گیلانیان
یکشنبه ۳ مهر ۱۴۰۱ Sunday, 25 September , 2022
سپتامبر 20, 2014 کد خبر : 29908 خبر ها

مدیر کل حمل و نقل و پایانه‌های گیلان خبر داد

فعالیت ۱۴ هزار راننده در ناوگان عمومی گیلان

فعالیت ۱۴ هزار راننده در ناوگان عمومی گیلان

گیلانیان : ناصر آل‌محمدی عصر امروز در جریان بازدید از پایانه این شهرستان با اشاره به میزان تردد خودرو در استان اظهار کرد: در پنج ماه نخست امسال در ۵۰ محور رفت و برگشت خودروها به ثبت رسید.

وی با بیان اینکه ۲۵ دستگاه ترددشمار در این محورها نصب شده است، افزود: در مدت مذکور بیش از ۹۷ میلیون و ۵۳۰ هزار دستگاه خودرو در محورهای گیلان تردد کردند.

مدیر کل حمل و نقل و پایانه‌های گیلان آمار خودروهای ورودی به این استان در مدت مذکور را با افزایش ۶ درصدی عنوان کرد و افزود: در این مدت بیش از ۶ میلیون و ۲۲۸ هزار دستگاه خودرو وارد گیلان شده است.

وی از افزایش پنج درصدی خروجی خودروها در محورهای گیلان خبر داد و گفت: در مدت مذکور تعداد ۶ میلیون و ۴۵۹ هزار از محورهای گیلان خارج شدند.

آل‌محمدی گیلان را نیازمند داشتن راه‌های تخصصی دانست و تصریح کرد:  در گیلان ۹ هزار و ۸۳۵ ناوگان حمل و نقل عمومی گیلان مشغول فعالیت هستند.

به گفته وی، ۲۳ هزار و ۱۵۵ دستگاه خودرو مسافر و ۶ هزار و ۶۸۰ دستگاه در بخش حمل و نقل کالا فعالیت دارند.

این مسئول فرسودگی ناوگان را از جمله مشکلات حمل و نقل گیلان عنوان کرد و یادآور شد: ۱۴ هزار نفر راننده در بخش حمل و نقل عمومی گیلان مشغول فعالیت هستند.

وی فرسودگی در بخش مینی‌بوس‌رانی استان را بیشتر عنوان کرد و متذکر شد: نوسازی خودروها و افزایش فرهنگ عمومی رانندگی در کاهش تصادفات راننده‌ای جاده‌ای تاثیرگذار است.

آل‌محمدی ۴۰ درصد تلفات جاده‌ای استان را عابران و موتورسوران بیان کرد و یادآور شد: یکی از عوامل مهم افزایش تصادفات، رعایت نکردن فرهنگ ترافیکی است که باید در این باید فعالیت زیادی صورت گیرد.

اخبار مرتبط

نظرات

بدون نظر

*

باز هم برق سه فاز “صنایع گیلان” را گرفت!

تولیدکنندگان استان در صف اول قطع برق؛

کریم خرسندی مژدهی

باز هم برق سه فاز “صنایع گیلان” را گرفت!

برادرانه با برادرانمان امیرعبداللهیان و شمخانی

مدیر مسئول روزنامه کیهان نوشت:

برادرانه با برادرانمان امیرعبداللهیان و شمخانی