تبلیغ
چهارشنبه ۲۳ آبان ۱۳۹۷ Wednesday, 14 November , 2018
تیر ۱۴, ۱۳۹۷ کد خبر : 67700 خبر ها

رئیس مجمع نمایندگان گیلان ‌:

“قطع برق” ‌خسارات زیادی را به صنعت گیلان وارد کرده است

“قطع برق” ‌خسارات زیادی را به صنعت گیلان وارد کرده است

گیلانیان : رئیس مجمع نمایندگان گیلان ‌با انتقاد از قطعی‌های مدا‌وم برق در شهر رشت گفت: معضل قطعی برق خسارات بسیار زیادی را به صنعت گیلان وارد کرده است.

جبار کوچکی‌نژاد عصر امروز در جلسه شورای برنامه‌ریزی استان گیلان در رشت اظهار داشت:‌ قطعی‌های مداوم و بسیار زیاد برق جدا از اینکه مشکلات فراوانی را برای مردم ایجاد کرده، خسارت‌های بسیار زیادی را نیز به صنعت خسته و بیمار استان گیلان نیز وارد کرده است.

رئیس مجمع نمایندگان گیلان رشت را بحرانی‌ترین شهر کشور دانست و بیان داشت:‌ قطعی برق خسارت‌های بسیار زیادی را به ترانس‌ها و زیرساخت‌های شبکه توزیع شهر رشت وارد می‌کند و موجبات نگرانی و اعتراضات مردم را نسبت به سازمان‌های متولی امر فراهم کرده است.

کوچکی‌نژاد به مناطقی از سراسر گیلان که ساعت‌ها در خاموشی به سر می‌برند اشاره کرد و ابراز داشت:‌ تجمع‌های مردمی جلوی بسیاری از ادارات زنگ‌های خطر را به صدا در آورده است و مسئولان مربوطه باید به آنان جواب‌ها و پاسخ‌های قانع‌ کننده‌ای ارائه دهند.

وی با تأکید بر مشکلات عدیده حوزه صنعت گیلان خاطرنشان کرد:‌ در حال حاضر بسیاری از واحدهای تولیدی گیلان با کمترین ظرفیت خود در حال فعالیت اقتصادی هستند و معضلات و موانع جدیدی مانند قطعی‌های پی در پی برق بر حجم مشکلات و گرفتاری‌های آنان افزوده است.

نماینده مردم رشت در مجلس پیشرفت راه آهن گیلان را قابل قبول خواند و تصریح کرد:‌ مجموعه کارها و اقداماتی که در حال حاضر در پروژه راه‌ آهن رشت به قزوین انجام شده است روند مطلوبی دارد اما برای پایان کار در موعد مقرر نیازمند نگاه ویژه دولت نسبت به آن هستیم.

نایب رئیس کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس موضوع تسطیح اراضی را مورد تأکید قرار داد و عنوان کرد:‌ طبق برنامه اولیه عملیات مربوط به اصلاح ساختار حدود ۵۰ هزار هکتار از اراضی استان گیلان انجام گرفته است و امیدواریم کار تسطیح مابقی اراضی موجود نیز اجرایی شود.

رئیس مجمع نمایندگان گیلان شرایط کنونی کشور را از لحاظ کمبود اعتبارات بسیار ویژه و حساس ارزیابی کرد و ابراز داشت:‌ بسیاری از پروژه‌ها به علت کمبود اعتبارات لازم با سرعت بسیار کمی در حال انجام هستند که باید نسبت به تأمین اعتبار مورد نیاز آنان از سایر منابع اقدام کنیم.

کوچکی‌نژاد با بیان اینکه مشکل زباله سراوان باید با روحیه‌ای انقلابی حل و فصل شود تصریح کرد:‌ زباله منطقه سراوان نه‌تنها آب‌های زیرزمینی منطقه را دچار آلودگی‌های بسیار شدیدی کرده بلکه دامنه و وسعت اثرات مخرب آن به تالاب بین‌المللی انزلی نیز رسیده است.

اخبار مرتبط

نظرات

بدون نظر

*

صنعت چاپ از مولفه های مهم توسعه اقتصادی است

دکتر دلخوش در بازدید از شرکت چاپ و نشر نوین:

صنعت چاپ از مولفه های مهم توسعه اقتصادی است

محرومیت‌زدایی در اولویت “بسیج و سپاه” است

فرمانده قرارگاه محرومیت‌زدایی سپاه پاسداران :

محرومیت‌زدایی در اولویت “بسیج و سپاه” است