گیلانیان
دوشنبه ۷ آذر ۱۴۰۱ Monday, 28 November , 2022
آوریل 2, 2016 کد خبر : 47428 خبر ها

استاندار گیلان :

فعال شدن ظرفیت کامل واحدهای تولیدی نیازمند پرداخت بیشتر تسهیلات سرمایه در گردش است

فعال شدن ظرفیت کامل واحدهای تولیدی نیازمند پرداخت بیشتر تسهیلات سرمایه در گردش است

گیلانیان به گزارش پایگاه اطلاع رسانی استانداری گیلان : استاندار پیش از ظهر امروز در اولین جلسه شورای برنامه‌ریزی استان در سال ۹۵ که با حضور رییس سازمان مدیریت و برنامه‌ریزی کشور در سالن غدیر استانداری برگزار شد گفت : به منظور فعال شدن ظرفیت کامل واحدهای تولیدی نیازمند پرداخت بیشتر تسهیلات سرمایه در گردش هستیم.

دکتر محمدعلی نجفی در این جلسه به توفیقات حاصله دولت تدبیر و امید در گیلان  اشاره کرد و افزود : در ابتدای دولت با نرخ ۱۵٫۶ درصد دومین استان بیکار کشور بودیم که تا پایان آذر ۹۴ به ۱۱٫۵ درصد کاهش پیدا کرده است.

وی با اشاره به اینکه معمولا در فصل زمستان آمار بیکاری گیلان افزایش می یابد افزود : در دو سال ونیم گذشته بالای ۳٫۵ درصد از بیکاری گیلان کاهش یافته است.

وی با بیان اینکه نرخ تورم گیلان نیز از میانگین کشوری کمتر است خاطر نشان کرد : گیلان نزدیک به ۳ سال در افزایش امنیت اجتماعی، سرمایه گذاری و نیز بهبود فضای کسب و کار مقام اول را کسب کرده است.

وی به ارتقاء شاخص های برخورداری گیلان در زیرساختهای عمرانی و کاهش فاصله با استانهای دیگر اشاره و خاطرنشان کرد: در بخشی از این شاخصها تا ۱۴ درصد نیز  فاصله داشتیم که کاهش یافته است و اهتمام ویژه ای برای عبور از میانگین کشوری در حال انجام است.

استاندار گیلان بند ق تبصره ۲ بودجه را یک انقلاب ویژه در بحث گازرسانی به روستاهای بالای ۲۰ خانوار عنوان کرد و افزود: در سال ۹۵ با گازرسانی به بیش از هزار روستا پرژه گازرسانی به روستاهای بالای ۲۰ خانوار به اتمام خواهد رسید و در این بخش جزو استانهای برتر هستیم.

وی افزود: در بخش بهبود فضا و تأسیسات گرمایشی مدارس استان جزء ۳ استان برتر کشور قرار گرفتیم.

دکتر نجفی رونق منطقه ی آزاد انزلی را به عنوان یک شاهراه برای توسعه ی گیلان عنوان و تصریح کرد: فرآیندی که در تکمیل بنادر در گیلان در حال شکل گیری است در بندر کاسپین نیز با قوت در حال اجراست و قرارداد عملیاتی کردن ۸ اسکله به اتمام رسیده است.

نماینده عالی دولت در گیلان با بیان اینکه طبق گزارش مرکز پژوهش‌های مجلس شورای اسلامی امید به سرمایه‌گذاری در گیلان بسیار بالاست ، تشکیل جلسات کارگروه رفع موانع تولید را از ابتکارات استان گیلان عنوان و خاطر نشان کرد : در حال حاضر هزار و ۱۰۰ واحد تولیدی نیمه فعال و غیرفعال در استان وجود دارد.

استاندار گیلان افزود : افزایش ظرفیت تولید واحدهای فعال و تکمیل طرح های نیمه تمام در زمینه افزایش اشتغال و تولید، راهگشاتر از ایجاد واحدهای جدید است.

وی تاکید کرد : به منظور فعال شدن ظرفیت کامل واحدهای تولیدی نیازمند پرداخت بیشتر تسهیلات سرمایه در گردش هستیم.

دکتر نجفی تسریع در تکمیل پروژه‌های راه آهن و آزاد راه قزوین- رشت را از اقدامات خوب و مؤثر دولت تدبیر و امید دانست و افزود : در سفر اخیر وزیر راه و شهرسازی به گیلان بر تکمیل راه آهن قزوین- رشت تأکید دوباره شد.

وی گفت : تحقق عملیات اجرائی تجهیز و نوسازی ۱۰ هزار هکتار از اراضی کشاورزی استان از دیگر افتخارات این دولت به شمار می‌آید.

وی پتروشیمی گیلان را جزء مطالبات مردم استان عنوان و خاطر نشان کرد : انتظار ما این است تا در جهت عملیاتی کردن این پروژه تسریع شود.

نماینده عالی دولت در گیلان به همراهی و انجام خوب دستگاه‌های اجرائی استان در مقابله با بحران‌های برف و خشکسالی اشاره کرد و گفت : با مدیریت بحران که انجام گرفت علاوه بر اینکه یک متر از مزارع استان بدون کشت نماند در همه‌ی محصولات کشاورزی رشد را شاهد بودیم.

وی به مصوبه و تحصیص ۵۲ میلیارد تومانی دولت درخصوص حوادث برف ۹۲ و خشکسالی اشاره و خاطر نشان کرد : اگر مشکلات ناشی از بحران‌های حادث شده‌ رفع نشود گیلان در آینده جزو استان‌های آسیب پذیر خواهد شد.

استاندار گیلان با بیان اینکه تاکنون مطالبات صیادان و ایجاد زیر ساخت‌های لازم برای پرورش ماهی در فقس که از مصوبات سفر کاروان تدبیر و امید گیلان است پرداخت نشده است افزود : علیرغم عدم اختصاص مبلغ مذکور اقدامات اساسی برای پرورش ماهی در قفس به صورت کامل انجام شده است.

وی خواستار تخصیص اعتبارات فرهنگی و ورزشی بویژه تکمیل  کتابخانه مرکزی رشت و سدهای لاستیکی شد و گفت : در آینده‌ای نزدیک اولین سد لاستیکی را در آستانه افتتاح خواهیم کرد.

دکتر نجفی بر ضرورت کمک ویژه‌ی وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی در تکمیل و تجهیز بیمارستان‌های در حال احداث استان تأکید و تصریح کرد : اگر اقدام عملیاتی در این خصوص انجام نشود برای بهره‌برداری در موعد مقرر بامشکل مواجه خواهیم شد.

وی همچنین با قدردانی از نیروهای امنیتی، انتظامی، سیاسی و نظارتی استان در سال ۹۴ افزود : با همکاری‌های صورت گرفته شاهد اتفاقات خوبی در سال ۹۴ همچون برگزاری انتخابات باشکوه در هفتم اسفند در استان بودیم.

اخبار مرتبط

نظرات

بدون نظر

*

باز هم برق سه فاز “صنایع گیلان” را گرفت!

تولیدکنندگان استان در صف اول قطع برق؛

کریم خرسندی مژدهی

باز هم برق سه فاز “صنایع گیلان” را گرفت!

برادرانه با برادرانمان امیرعبداللهیان و شمخانی

مدیر مسئول روزنامه کیهان نوشت:

برادرانه با برادرانمان امیرعبداللهیان و شمخانی

متاسفم مطلبی برای نمایش وجود ندارد