سه شنبه ۴ اردیبهشت ۱۳۹۷ Tuesday, 24 April , 2018
آذر ۱۲, ۱۳۹۵ کد خبر : 54708 دسته‌بندی نشده

قصه پر غصه زیر گذر شهید رجایی در گذر زمان !

قصه پر غصه زیر گذر شهید رجایی در گذر زمان !

گیلانیان : زیر گذر شهید رجایی که چند سال است نظم ترافیک بخشی از شهر را مختل کرده عملیات عمرانی آن بروایت اخبار در تاریخ ۱۶ تیر ۹۳ آغاز شد و قرار بود طی یک سال به انجام برسد که با کمال تاسف مثل برخی از پروژه ها در حد وعده باقیماند ؟!

این پروژه بعد از ۲ سال و ۵ ماه هنوز در مقام حرف باقیماند و کسی نمی داند این پروژه برای شهروندان رشتی چقدر آب خواهد خورد خدا می داند ؟ جهت کسب اطلاع از کم و کیف پروژه مرور مصاحبه ها و اخبار خالی از لطف نخواهد بود :

زیر گذر

۱ – تاریخ ۱۶ تیر ۹۳ =

رسولیان 2گیل خبر ، دیار میرزا ، خزر آنلاین در خبری مسرت بخش نوشتند : “آعاز عملیات عمرانی زیرگذر شهید رجایی رشت+ عکس

در ادامه خبر آمده بود : “مدت اجرای این پروژه ۱۸ ماه است که در صورت همکاری دستگاههای اجرایی میتوان ظرف ۱۲ ماه پروژه را به اتمام رساند“.

آقای مهندس رسولیان ، سرپرست معاونت عمرانی شهرداری رشت در گفتگو با گیل خبر عنوان کرده بود : “این پروژه با مبلغ پیمان ۶۰,۰۰۰,۰۰۰,۰۰۰ ریال توسط مجموعه جهاد نصر اصفهان ( ! ) اجرا میگردد. طول این زیرگذر که از اتوبان شهید رجایی به سمت اتوبان ضیابری است ۵۵۰ متر و طول پل روی زیرگذر در مسیر خیابان طالقانی ۸۰ متر میباشد.این زیر گذر توسط دور برگردان هایی از دو طرف به هم متصل می شود“.

وی همچنین گفت : “جهت عملیات عمرانی مشکلات خاصی با اداراتی چون برق,آب,گاز و مخابرات وجود دارد و بزرگترین معضل در روند اجرای پروژه تعامل با شرکتهای مخابرات و برق می باشد. شرکت برق جهت جمع آوری تجهیزات خود از حوزه میدان تقاضای ۱۶,۵۰۰,۰۰۰,۰۰۰ ریال نموده است که شهرداری علی الحساب ۳,۰۰۰,۰۰۰,۰۰۰ ریال برای شروع کار پرداخت خواهد نمود“.

۲ – تاریخ : ۱۱ اسفند ۹۳ =

کارگز نیامحمد حسین واثق کارگرنیا ، عضو شورای اسلامی شهر رشت در مورد زیر گذر شهید رجایی به گیل خبر گفت : برآورد اولیه پروژه زیرگذر تقاطع شهید رجایی به دانای‌علی ۶ میلیارد و ۴۰۰ میلیون تومان بوده در ‌حالی ‌که هنوز هزینه تأسیسات آب و گاز اعلام نشده است.

وی با بیان اینکه قرار است پروژه مذکور در تیر ماه سال ۹۴ مورد بهره‌برداری قرار گیرد، افزود: برای پرداخت هزینه جابه‌جایی تأسیسات برق و … نیازمند مساعدت استانداری هستیم.

توضیح :

۱ – الف : برآورد هزینه احداث ۶۰ میلیارد ریال بود که بعد از ۹ ماه ۴ میلیارد ریال که عبارت از ۴۰۰ میلیون تومان باشد به آن افزوده شد ؟!

ب – در زمان اجرا گفته شده بود : هزینه درخواستی جا بجایی تاسیسات برق ۱۶ میلیاردو ۵۰۰ میلیون ریال است که ۳ میلیارد ریال علی الحساب پرداخت شد ؛ ولی مثل اینکه در کوتاه مدت بر اصابت “کفگیر به ته دیگ” دست توسل به دامن استانداری زده شد ؟!

