گیلانیان
سه شنبه ۱۲ فروردین ۱۳۹۹ Tuesday, 31 March , 2020
نوامبر 28, 2019 کد خبر : 76066 جدیدترین های صفحه اول خبر ها

نایب رئیس اتاق اصناف کشور :

قیمت کالاها در چند روز اخیر افزایش محسوسی نداشت

قیمت کالاها در چند روز اخیر افزایش محسوسی نداشت

گیلانیان : نایب رئیس اتاق اصناف کشور سیاست کلی این نهاد را برنامه‌ریزی برای تنظیم بازار شب عید و توزیع میوه و مرکبات اعلام کرد و گفت: قیمت کالاها به ویژه اقلام اساسی سبد خانوار در چند روز اخیر افزایش محسوسی نداشت.

جلال‌الدین محمد شکریه در گفت‌وگو با خبرنگار تسنیم در رشت اظهار داشت: تشدید بازرسی‌ها از واحدهای صنفی، برنامه‌ریزی برای تنظیم بازار شب عید و توزیع میوه با جدیت توسط اتاق اصناف کشور دنبال می‌شود از سوی دیگر از وزارت جهاد کشاورزی و وزارت صمت انتظار داریم جهت ممانعت از افزایش قیمت دام در کشور با این نهاد همکاری کنند.

نایب رئیس اتاق اصناف کشور عنوان کرد: واحدهای بازرسی وزارت صمت و سازمان‌های تابعه آن در تمام شهرستان‌های کشور با واحدهای بازرسی و نظارت اتاق‌های اصناف هماهنگ شده‌اند و گشت‌های مشترک از سطح واحدهای صنفی و فروشگاه‌های بزرگ و کوچک عرضه کالا و واحدهای خرده‌فروشی در دستور کار قرار گرفته است.

شکریه تصریح کرد: انجام گشت‌های مشترک کنترل و بازرسی اتاق اصناف، تعزیرات حکومتی و وزارت صمت تا قبل از اجرای طرح افزایش قیمت بنزین همیشه به طور منظم و مستمر در سراسر کشور اجرایی می‌شد، اما در چند روزه اخیر پس از تغییراتی که در نرخ بنزین اتفاق افتاد عملیات نظارت و بازرسی‌ها تشدید شده است.

وی در مورد حل مشکل سهمیه بنزین تاکسی تلفنی‌ها نیز خاطرنشان کرد: در حال حاضر برای تاکسی‌های آنلاین سهمیه بنزین در نظر گرفته‌اند اما برای اعطای کارت سوخت به تاکسی تلفنی‌‌ها دستورالعمل‌هایی صادر شده است که نیاز دارد وزارت کشور، وزارت صمت و ستاد سوخت کشور درباره این موضوع به یک اجماع کلی برسند.

رئیس اتاق اصناف استان گیلان ابراز داشت: از آن‌جایی که واحدهای صنفی ما نظیر تاکسی‌ تلفنی‌ها، پیک موتوری‌ها و وانت‌بار‌های تلفنی در مقایسه با تاکسی‌های آن لاین قدمت بسیار زیادی داشته و از دیرباز تاکنون مشغول فعالیت هستند امیدواریم دولت برای حل مشکل سهمیه بنزین آن‌ها هر چه سریع‌تر تصمیمی اتخاذ کند.

شکریه با بیان اینکه ۳۰ درصد حمل و نقل شهر رشت توسط تاکسی‌های تلفنی انجام می‌شود افزود: در کنار تمام این بحث‌ها از دولت انتظار داریم کنترل و نظارت مستمری بر روی بخش‌ها و نهادهای دولتی برای جلوگیری از افزایش کالا و خدمات داشته باشد زیرا هرگونه تغییر قیمت در این بخش‌ها سریعاً به کل کشور تسری پیدا می‌کند.

نایب رئیس اتاق اصناف کشور صیانت از بازار را توسط بازرسان نظام صنفی مورد تأکید قرار داد و گفت: امیدواریم با همکاری دستگاه‌های ذیربط نظیر سازمان‌های صنعت و معدن، تعزیرات حکومتی و سایر نهادهای نظارتی افزایش قیمتی در کشور نداشته باشیم تا اتاق اصناف بتواند با آرامش کامل بازار شب عید را مدیریت کند.

وی سیاست مهم اتاق اصناف کشور را تنظیم بازار شب عید و توزیع میوه و مرکبات اعلام کرد و بیان داشت: برگزاری جلسات لازم و مستمر تنظیم بازار برای معرفی مباشر کلی از سوی وزارت صمت برای توزیع میوه شب عید در استان‌ها و تحویل آن به مباشران استانی در دستور کار قرار دارد که به بهترین نحو ممکن اجرایی شود.

شکریه تقویت ناوگان خودرویی و امکانات لجستکی اتاق‌های اصناف سراسر کشور در جهت اجرای برنامه‌های نظارت و بازرسی را خواستار شد و عنوان کرد: در حال حاضر با کمبود خودرو و تأمین وسیله نقلیه برای بازرسان نظام صنفی مواجه هستیم که انتظار داریم سایر دستگاه‌های دولتی در این مسیر به ما کمک کنند.

نایب رئیس اتاق اصناف کشور با بیان اینکه در چند روز گذشته شاهد افزایش قیمت چندان زیادی در حوزه کالاها نبوده‌ایم افزود: بازرسان افتخاری اتحادیه‌های صنفی نیز به کمک بازرسان اتاق اصناف آمده‌اند و امیدواریم تمام بخش‌های ذیربط برای حفظ ثبات بازار و جلوگیری از افزایش قیمت‌‌‌ها همکاری لازم را داشته باشند.

اخبار مرتبط

نظرات

بدون نظر

*

خود اظهاری ۷۸ درصدی گیلانیان در طرح غربالگری کرونا

رئیس دانشگاه علوم پزشکی گیلان:

خود اظهاری ۷۸ درصدی گیلانیان در طرح غربالگری کرونا

کرونا مجلس شورای اسلامی را تعطیل کرد

سخنگوی هیئت‌رئیسه مجلس:

کرونا مجلس شورای اسلامی را تعطیل کرد

تحویل سال در کنار بیماران کرونایی