گیلانیان
یکشنبه ۱۳ آذر ۱۴۰۱ Sunday, 4 December , 2022
ژانویه 22, 2012 کد خبر : 6144 دسته‌بندی نشده

پاسخی به گفتگوی آقای حجت الاسلام حسینی اشکوری

قدرت طلبی که درس اصولگرائی می دهد

قدرت طلبی که درس اصولگرائی می دهد

اختصاصی گیلانیان : در بررسی جراید استان در هفته نامه‌ای به مطلبی رسیدم که جناب حجت الاسلام حسینی اشکوری اندر تعریف و شیوه اصول و اصولگرائی داد سخن داده و بخشی از صفحه هفته نامه را به موعظه دیگران اختصاص داده‌بود. بی‌اختیار به یاد حادثه‌ تلخ به یاد ماندنی‌ای که روا داشته‌بود، افتادم و از اینکه چگونه قدرت طلبان، گذشته شان را که باید چراغ راه آینده باشد به دست فراموشی می‌سپارند و برای کسب قدرت و مسند آینده‌ای متناسب با زمان برای خود می‌سازند در حیرت فرو رفتم !

با توجه به تعاریف ایشان خیلی دلم می‌خواست توجهم را به (ما قال) معطوف و (من قال) را نادیده بگیرم ولی هر چه سعی کردم نتوانستم دلم را به اولی راضی نمایم چون گمانم بر این شد که ممکن است در تشخیص خط یزیدی و حسینی دچار اشتباه شوم که بی‌اختیار به یاد قصه آشنائی مولانا با شمس تبریزی افتادم و لازم دیدم با طرح آن نمایی از صالح و طالح را ترسیم نمایم .

می‌گویند وقتی شمس تبریزی و همراهش به قونیه رسیدند گذارشان به مجلس درسی ‌افتاد که علیرغم کلام نغز و ظریف استاد نفوذ کلامش در چهره مستمعینش مشاهده نمی‌شد.

شمس نتوانست از وسعت علم و رسائی کلام استاد صرفنظر کند به همین دلیل بر آن شد دلیل عدم تأثیر نفسش را جویا شود و اهل خانه‌اش را برای این منظور اولی دید. پرسان و پرسان به در خانه استاد رفت و از اهل خانه‌اش جویای دلیل شد. پس از اصرار و انکار فراوان دریافت که وی علیرغم تسلط بی‌نظیر بر علوم دینی بر اثر امیدواری بیش از حد به رحمانیت خدا گاهی خلاف شرع عمل می‌نماید.

شمس برای نجات استاد توصیه‌ای به همسرش کرد که انجام آن موجب چنان تعلق خاطری شد که مولوی دیوان شعرش را به نام شمس تبریزی کرد و الی آخر.

این قصه بی شباهت به افاضات حجت الاسلام حسینی اشکوری نیست که چون در قالب تعاریف منصفانه به دنبال اهداف‌ مغرضانه است فاقد نفوذ کلام است و تنها برای بازیگران یا ورشکستگان سیاسی می‌تواند مقبولیت داشته باشد که آنهم مصداق قرآنی (فی‌قلوبهم مرض) را دارند.

زمانی که حجت الاسلام حسینی اشکوری در مسند ریاست رسیدگی به شکایات آموزش و پرورش استان تکیه زده‌بود معلمی برای تظلم خواهی شکایتی را علیه اداره متبوعش تسلیم وی نمود و برای اطمینان خاطر بیشتر به وسیله دو واسطه از ایشان درخواست رسیدگی نمود ؛ پس از یک و ماه و اندی التماس ، جوابی که به او داد این بود: این‌ها به نامه‌های ما پاسخ نمی‌دهند، بهتر است شما به تهران مراجعه نمایید !؟

حدود دو سال جنگ بین آن معلم و مدیر کل وقت آموزش و پرورش ادامه یافت که شاید هنوز مدیران مدارس آن زمان جریان نامه‌ها و شکایات که گاهی برایشان پست می‌شد، به خاطر داشته‌باشند. سرانجام مدیر کل وقت آموزش و پرورش از سر استیصال به نماینده ولی فقیه، حضرت آیت الله احسانبخش پناه برد و با دخالت ایشان بین‌شان آتش بس برقرار شد.

