گیلانیان
دوشنبه ۴ مرداد ۱۴۰۰ Monday, 26 July , 2021
ژانویه 10, 2021 کد خبر : 80888 جدیدترین های صفحه اول خبر ها

استاندار گیلان :

قاچاق کالا تهدید جدی برای اقتصاد کشور و اشتغال جوانان است‌

قاچاق کالا تهدید جدی برای اقتصاد کشور و اشتغال جوانان است‌

گیلانیان : استاندار و رئیس کمیسیون برنامه‌ریزی، هماهنگی و نظارت بر مبارزه با قاچاق کالا و ارز گیلان، بر لزوم آگاهی‌افزایی عمومی برای جلب همراهی مردم در مبارزه با قاچاق تأکید کرد و گفت که تشدید نظارت ها ، بازرسی ها و نیز ایجاد شفافیت، برای ارائه دهندگان خدمات و مردم، اطمینان خاطر ایجاد می کند.

 به گزارش پایگاه اطلاع رسانی استانداری گیلان؛ دکتر ارسلان زارع پیش از ظهر امروز (یکشنبه) در جلسه کمیسیون برنامه‌ریزی، هماهنگی و نظارت بر مبارزه با قاچاق کالا و ارز گیلان اظهار کرد: قاچاق کالا در کنار تهدیدی که برای حوزه های اقتصادی کشور ایجاد می‌کند، از بین برنده فرصت‌های شغلی بویژه برای جوانان است.
وی به تشدید تحریم های ظالمانه و غیرقانونی به ویژه طی سه سال اخیر و ایجاد دشواری‌های ناشی از شیوع کرونا برای اقتصاد دنیا و کسب‌وکارها اشاره و خاطرنشان کرد: لازم است با راهکارهای علمی، ابتکار عمل و تلاش مضاعف ، از قاچاق کالا پیشگیری کنیم.
نماینده عالی دولت در گیلان ارتقاء سطح آگاهی مردم در افزایش میزان همراهی آنان را موثر ارزیابی و اضافه کرد: با استفاده از تبلیغات و فرهنگ سازی مناسب باید آحاد جامعه نسبت به استفاده از کالاهای داخلی ترغیب شوند.
وی ادامه داد: بایستی زمینه استفاده بیشتر از ظرفیت‌های بومی، فراهم و نیازهای مردم از این طریق برطرف شود چراکه این مهم خود اقدامی عملی در مبارزه با قاچاق به شمار می آید.
استاندار گیلان با بیان اینکه اقدامات ایجابی تأثیرات بیشتری نسبت به اقدامات سلبی دارد و در مسیر مبارزه با قاچاق کالا و ارز باید اقدامات پیشگیرانه در دستور کار باشد، گفت: بهره برداری از سامانه ردیابی و کنترل اصالت فرآورده های سلامت محور (TTAC) توسط دانشگاه علوم پزشکی در زمره برنامه های پیشگیرانه و اثرگذار محسوب می شود.
وی بر لزوم صیانت از اشتغال و حمایت از کالای تولید داخل به عنوان اولویت برنامه ها و تخصصی تر عمل کردن دستگاه ها تأکید و تصریح کرد: پلیس امنیت اقتصادی با استفاده از سامانه ها و نرم افزارها می تواند با تشدید نظارت ها و ایجاد شفافیت، برای ارائه کنندگان خدمات و مردم، اطمینان خاطر ایجاد کند.
دکتر زارع بهبود خدمات از طریق پنجره واحد و تسریع در بررسی پرونده ها برای جلوگیری از اتلاف زمان و هزینه صاحبان کالا را جزو انتظارات خود عنوان کرد و گفت: همگرایی ، تبادل تجربه و همکاری دستگاه های اجرایی مرتبط ، مبارزه با قاچاق را با موفقیت همراه می سازد.
وی بر ضرورت بهره گیری از تمامی ظرفیت‌های رسانه ای به‌ویژه فضای مجازی تأکید کرد و افزود: اطلاع‌رسانی شایسته و گسترده از آسیب‌ها و تهدیدات قاچاق کالا در جهت آگاهی‌افزایی جامعه ، به فرآیند مبارزه با این پدیده شوم کمک می کند.
وی همچنین بر ضرورت ارزیابی میزان عملکرد دستگاه‌ها در مسیر مبارزه با قاچاق و انجام اقدامات موثر نسبت به رفع کاستی‌ها تأکید کرد.
استاندار گیلان همچنین به نقش آفرینی مردم متدین و انقلابی گیلان در تاریخ انقلاب اسلامی به ویژه دوران دفاع مقدس و حضور پررنگ آنان در رویدادهای سیاسی-اجتماعی اشاره کرد و به واسطه تقارن زمانی این جلسه با سالروز آغاز عملیات کربلای ۵ ، از پنج فرزند شهید شاغل در استانداری گیلان، با اهدای لوح سپاس قدردانی کرد.

اخبار مرتبط

نظرات

بدون نظر

*

مرغ کیلویی۲۵۰۰۰ تومان چون  تعاونی توزیع نمی شود

قابل توجه اداره صمت و اتاق اصناف گیلان:

مرغ کیلویی۲۵۰۰۰ تومان چون تعاونی توزیع نمی شود

آقای احمدی! در مورد بورس صورت مسئله را پاک می کنید !؟

یکی از کرامات نماینده رشت:

مدیر مسئول :

آقای احمدی! در مورد بورس صورت مسئله را پاک می کنید !؟

«بُرد – بُرد» این است نه آن!

یادداشت شریعتمداری :

«بُرد – بُرد» این است نه آن!

چایکاری در ایران یکصد و بیست ساله شد

سید عبدالله میرحسینی مقدم، مشاور فنی صندوق چای کشور

چایکاری در ایران یکصد و بیست ساله شد

متاسفم مطلبی برای نمایش وجود ندارد