گيلانيان - .وبگاه حاميان پيشرفت و توسعه گيلان
ما نگوئیم بد و میل به ناحق نکنیم    جامه کس سیه و دلق خود ازرق نکنیم
امروز یکشنبه,۱ام بهمن ۱۳۹۶ - آخرین بروزرسانی دوشنبه,۲ام بهمن ۱۳۹۶

رئیس مجمع نمایندگان گیلان :

قانون امر به معروف و نهی از منکر تاکنون از طریق دولت ابلاغ نشده است

رئیس مجمع نمایندگان گیلان گفت: قانون امر به معروف و نهی از منکر تاکنون اجرایی نشده است درحالی‌که مهرماه ۱۳۹۳ در قالب طرح توسط نمایندگان به مجلس ارائه شد.

مهرداد لاهوتی ظهر امروز در سومین مجمع قشر بسیج طلاب و روحانیون سپاه قدس گیلان که در بیت نماینده ولی فقیه در استان با بیان اینکه براساس اصل ۱۲۳ قانون اساسی امربه معروف و نهی از منکر یکی از اصول قانون اساسی است، اظهار داشت: قانون امر به معروف و نهی از منکر تاکنون اجرایی نشده است در حالی‌که مهرماه ۱۳۹۳ در قالب طرح توسط خود نمایندگان به مجلس ارائه شد.

نماینده مردم لنگرود در مجلس با بیان اینکه از طریق شورای نگهبان ایراداتی نیز بر این اصل وارد و بعد از اصلاح به دولت ابلاغ شد، گفت: امر به معروف و نهی از منکر امروز یک قانون است ولی تاکنون از طریق دولت ابلاغ نشده است.

رئیس مجمع نمایندگان استان گیلان با اشاره به اینکه قانون امر به معروف و نهی از منکر از سوی ریاست مجلس شورای اسلامی ابلاغ شده است، مطرح کرد: ستادهایی نیز برای این قانون پیش‌بینی شده است.

وی با اشاره به اینکه در استان گیلان ریاست ستاد امر به معروف و نهی از منکر بر عهده نماینده ولی فقیه در استان است، گفت: اعضای این ستاد شامل استاندار، ۲ نفر از نمایندگان مجلس شورای اسلامی، سپاه استان، مدیرکل آموزش و پرورش، مدیرکل اطلاعات، مدیرکل ارشاد و مدیران کل سایر دستگاه‌های استان هستند.

نماینده مردم لنگرود در مجلس با بیان اینکه مدیران کل نمی‌توانند در جلسات امر به معروف و نهی از منکر تفویض اختیار کرده و نماینده تام الاختیار معرفی کنند، افزود: به‌دلیل اهمیت وظیفه و موضوع، مسئولان ستاد نمی‌توانند شخص دیگری را به جای خود معرفی کنند.

وی با اشاره به اینکه انتخاب دبیر ستاد امر به معروف و نهی از منکر بر عهده ریاست ستاد امر به معروف و نهی از منکر در استان است، گفت: در ماده ۴ قانون امر به معروف و نهی از منکر آمده است مراتب امر به معروف و نهی ازمنکر قلبی، زبانی نوشتاری و عملی است.

نماینده مردم لنگرود در مجلس با بیان اینکه موارد عملی قانون امر به معروف و نهی از منکر باید توسط دولت انجام شود، گفت: رابطین و یا ضابطین فقط وظایف نوشتاری دارند و وظایف عملی آن بر عهده دولت است.

وی با اشاره اینکه امر به معروف و نهی از منکر باید بدون تجسس باشد، مطرح کرد: در ماده ۱۰ قانون امر به معروف و نهی از منکر آمده است آموزش و پرورش، علوم و تحقیقات و فناوری، وزارت ارشاد و شهرداری‌ها مکلف به اجرای بالا بردن سطح آگاهی‌های مردم تمرین بیشتری داشته باشند.

رئیس مجمع نمایندگان استان گیلان با اشاره به اشکال در ماده ۱۲ قانون که وزارت امورخارجه، سازمان میراث فرهنگی گردشگری و سازمان ارتباطات وظیفه دارند به گردشگران آموزش دهند، مطرح کرد: با توجه به فرهنگ گردشگری و توریسم، گردشگران سفیران فرهنگی جامعه اسلامی هستند.

رئیس مجمع نمایندگان استان گیلان با بیان اینکه در ابتدا باید آسیب‌ها را شناسایی و بعد تصمیم‌گیری کنیم، گفت: افرادی که تقاضای تجمع و راهپیمایی دارند در این ستاد بررسی و بعد از موافقت به وزارت کشور ابلاغ و سپس مجوز لازم اخذ می‌شود.

وی با بیان اینکه از نیروهای بسیجی و سپاه نیز باید در امر به معروف و نهی از منکر استفاده شود، مطرح کرد: برخی ضابطین دادگستری با اختیارات بیشتری اقدام می‌کنند و برخی نیز که ضابط نیستند حق دخالت و عمل دیگری را ندارند.


کانال تلگرام گیلانیان
نظرات

نظری ثبت نشده است شما می توانید اولین نفر باشید

از انتشار نظرات توهین آمیز و خلاف ارزش های دینی و عرفی معذوریم
کلمات مشاهده شده در عکس را در کادر زیر آن وارد نمائید

 

*


پایگاه گیلانیان طبق مجوز صادره از سوی هیات نظارت بر مطبوعات و طبق قانون مطبوعات فعالیت می نماید

کلیه حقوق این پایگاه برای صاحبان آن محفوظ می باشد استفاده از مطالب گیلانیان با ذکر منبع بلامانع است.


رفتن به نوارابزار