اما یکی، دو ماهی از این آتش بس نگذشته‌بود که ناگهان نامه‌ای به امضای حضرت حجت الاسلام حسینی اشکوری به دستش رسید که چون مدیر کل آموزش و پرورش به اتهام نشر اکاذیب علیه شما شکایت کرده است، اگر مستنداتی برای دفاع از خود دارید، تا تاریخ فلان ارائه نمایید !؟

معلم بیچاره دچار برق گرفتگی شد که چه اتفاقی افتاد ایشان که علاوه بر مسند اداری در کسوت روحانیت باید امین و دادرس باشد، چگونه هست که در رسیدگی به شکایت مظلوم اظهار عجز و ناتوانی می‌کند ولی در رسیدگی به شکایت ظالم این همه شتاب و عتاب دارد !!؟؟

به هر حال علیرغم اینکه می‌دانست ایشان برای حفظ مسند نه تنها حامی مظلوم نیست بلکه مخلص ظالم است زیرا می‌خواهد به هر طریقی شده مسندش را حفظ نماید که الحمد الله آنهم وفا نکرد ! تعداد بیست برگ سند مثبته که به امضای مدیر کل آموزش و پرورش و رئیس آموزش و پرورش ناحیه ۲ رشت بود با یک دفاعیه‌ای که با مشاوره یکی از وکلای مشهور شهر تنظیم شده‌بود و هم اکنون آن اسناد در اختیار است تسلیم ایشان نمود.

با کمال تأسف بعد از چند هفته حضرت ایشان تحت تدابیری نامه‌ای سر بسته و مهر شده از طریق کارگزینی اداره برایش فرستاد که: “نشر اکاذیب شما محرز شناخته و شما به توبیخ کتبی درج در پرونده محکوم می‌‌شوید . این رأی قطعی است و برای اعتراض باید به دیوان عدالت اداری مراجعه نمایید” !!؟؟

اصولی که حجت الاسلام اشکوری از آن داد سخن می‌دهند و می‌گویند: ” اصولگرائی یعنی حمایت از اصول در شرایط بحرانی و حساس”  باید از ایشان سؤال شود:

(اصول) به مقتضای زمان قابل تآویل است یا اصل ثابتی است که از صدر اسلام بود و هست و خواهد بود؟

آقای حسینی اشکوری ! آیا (اسلام و ارزش‌ها)ئی که شما از آن دم می‌زنید تازه به وجود آمده یا قبلا نیز وجود داشته ‌است ؟

آقای حسینی اشکوری! آیا شما ( حق مداری و پرداخت هزینه دفاع از حق) را طی شش، هفت سال اخیر دریافته‌اید یا در زمان ریاست شما بر اداره ارزشیابی و رسیدگی به شکایات آموزش و پرورش نیز وجود داشته منتهی شما از آن غافل بودید و در تلاش “بندگی به شرط مزد” بودید ؟!

جناب آقای حسینی اشکوری ! اگر چه شما برای خوشایند مقام مافوق خود در بدترین شرایط اقتصادی روزی آن معلم و خانواده‌اش را قطع کردید و تیغ به دست زنگی مست دادید که حتی دادگاه انقلاب در زمان محاکمه منافقین و محارب و دشمنان انقلاب چنین کاری را نمی‌کرد و حتی در صورت مصادره اموال سهم خانواده را منظور می‌کرد .ولی خداوند درِ دیگری را باز کرد و جبران مافات نمود، اما لعن و نفرینی را برای خود خریدی که هیچگاه فراموش نمی‌شود و با دیدن هر بارت زخم کهنه سر باز می‌کند که چرا یک روحانی ، آنهم سید و منتسب به علوی مرتکب چنان ظلم و ستم بنیانکنی شد که الحمد الله ذره اعتقاد نداشته‌اش او را حفظ کرد؟!!

جناب آقای حسینی اشکوری ! شما که اهل دین و دیانت هستید باید خوب بدانید که اصول معیار دارد بویژه اینکه در دوران انقلاب عینیت داشته ‌است  بنابراین اصولگرائی سیاست نیست که متناسب با زمان تغییر کند بلکه بصیرت است که باید در ذات انسان خدا شناس و خدا ترس باشد نه در بازی‌های سیاسی و اگر غیر این بود شما در مناصب اصولگرائی گذشته تان همچنان باقی می‌ماندید ولی چون نیت صادق نبود، الحمد الله نیستید و این مصاحبه‌ها و گفتگوهای غیر نویس نمی‌تواند قدرت و مسند گذشته را برگرداند !

