گیلانیان
سه شنبه ۲۸ اسفند ۱۳۹۷ Tuesday, 19 March , 2019
شهریور ۲۰, ۱۳۹۷ کد خبر : 69053 جدیدترین های صفحه اول خبر ها

فرمانده سپاه قدس گیلان :

«قبیله غافل» اقدامی آتش به اختیار و نمایشی ماندگار است

«قبیله غافل» اقدامی آتش به اختیار و نمایشی ماندگار است

گیلانیان : فرمانده سپاه قدس گیلان با اشاره به عدم‌حمایت برخی مسئولان از نمایش بزرگ «قبیله غافل» گفت: بسیج هنرمندان و جوانان آستانه‌اشرفیه به‌طور آتش به اختیار و با صرف کمترین هزینه نمایشی به روی صحنه بردند که تأثیر زیادی بر نسل جوان داشته و راوی مظلومیت معصومین است.

سردار محمد عبدالله پور در حاشیه نمایش «قبیله غافل» در گفت‌وگو با خبرنگار فارس در آستانه‌اشرفیه با عرض تسلیت به مناسبت ماه شهادت سالار شهیدان و خسته نباشید به عوامل نمایش بزرگ «قبیله غافل» اظهار کرد: اجرای این نمایش، اقدامی ارزشمند از سوی بسیج هنرمندان شهرستان آستانه‌اشرفیه است.

وی با بیان اینکه «قبیله غافل» تاریخ شیعه را به‌خوبی روایتگری می‌کند افزود: دست‌اندرکاران این نمایش بزرگ تنها در دو ساعت سعی کردند تاریخ را به نسل جوان نشان دهند و مظلومیت ائمه معصومین را به نمایش بگذارند.

فرمانده سپاه قدس گیلان با تأکید بر تأثیر به سزای نمایش بزرگ قبیله غافل بر نسل جوان گفت: ارزش این کار زمانی مشخص می‌شود که از مخاطبان سؤال کنیم؛ تاریخ شیعیان را چگونه دریافتند و پس از دیدن این نمایش ارزشمند می‌بینیم به‌خوبی می‌توانند روایتگر ظلم‌هایی باشند که بر ائمه اطهار و شیعیان گذشته است.

عبدالله پور با اشاره به‌صرف هزینه‌های هنگفت دشمنان اسلام برای ترویج یاس و ناامیدی در فضای کشور تصریح کرد: باوجود تلاش‌های زیاد دشمنان برای ناامید کردن مردم، جوانان بسیجی به‌طور کاملاً آتش به اختیار و تلاش شبانه‌روزی بدون چشم‌داشت و با صرف کمترین هزینه و حتی در مواردی بدون حمایت برخی مسئولان استانی، در شهرستان آستانه‌اشرفیه اقدامی ارزشمند کردند و نمایش «قبیله غافل» را به‌خوبی ولو با سختی به اجرا گذاشتند.

به گزارش فارس، نمایش بزرگ «قبیله غافل» به کارگردانی و نویسندگی امین جمالی از ۱۸ شهریور آغاز شد و تا ۲۱ شهریورماه، هر شب بعد از نماز مغرب و عشا در صحن حرم مطهر شهدای آستانه‌اشرفیه به روی صحنه می‌رود.

اخبار مرتبط

نظرات

بدون نظر

*

شهروندان رشتی باید تاوان کم کاری شهرداری را بپردازند ؟!

قابل توجه رییس شورای اسلامی شهر رشت :

شهروندان رشتی باید تاوان کم کاری شهرداری را بپردازند ؟!

آقای استاندار! با این شرایط جوانان جویای کار ما به کجا باید شکایت ببرند ؟!

به بهانه گلایه استاندار از جذب غیر قانونی 670 نفر در گیلان:

آقای استاندار! با این شرایط جوانان جویای کار ما به کجا باید شکایت ببرند ؟!

کتمان حقیقت در مورد آدینه و مصلی و … به نفع کیست ؟!

به بهانه افشاگری در باره آدینه و مصلی و ...

کتمان حقیقت در مورد آدینه و مصلی و … به نفع کیست ؟!