گیلانیان
یکشنبه ۳ مهر ۱۴۰۱ Sunday, 25 September , 2022
ژانویه 26, 2014 کد خبر : 24115 خبر ها

فعالیت ها در بندرگاه انزلی رونق چشمگیری یافته است

فعالیت ها در بندرگاه انزلی رونق چشمگیری یافته است

گیلانیان : مدیرکل بنادر و دریانوردی گیلان از رونق قابل ملاحظه فعالیت در بخش های مختلف در بندرگاه انزلی خبر داد.

ˈ فرهاد منتصر کوهساری ˈ گفت: بارگیری کالا در بندرگاه در ۱۰ ماه امسال نسبت به مدت مشابه سال گذشته ۹۱ درصد رشد یافته است.

وی با اشاره به بارگیری ۵۰۳ هزار و ۹۸۳ تن کالا طی این مدت یادآور شد: پارسال در این مدت ۲۶۳ هزار و ۸۵۱ تن بارگیری به کشتی داشتیم.

مدیرکل بنادر و دریانوردی گیلان همچنین خالص صادرات صورت گرفته از این بندرگاه در ۱۰ ماه امسال را ۴۷۸ هزار و ۹۸۳ تن با ۹۲ درصد افزایش نسبت به مدت مشابه پارسال عنوان کرد.

به گفته کوهساری؛ این کالاها عمدتا میوه و تره بار ، کود شیمیایی ، مواد شیمیایی ، مواد معدنی ، مصالح ساختمانی ، لوازم یدکی ، خودرو سنگین ، پارچه ، الیاف ، کانتینر، کشمش، حنا، لوازم خانگی و کالاهای مصرفی سوپرمارکتی بود.

وی با اشاره به کاهش پهلوگیری کشتی در ماه های ابتدایی امسال خاطرنشان کرد : در دی ماه امسال با پهلوگیری ۸۵ کشتی در این بخش نیز شاهد رشد ۳۴ درصدی بودیم .

وی افزود: تخلیه و بارگیری کالا نیز در این مدت با ۲۵۸ هزار و ۱۲۸ تن نسبت به ۱۸۸ هزار و ۷۱۶ تن دی ماه سال گذشته نشان از رشد ۳۶ درصدی دارد.

وی یادآور شد: صادرات کالا از این بندرگاه نیز در نخستین ماه زمستان امسال با ۵۰ هزار و ۲۶۵ تن در مقایسه با ۳۳ هزار و ۶۶۵ تن پارسال بالغ بر ۴۹ درصد رشد پیدا کرد.

کوهساری همچنین با اشاره به تخلیه ۳۹ هزار و ۶۳۱ تن سوخت در این مدت، از افزایش ۵۴ درصدی آن نسبت به مدت مشابه پارسال خبر داد.

وی اضافه کرد : در ۱۰ ماه امسال ۶۴۶ فروند کشتی در بندرگاه انزلی پهلو گرفت و یک میلیون و ۸۵۹ هزار و ۸۱۴ تن کالا تخلیه و بارگیری کرد .

مدیرکل بنادر و دریانوردی گیلان گفت: در این مدت ۶۵ هزار و ۵۶۲ دستگاه خودرو برای حمل و نقل بار وارد محوطه بندرگاه انزلی شد .

بندرگاه انزلی با ۱۰ پست اسکله هم اکنون ظرفیت بالغ بر شش میلیون تن تخلیه و بارگیری در سال را دارد./منبع : ایرنا

اخبار مرتبط

نظرات

بدون نظر

*

باز هم برق سه فاز “صنایع گیلان” را گرفت!

تولیدکنندگان استان در صف اول قطع برق؛

کریم خرسندی مژدهی

باز هم برق سه فاز “صنایع گیلان” را گرفت!

برادرانه با برادرانمان امیرعبداللهیان و شمخانی

مدیر مسئول روزنامه کیهان نوشت:

برادرانه با برادرانمان امیرعبداللهیان و شمخانی