گیلانیان
دوشنبه ۷ آذر ۱۴۰۱ Monday, 28 November , 2022
مارس 8, 2016 کد خبر : 46769 خبر ها

قانون اظهاریه انطباق به افزایش پوشش استاندارد کمک می کند

قانون اظهاریه انطباق به افزایش پوشش استاندارد کمک می کند

گیلانیان : معاون نظارت بر اجرای استاندارد سازمان ملی استاندارد ایران، با اشاره به قانون جدید استاندارد موسوم به اظهاریه انظباق گفت: این قانون به افزایش پوشش استاندارد کمک می کند.

وحید مرندی مقدم روز سه شنبه در جلسه معارفه مدیرکل جدید استاندارد و تحقیقات صنعتی استان گیلان افزود: این قانون با رویکرد نوین استانداردسازی است که از سوی مجلس شورای اسلامی تصویب شده و پس از تایید شورای نگهبان، اجرایی خواهد شد.

وی با اشاره به فرمایشات مقام معظم رهبری مبنی بر لزوم افزایش پوشش استاندارد در کشور اظهار کرد: اجرایی شدن این قانون، به افزایش پوشش استاندارد و تحقق فرمایشات معظم له در این راستا کمک می کند.

معاون نظارت بر اجرای استاندارد سازمان ملی استاندارد ایران ادامه داد: یکی از روش های جدید استانداردسازی در کشور، اظهاریه انطباق است که در آن، مسئولیت های استانداردسازی برعهده واحدهای تولیدی خواهد بود.

به گفته مرندی مقدم، در این روش مسئولیت تلفیق کالای تولید و استاندارد با تولیدکننده است و این موضوع را تحت عنوان اظهاریه انطباق اعلام می کنند.

وی خاطرنشان کرد: با این روش، تمامی واحدهای تولیدی مجبور هستند تا استاندارد کالاهای خود را به سازمان اعلام کنند.

وی یادآور شد: این قانون ، براساس مطالعات و بررسی های انجام شده روش های استاندارد سازی در اروپا، آمریکا و آسیا و مدلی برگرفته از دیگر مدل ها اما بومی سازی شده است.

معاون سازمان ملی استاندارد ایران همچنین از ارتقاء جایگاه این سازمان خبر داد و گفت: مسئولیت های جدیدی به سازمان استاندارد محول شده و در قانون جدید، این سازمان به معاونت رییس جمهوری ارتقاء یافته است.

در خاتمه این جلسه، با قدردانی از محمدعلی یوسفی، داریوش اشکانی پور به عنوان مدیرکل جدید استاندارد و تحقیقات صنعتی استان گیلان معرفی شد.

۵۷۶ واحد تولیدی در استان گیلان تحت پوشش استاندارد قرار دارند.

اخبار مرتبط

نظرات

بدون نظر

*

باز هم برق سه فاز “صنایع گیلان” را گرفت!

تولیدکنندگان استان در صف اول قطع برق؛

کریم خرسندی مژدهی

باز هم برق سه فاز “صنایع گیلان” را گرفت!

برادرانه با برادرانمان امیرعبداللهیان و شمخانی

مدیر مسئول روزنامه کیهان نوشت:

برادرانه با برادرانمان امیرعبداللهیان و شمخانی

متاسفم مطلبی برای نمایش وجود ندارد