌توانند فعالیت داشته باشند.

*عضویت ۶۰۰ نفر در گیلان در حزب مردم‌سالاری

دبیر حزب مردم‌سالاری در گیلان نیز در اردوی مذکور با تشریح وضعیت سیاسی و جغرافیایی این استان اظهار کرد: گیلان دارای ۲۲ حزب و تشکل مختلف است و حزب مردم‌سالاری به مدت یک سال در استان فعالیت می‌کند.

کمال لشکری تصریح کرد: حزب مردم سالاری در این مدت در تمام شهرستان‌ها دارای دفتر حزب و دبیر شده است.

به گفته وی، ۶۰۰ نفر در گیلان عضو حزب مردم‌سالاری هستند.

اخبار مرتبط

نظرات

بدون نظر

*

باز هم برق سه فاز “صنایع گیلان” را گرفت!

تولیدکنندگان استان در صف اول قطع برق؛

کریم خرسندی مژدهی

باز هم برق سه فاز “صنایع گیلان” را گرفت!

برادرانه با برادرانمان امیرعبداللهیان و شمخانی

مدیر مسئول روزنامه کیهان نوشت:

برادرانه با برادرانمان امیرعبداللهیان و شمخانی