گیلانیان
شنبه ۹ مهر ۱۴۰۱ Saturday, 1 October , 2022
اکتبر 6, 2014 کد خبر : 30307 خبر ها

در یک اقدام غافلگیران :

قهرمان کاراته ایران در بازی‌های آسیایی از تیم ملی خداحافظی کرد

قهرمان کاراته ایران در بازی‌های آسیایی از تیم ملی خداحافظی کرد

گیلانیان : سعید حسنی‌پور نماینده وزن -۷۵پس از کسب مدال طلای بازی‌های آسیایی ۲۰۱۴ اینچئون از دنیای قهرمانی و تیم ملی خداحافظی کرد.

وی با تایید این موضوع گفت: پس از کسب مدال بازی‌های آسیایی از تیم ملی کاراته خداحافظی کردم و این تصمیمی که گرفته‌ام به هیچ عنوان احساسی نیست.

حسنی‌پور در پاسخ به این سؤال که مسابقات جهانی یک ماه دیگر برگزار می‌شود و آیا نمی‌خواهی پس از آن از تیم ملی خداحافاظی کنی، گفت: با توجه به اینکه از قبل این تصمیم را گرفته بودم دیگر به هیچ عنوان راهی مسابقات جهانی آلمان نخواهم شد و با مدال طلای بازی‌های آسیایی با تیم ملی خداحافظی می‌کنم.

وی در پاسخ به این سؤال که چرا چنین تصمیمی را گرفته‌ای، گفت: فرصت برای پرداختن به مسائلی که باعث خداحافظی‌ام شد زیاد است و به زودی در مورد آن صحبت خواهم کرد.

مسعود رهنما ، سرمربی جدید تیم ملی کاراته ایران نیز گفت: به خاطر اینکه فرهنگ از خودگذشتگی در کاراته نهادینه‌تر شود سعید حسنی‌پور تصمیم گرفت در اوج پس از کسب مدال طلا از تیم ملی خداحافظی کند.راهنما

وی پس از خداحافظی کردن سعید حسنی‌پور از تیم ملی کاراته، اظهار داشت: سعید حسنی‌پور پس از کسب مدال طلای بازی‌های آسیایی با صحبت‌هایی که با من داشت تصمیم گرفت از تیم ملی کاراته خداحافظی کند. با توجه به همه مسائلی که در طول این چند ماه وجود داشت که انشالله ریز مسائل آن را در آینده کامل بازگو خواهم کرد اعلام می‌کنم که سعید حسنی‌پور دیگر در تیم ملی فعالیت نخواهد کرد.

وی در ادامه گفت: به خاطر اینکه فرهنگ از خود گذشتگی در کاراته نهادینه‌تر شود سعید حسنی‌پور تصمیم گرفت در اوج ، پس از کسب مدال طلا از تیم ملی خداحافظی کند.

سرمربی جدید تیم ملی کاراته در پاسخ به این سؤال که آیا نتایج تیم ملی در بازی‌های آسیایی اینچئون قابل قبول است یا خیر،‌ گفت: نتایج کسب شده در اینچئون به نظرم خیلی خوب بود، اما ما بهتر از این هم می‌توانستیم نتیجه کسب کنیم. کاراته یک رشته غیر رکوردی است و به خاطر اینکه مدال‌ها را تقسیم می‌کنند نباید شرایط روحی و روانی به کاراته‌کاها تحمیل کنیم که نتوانیم آن را کنترل کنیم.

رهنما در ادامه خاطرنشان کرد: کاراته ایران در اینچئون استحقاق آن را داشت که چنین نتیجه‌ای را کسب کند. امیدوارم در بازی‌های آسیایی دوره بعد نتایجی بهتر از این کسب کند.

وی در مورد اینکه نظر شما در مورد داوری‌ها در بازی‌های آسیایی چیست، گفت:‌ ضریب خطای داوری نسبت به دوره‌های قبل خیلی خیلی پائین آمده بود.

رهنما در ادامه خاطرنشان کرد: هروی، جعفری و روحانی برای این تیم زحمت زیادی کشیده بودند. حسینی و ایزدی نیز مزد زحمات خود را با نتایجی که در اینچئون به دست آمد گرفتند. به اعتقاد من اگر این نتیجه می‌توانست روال به روال پیش برود قطعاً بهتر از این می‌توانست باشد.

وی در مورد طلایی‌های بازی‌های آسیای اینچئون گفت: امیر مهدی‌زاده با توانایی‌هایی که داشت به لطف خدا به حقش رسید. سعید حسنی‌پور هم همانطوری که زحمت کشید به مدال طلای بازی‌های آسیایی رسید و در آخرین صحبت‌هایی که با او داشتم به این تصمیم رسید که از تیم ملی خداحافظی کند.

مسعود رهنما در بازی‌های آسیایی ۲۰۱۴ اینچئون از سوی مسئولان فدراسیون به عنوان سرمربی برای حضور در مسابقات جهانی انتخاب شد. سعید حسنی‌پور خواهرزاده مسعود رهنما است./منبع : فارس

 

 

اخبار مرتبط

نظرات

بدون نظر

*

باز هم برق سه فاز “صنایع گیلان” را گرفت!

تولیدکنندگان استان در صف اول قطع برق؛

کریم خرسندی مژدهی

باز هم برق سه فاز “صنایع گیلان” را گرفت!

برادرانه با برادرانمان امیرعبداللهیان و شمخانی

مدیر مسئول روزنامه کیهان نوشت:

برادرانه با برادرانمان امیرعبداللهیان و شمخانی