اخبار مرتبط

نظرات

 • بسیار سپاس گذارم همکار گرامی جناب اقای لطفی از صراحت قلم و توانایی شما در بیان حقیقت.و چه زیبا بیان نمودید اصولگرایی را که امثال ایشان نان به نرخ روز می خورند و اصول ارزشی خود استفرا بر منافع شخصی می سازند.چقدر سوء استفاده از نام اصولگرایی در عرصه مطبوعات این استان داشته اند تا امثال ع به مدیر کلی برسند و پسر ها به عیش و نوش، انوقت دم از رفتار علی وار می زنند که بخدا دل علی زمان را هم همینها به درد می اورند

 • آقای اشکوری در زمان ریاست بر اداره ارزشیابی و رسیدگی به شکایات آموزش و پرورش گیلان از …. پرتو به عنوان مدرس درس تاریخ فرزند خود که تجدید شده بود خواست نمره قبولی به فرزندش بدهدولی این مدرس اجابت نکرد و اشکوری تهدید کرد تلافی میکند که برای او بدلیل چاپ کتابی درباره یهودیت (فکرکنم)اتهام ارتباط با اسرائیل وجاسوسی موساد واسراییل زد وماهیان زیادی سربه نیست تا اینکه خانواده این استاد تاریخ از دکترنوبخت نماینده وقت رشت خواستند پیگیری که بسرعت آیت الله محمدی گیلانی دستور آزادی ازحبس انفرادی صادر کرد .این ازبرکات اشکوری است

 • آقای اشکوری اصولگرای واقعی است!چون در زمان برگزاری میتینگهایی علیه قهرمانی استانداروقت گیلان در یکی ازجلسات که درمسجد قدس رشت برگزار و منجر به درگیری بین طرفداران قهرمانی و کوچکی نژاد و آقازاده شد آقای اشکوری کارمندان روابط عمومی خود … و … را به همراه دوربین فیلم برداری اداره کل اوقاف استان که بیت المال بود جهت فیلمبرداری مراسم آورده بودند.مستندات موجوداست

 • نظراتم درج نمیشه

 • این آقای لطفی تازه به دوران رسیده!که از نو کیسه های مجرد است کینه ای ۲۰ ساله را باز گشایی کرده بیچاره خودش هم نمی داند چه نوشته شما بالا بروید پایین بیایید اشکوری تاثیرگذار ترین فرد در بین نیروهای ارزشی استان است اگر جرات و شهامت دارید پیامم را بگذارید واگرنه شما یکی دم از عدالت اصول نزنید.

 • هیچ وقت بچه ها به قطار ایستاده سنگ نمی زنند این قطار درحال حرکت است که مورد سنگ پرانی بچه ها می شود این بچه ای که سنگ رو به سمت جناب اشکوری پرتاب کرده مدعیه که اشکوری از همه مناصب اصولگرایی کنار رفته! اگر اینطور است پس از چه نگرانید و برای چه سنگ اندازی می کنی! ما که می دانیم کجایتان سوخته!بویش بیت محترم نماینده ولی فقیه را گرفته! با وجود چنین کسانی در بیت قربانی آیت الله نیاز به دشمن ندارد.

 • جناب آقا یا سرکار خانم کریمی (!) سلام
  ادبیات مناسبی در اعلام نظر خود به کار نبردید !؟ تعجب می کنم ” گیلانیان ” چرا به جای برخی کلمات به دور از ادب شما (…) نگذاشت ! شاید خواست مردم هم با این نوع ادبیات کوچه بازاری که این چند ساله آفتی در ایران اسلامی شده است آشنا شوند
  ما که از نزدیک در رکاب آقای اشکوری انجام وظیفه می کردیم خوب پایبندی به موازین اصولگرایی ایشان را درک نموده ایم
  راستی آن پسرش را که در زمان ریاست خود همکار اداره کل اوقاف کرده بود اسم کوچکش چه بود ؟
  کدام … ایشان به دلیل مشکل … در اختیار کارگزینی فلان مرکز پر مخاطب است ؟

