گیلانیان
سه شنبه ۵ مهر ۱۴۰۱ Tuesday, 27 September , 2022
ژانویه 22, 2014 کد خبر : 23960 خبر ها

بعد از سپردن سکان بازرسی استان به مسرور

قاضی ناصر سراج با آیت الله قربانی دیدار کرد+ تصویر

قاضی ناصر سراج با آیت الله قربانی دیدار کرد+ تصویر

اختصاصی گیلانیان : آیت الله قربانی ، نماینده مقام معظم رهبری در گیلان و امام جمعه رشت با ناصر سراج ، رئیس بازرسی کل کشور و قاضی پرونده ۳ هزار میلیارد تومانی در بیت دیدار و گفتگو کرد .

این دیدار که پس از معارفه سیف‌الله مسرور به عنوان بازرس کل استان گیلان صورت گرفت قاضی سراج ضمن تشریح وظایف قانونی بازرسی کل کشور شامل انواع بازرسی ، نظارت بر حسن اجرای قانون و جلوگیری از اختلاف و اختلاس و ارتشاء در ادارات و رصد کردن مناقصه ها و مزایده های دولتی گفت :

در پی تصویب قانون ارتقای سلامت اداری و مقابله با فساد ، قانون بازرسی کل کشور را موظف مقابله با فساد نموده و ادارات دولتی موظف شدند سامانه ای در هر اداره ای طراحی کنند تا مردم هر شکایتی از آن اداره دارند در آن سامانه منعکس نمایند و مدیر اداره مربوطه مکلف است ظرف یک ماه پاسخ شاکی را بدهد .

وی ادامه داد : اگر پاسخ مدیر درست بود بازرسی در این مورد تکلیفی ندارد ولی اگر مدیر مربوطه طی یک ماه پاسخگو نباشد بازرسی مکلف به بررسی می شود و در صورت مقصر بودن مدیر اقدام لازم را بعمل می آورد .

قاضی سراج گفت : در باره مناقصه ها و مزایده ها طبق قانون همه تکلیف دارند آن را در سامانه اداره خود بیاورند و با سازمان بازرسی کل کشور لینک کنند که در این رابطه ما کل مزایده و مناقصه های دولتی را بررسی می کنیم و حضور پیدا می کنیم .

وی گفت : فکر می کنم تا کنون بیش از شش هزار مناقصه و مزایده مغایر با قانون تشخیص داده شد و از برگزاری آن ممانعت بعمل آمد .

وی همچنین گفت : اخیرا نیز یک مزایده به ارزش سی میلون یورو در اهواز چون مورد تبانی قرار گرفته بود از اجرای آن  جلوگیری بعمل آمد .

سپس آیت الله قربانی با تبریک انتصاب مسرور به مدیر کلی بازرسی استان گیلان گفت : ممکن است دستگاه قضا با توجه به قانون تحت اختیار با مضایقی مواجه باشد ولی اسلام بن بست ندارد .

وی ادامه داد : در صورت بروز مشکل ولایت فقیه حضور دارد که مبسوط الید است و می تواند در این موارد اظهار نظر نماید .

وی گفت : گاهی در جامعه مسایلی پیش می آید که تصور می شود راهی برای حل مشکل وجود نداشته باشد و لذا مردم نسبت به اصل اسلام بدبین می شوند ، این دستگاه قضا است که باید در اینگونه مسایل حلال و مشکل گشا باشد .

نماینده مقام معظم رهبری در گیلان با طرح یک مشکل قضائی که ۶۳ سال قبل در لاهیجان در خصوص حوزه علمیه رخ داده و اینک به طریق دیگری مشکل آفرین شده و لاینحل مانده مطرح و خواستار خواستار رفع مشکل شد ، گفت :‌ بعضی پرونده ها به دلیل داشتن یک بن بست قانونی موجبات ناامیدی مردم را فراهم می کند ولی اسلام بن بست ندارد ، قاضی متهور و شجاع و دانا می توانند این مشکل را حل نماید.

S 2

Masr,r

3

4

6

اخبار مرتبط

نظرات

بدون نظر

*

باز هم برق سه فاز “صنایع گیلان” را گرفت!

تولیدکنندگان استان در صف اول قطع برق؛

کریم خرسندی مژدهی

باز هم برق سه فاز “صنایع گیلان” را گرفت!

برادرانه با برادرانمان امیرعبداللهیان و شمخانی

مدیر مسئول روزنامه کیهان نوشت:

برادرانه با برادرانمان امیرعبداللهیان و شمخانی