گیلانیان
سه شنبه ۱۸ بهمن ۱۴۰۱ Tuesday, 7 February , 2023
دسامبر 15, 2012 کد خبر : 15485 خبر ها

برابر اطلاع رسيده :

قربانی رئیس فراکسیون مبارزه با دخانیات کشور شد

قربانی رئیس فراکسیون مبارزه با دخانیات کشور شد

اختصاصی گیلانیان : دکتر محمد حسین قربانی ، نماینده آستانه و کیاشهر در این مورد به خبرنگار گیلانیان گفت: یکی از بازوهای مجلس شورای اسلامی تشکیل فراکسیون است از این رو روز چهارشنبه گذشته فراکسیون مبارزه با دخانیات کشور با حضور نماینده دکتر ولایتی، دکتر مرندی ، دکتر پزشکیان، دکتر شهریاری تشکیل شد و ریاست این فراکسیون به عهده اینجانب گذاشته شد که امیدواریم با کمک این دوستان قدم مؤثری در این راه برداریم.

وی در مورد اهداف این فراکسیون گفت : این فراکسیون به ازای واردات سیگارهای خارجی یا تولید هر نخ سیگار باید ۱۰ درصد مالیات باید در اختیار حوزه بهداشت قرار بدهد که مبلغ این درآمد بالغ بر ۳ هزار میلیارد تومان است که اگر این درآمد خوب مدیریت و هدایت شود کارهای مهمی در حوزه سلامت و بهداشت صورت خواهد گرفت که امیدواریم از این محل درآمد توجه ویژه ای به گیلان بشود .

دکتر قربانی در خصوص وضعیت تخصیص ارز برای واردات داروهای خاص نیز گفت : متأ سفانه جلسه ای که با وزیر صنعت، معدن و تجارت و همچنین با وزیر بهداشت در مجلس برگزار شد خبرهای خوبی تا به امروز نیست زیرا تخصیص ارز برای واردات اقلام غیر ضروری که کد بندی شده مثل لوازم آرایشی ، زین اسب و غیره ! به ویژه اینکه به لوازم آرایشی توجه ویژه‌ای کردند و ارز مورد نیاز را در اولویت بندی در ردیف هفتم قرار دادند ولی واردات تجهیزات پزشکی مثل ماموگرافی، اسکن و رادیو گرافی ها که در تشخیص و درمان بیماری ها بسیار ضروری است در ردیف هشتم قرار گرفتند که این یک بی تدبیری در اولویت بندی .

عضو کمیسیون بهداشت مجلس افزود : حالا با توجه به نشست چند روز قبل ارز مورد نیاز برای کالا های لوکس تخصیص داده شد ولی برای داروهای ضروری برای بیماری های خاص تخصیص داده نشده بود ولی دولت تعهد کرده ظرف دو هفته آینده ارز مورد نیاز واردات داروهای ضروری را تخصیص بدهد ولی تا به امروز عمل نکرده و امیدواریم دولت به تعهدات خود متعهد باشد .

نماینده مردم آستان و کیاشهر در خصوص اقدامات بعمل آمده در حوزه مسئولیت خود اخذ یک میلیارد تومان اعتبار برای برق آستانه و همچنین یک میلیارد تومان اعتبار اعتبار برای پل آستانه نیز اشاره کرد .

اخبار مرتبط

نظرات

بدون نظر

 

*

باز هم برق سه فاز “صنایع گیلان” را گرفت!

تولیدکنندگان استان در صف اول قطع برق؛

کریم خرسندی مژدهی

باز هم برق سه فاز “صنایع گیلان” را گرفت!

برادرانه با برادرانمان امیرعبداللهیان و شمخانی

مدیر مسئول روزنامه کیهان نوشت:

برادرانه با برادرانمان امیرعبداللهیان و شمخانی