۳ – تاریخ ۳۰ مرداد ۹۴ =

تابناک گیلان به استناد (فارس) از قول محمد حسین واثق کارگرنیا وعده داد :زیرگذر شهید رجایی رشت دهه فجر افتتاح می‌شود

۴ – ۲۶ بهمن ۹۴ =

همین مقام اعلام کرد : افتتاح پروژه زیرگذر رشت طولانی شده است و در خرداد ماه سال آینده – سال ۹۵ – به بهره‌برداری برسد .

– تاریخ ۲۶ اردیبهشت ۹۵ =

فارس به نقل از کارگر نیا گزارش داد : اشتباه محاسباتی کارشناسان شهرداری رشت در پروژه زیرگذر شهید رجایی این شهر موجب طولانی‌تر شدن آن و نارضایتی مردم شده است.

۵ – تاریخ ۲۳ مرداد ۹۵ =

خبرگزاری فارس نیز از قول جناب آقای کارگر نیا اعلام کرد : افتتاح پروژه زیرگذر شهید رجایی رشت تا پایان شهریورماه !


۶ – تاریخ اول مهر ۹۵ =

جمشیدیپای فرامرز جمشیدپور ، معاون حمل نقل و امور زیربنایی شهرداری رشت پیش کشیده شد و ایشان اعلام کرد : زیرگذر خیابان شهید رجایی رشت تا ۲۰ روز دیگر افتتاح می‌شود.

همه منتظر بودند تا شهردار رشت این امروزه و فردا های متولیان امر را پایان دهد و با اعلام یک تاریخ قطعی شهروندان بخش وسیعی از شهر رشت و همچنین مردم بخشی از شهرهای غرب گیلان که از این مسیر تردد می کردند از این بلاتکلیفی نجات دهد .

۷ – ۱۲مهر, ۱۳۹۵ =

شهردارسرانجام نوبت به شهردار رشت رسید و شعاع مشرق از قول ثابت قدم نوشت : پروژه زیرگذر شهید رجایی رشت پایان مهرماه ۰ سال ۹۵ ) افتتاح می‌شود .

۸ – یکشنبه ۲۳ آبان ۱۳۹۵ =

ظاهرا بخت با شهردار یار نشد و این قول شهردار هم مثل قول سایرین محقق نشد و فارس و قلم نیوز از قول شهردار نوشت : پروژه زیرگذر شهید رجایی رشت نیز هفته آینده ( ۳۰ آبان ۹۵ ) به بهره‌برداری می‌رسد.

عصر جمعه ۱۲ آذر ۹۵ =

سری به پروژه کذایی زده شد ، ابر و باد و مه خورشید فلک در کار بودند تا بلکه خلف وعده ها را به سرانجامی برسانند ، از کارگر بی رمقی که در ابتدا راه به این امید جمعه کاری را ایستاده بود بلکه حقوق معوقه ۴ ماهه اش را دریافت نماید و در این سر سرمای زمستان به زندگی نداشته اش سر و سامانی ببخشد !

تاسف اینکه قول شهردار نیز مثل سایرین در موعد مقرر محقق نشد قابل تحمل است ولی فقر کارگران نیازمند با پاداش های کذایی شهردار به خواصش را چگونه باید تحمل کرد شاید این رفتار امتناقض دنگ فنگ کلانشهر باشد !!؟؟

DSC_0411 DSC_0410 DSC_0412 DSC_0420 DSC_0434

اخبار مرتبط

نظرات

بدون نظر

 

*

دکتر معین احیا گر فرهنگ و ادب پارسی

ستاره پرفروغ گيلاني ادبيات ايران

دکتر معین احیا گر فرهنگ و ادب پارسی

مرحوم محمود نامجو پولادین مرد گیلانی جهان

سالروز در گذشت جهان پهلوان نامجو بر شما تسلیت باد :

مرحوم محمود نامجو پولادین مرد گیلانی جهان

مهندس علی انصاری استاندار شهید گیلان

يكي ديگر از اعضاي تالار مشاهير گيلانيان را بيشتر بشناسيم :

مهندس علی انصاری استاندار شهید گیلان

آیت‌الله مرحوم حاج شیخ صادق احسان‌ بخش

به یاد محرم هایی که حاجی آباد شاهد حضور حاجی بود :

آیت‌الله مرحوم حاج شیخ صادق احسان‌ بخش