گیلانیان
یکشنبه ۲۸ بهمن ۱۳۹۷ Sunday, 17 February , 2019
اردیبهشت ۲۹, ۱۳۹۷ کد خبر : 67002 خبر ها

عضو کمیسیون اقتصادی مجلس :

قانون “مالیات بر ارزش افزوده” اصلاح می‌شود

قانون “مالیات بر ارزش افزوده” اصلاح می‌شود

گیلانیان : عضو کمیسیون اقتصادی مجلس گفت:‌ تغییراتی در قانون مالیات بر ارزش افزوده جهت حمایت از تولید داخلی انجام شده و اصلاحیه آن به‌زودی برای رأی‌گیری وارد صحن علنی مجلس می‌شود.

محمود شکری در گفت‌وگو با خبرنگار تسنیم در رشت اظهار داشت:‌ برای رفع نگرانی تولیدکنندگان داخلی طرح تغییر قانون مالیات بر ارزش افزوده در کارگروهی ویژه به ریاست بنده انجام شد و اصلاحیه آن به زودی جهت بررسی وارد صحن علنی مجلس می‌شود.

عضو کمیسیون اقتصادی مجلس با بیان اینکه اصلاحیه مذکور بسیاری از مشکلات تولیدکنندگان داخلی را برطرف می‌کند افزود:‌ درگیر کردن تولیدکنندگان برای پرداخت مالیات به‌هیچ عنوان صحیح نیست و اصلاحیه قانون مالیات بر ارزش افزوده نیز در همین راستا انجام شده است.

شکری معضل قاچاق کالا را از مشکلات اساسی کشور عنوان کرد و ابراز داشت:‌ عمل زشت این رانت‌خواران و مفسدان اقتصادی در ازای تأمین ثروتی هنگفت برای آن‌ها،‌ آسیب‌ها و ضربات بسیار جبران‌ناپذیری را به بدنه تولید ملی کشور،‌ اشتغال جوانان و نظام وارد کرده است.

نماینده تالش،‌ رضوانشهر و ماسال در مجلس به پشتوانه‌های داخلی قاچاقچیان کالا اشاره کرد و بیان داشت: چنین افرادی قبل از اینکه میلیاردها تومان پول خود را صرف خرید اجناس قاچاقی از خارج کشور کنند روزنه و راه‌های ورود آن به داخل کشور را توسط برخی افراد نفوذی فراهم کرده‌اند.

وی به موضوع کشف ۶۱۸ کانتینر حامل البسه مبتذل و قاچاقی اشاره کرد و افزود‌:‌ وقوع چنین حوادث عجیبی در واقع یک فاجعه بزرگ برای کشور محسوب می‌شود و مسئولان ذیربط باید برای ریشه‌کنی چنین آفت‌های مخربی اقدامات جدی و اساسی انجام دهند.

عضو کمیسیون اقتصادی مجلس با بیان اینکه تخلفات انجام گرفته در گمرکات کشور و کم‌اظهاری نیز با حمایت عوامل داخلی است عنوان کرد:‌ بسیاری از قاچاقچیان با پشتوانه عوامل نفوذی و خائن خود کالاهایشان را به صورت غیرقانونی و بدون ثبت دقیق مشخصات کامل آن در گمرک وارد بازار داخلی می‌کنند.

اخبار مرتبط

نظرات

بدون نظر

*

از ابتدای امسال تا کنون ۶۰ اختراع در گیلان ثبت شد

رییس پارک علم و فناوری گیلان :

از ابتدای امسال تا کنون ۶۰ اختراع در گیلان ثبت شد

آغاز توزیع بذرگواهی شده ۳ رقم بومی برنج در گیلان

معاون بهبود تولیدات گیاهی سازمان جهاد کشاورزی گیلان :

آغاز توزیع بذرگواهی شده ۳ رقم بومی برنج در گیلان

…به جوانان عزیزم، در آغاز فصل جدید جمهوری اسلامی

متن کامل بیانیه مهم رهبری خطاب به جوانان به‌مناسبت چهل سالگی انقلاب؛

…به جوانان عزیزم، در آغاز فصل جدید جمهوری اسلامی

سهم گیلان از بودجه سال ۹۸ یک هزار و ۴۲۷ میلیارد تومان است

رئیس سازمان مدیریت و برنامه‌ریزی گیلان :

سهم گیلان از بودجه سال ۹۸ یک هزار و ۴۲۷ میلیارد تومان است