  اگر اصولگرایی اینگونه است و به قول شما منصب دارد ! ارزانی آنان که اینگونه می خواهندش ، ما اصولگرایی را از رهبر انقلاب می آموزیم با سیره معظم له و تعریفی که حضرت ایشان از اصولگرایی نموده اند
  در ضمن جناب کریمی تشخیص دوست و دشمن با هرکس و در مورد نماینده مقام معظم رهبری در گیلان با آیت الله قربانی است و لابد صلاح خویش خود می دانند ، کما اینکه تشخیص دادند دیگر جناب آقای اشکوری به دلایلی که دانم و دانید امام جمعه موقت رشت نباشند .
  به قول تازه معروف شده ، سندش موجوده ، بگم ؟؟

 • همانگونه که می دانید : گیلانیان نظرات توهین آمیز و خلاف ارزش های دینی و عرفی را منتشر نمی کند
  به همین خاطر این وبگاه از انتشار نظر توهین آمیز ” همشهری” محترم که با همان آی پی ” کریمی ” ارسال شده است معذور می باشد

 • از انتشار نظر سراسر توهین و پر از کلمات رکیک فردی با نام مستعار ” موسویان ” با نشانی ایمیل جعلی ،که انشاء الله زیبنده شخص نویسنده نظر هم نیست ! و در آن این وبگاه و برخی رجال مورد وثوق را مخاطب قرار داده اند! معذوریم

 • هرچند که دل خوشی از خیلی از حضرات ندارم اما جانبداری گیلانیان هم برایم روشن شد که جناب آقای ” ل ” هم اگر جایی نانشان قطع شود یا سبیلشان چرب شود سکوت می کنند مثل خیلی از ماجراها در خیلی از بیت ها…
  والعاقبه للمتقین

 • سلام
  بیت ها نه بیوت !

 • سلام به سلامتی همزمان با مصوبه جدید دولت مبنی بر باطل شدن شرکتی ها و قرارداد بستن نیروها مستقیم با ادارات
  پسر آقای اشکوری هم از امروز به عنوان رییس دفتر بخشدار رشت مشغول به کار شد که !!!
  بابا دمش گرم
  ]چقدر این روزها کار پیدا کردن و سر کار رفتن راحت شده !!!!!!!!!!!!!

 • آقای … عزیز تو خود خوب می دانی که آقای اشکوری چه لطفی در حق آیت الله قربانی روا داشته اند! قضیه ریاست ایشان در اوقاف و اهمال ایشان در موضوع موقوفات و آزاد گذاشتن و عدم حمایت از وقف که جزء وظایف ایشان بود کاملا به خاطر است.

 • باسلام.برادر ارجمند جناب آقای “ح ل ” خوبست بدانید که با این گونه گفتمانی که در پیش گرفتید بجز … برای خودتان چیز دیگری بدست نخواهید آورد.در این زمان که شرق و غرب منتظر تضعیف نظام مقدس جمهوری اسلامی ایران هستند. شما بخوبی ماموریت تخریب انسان های ارزشی و مکتبی استان مان را انجام میدهید!! لطفا ایمان خودتان اضافه کنید و سعی کنید مطالعات دینی خودتان را زیاد کنید . حضرت امام خامنه ای به درستی فرمودند: که اختلاف جریان های سیاسی یا برسر مبناست یا منافع. حال من از شما میپرسم؟ شما اختلافتان در کدام است؟ مبنا یا منافع

 • واقعا واسه شما متاسفم که نظر من رو که نه توهین آمیز بود نه خلاف ارزش های دینی بودو نه خارج از عرف بود راسانسور کردید. البته از شما بیش از این هم انتظار نداریم. بالاخره هر حرفی …………رو بخطر بندازه احتمالا سانسور میشه.

*

باز هم برق سه فاز “صنایع گیلان” را گرفت!

تولیدکنندگان استان در صف اول قطع برق؛

کریم خرسندی مژدهی

باز هم برق سه فاز “صنایع گیلان” را گرفت!

برادرانه با برادرانمان امیرعبداللهیان و شمخانی

مدیر مسئول روزنامه کیهان نوشت:

برادرانه با برادرانمان امیرعبداللهیان و شمخانی