گیلانیان
یکشنبه ۱۳ آذر ۱۴۰۱ Sunday, 4 December , 2022
ژوئن 29, 2012 کد خبر : 10450 خبر ها

نامه دوتن از اعضاي شوراي اسلامي رشت در خصوص داماش

کمک به داماش در دالان پر پیچ و خم بروکراسی ؟!

کمک به داماش در دالان پر پیچ و خم بروکراسی ؟!

گیلانیان : چند صباحی است فریاد استمداد خواهی هواداران داماش ، یکی از تیم های گیلانی حاضر در لیگ برتر فوتبال ایران به گوش می رسد  که هواداران این تیم می خواهند فارغ از هرگونه حاشیه مسئولین ارشد استانی و متولیان مستقیم ورزش با توجه به زمان اندک باقیمانده به آغاز لیک جدید نسبت به حل مشکلات مالی این تیم اقدام عاجلی بیاورند که با کمال تأسف نامه نگاری ها و توسلات آنان تاکنون موثر نیفتاد و به نظر می رسد : ” آنکه البته به جایی نرسد فریاد است “.

با امید به اینکه مشکلات این تیم پرطرفدار به زودی برطرف گردد نامه ذیل که از شورا به شوراست ؟! منتشر می شود ، باشد که دیگر همسنگرانشان وفا به عهد کنند که خود دستور قرآنی است :

بسمه تعالی

جناب آقای محمود مباحی

رئیس محترم شورای اسلامی شهر رشت

 یکی از راه های دیدن روح نشاط،پویایی،تحرک و شادی جامعه،نهادینه سازی فرهنگ ورزش است.تقویت رشته های مختلف ورزشی و تامین امکانات و تجهیزات لازم در این خصوص،باعث گرایش نسل جوان به ورزش شده ، از یک سو ارتقا سطح ورزش قهرمانی را موجب گردیده و از سویی دیگر سدی مستحکم بر سر راه گرایش جوانان به انواع بزه و انحرافات اخلاقی خواهد بود. حضور در عرصه ی ورزش چه به عنوان ورزشکار و چه به عنوان حامی ورزش ثمراتی شایان توجه ارد و این اطمینان را ایجاد می کند که حداقل در زمانی که صرف ورزش یا تماشای یک مسابقه ی ورزشی می شود دقایقی مثبت خواهد بود.

در میان رشته های ورزشی،فوتبال رشته ای پرطرفدار است و خیل مشتاقان آن در جهان بی شمارند.بسیاری از کودکان همواره در رویای فوتبالیست شدن به سر می برند و بسیاری دیگر با ایستادن بر سکوی تماشاگران آرزومند قهرمانی تیم محبوبشان هستند.بسیاری از مردم جهان با فوتبال زندگی می کنند و این مستطیل سبز بخش لاینفکی از زندگی آن هاست.کشور ما ایران نیز از قاعده مستثنی نیست. فوتبال پرطرفدارترین رشته ورزشی در ایران است و خیلی عظیمی از نسل جوان و اینده ساز این مرز و بوم با حداقل امکانات تنها پشتوانه ی علاقه به این ورزش پرهیجان در کوچه پس کوچه های شهر به دنبال توپی گرد می دوند تا شاید روزی نام خود را در زمره ی ملی پوشان فوتبال ثبت کنند.بسیاری از شهرهای ایران ارزوی داشتن تیم فوتبال در لیگ برتر را در سر می پرورند و ان هایی که نمایندگانی در لیگ دارند با تمام توان از تیم شهر خود حمایت می کنند.

در این میان گیلان از استان های صاحب نام در تاریخ فوتبال ایران است.نمی توان نامی از فوتبال آورد اما از بهمن صالح نیا،امیر افتخاری،علی نیاکانی،مجید جهانپور،غفور جهانی،رسول حقدوست،زنده یاد سیرون قایقران و محسن هوشنگی و سایر ستارگان درخشان فوتبال این خطه سرسبز یادی نکرد.تیم های فوتبال سپیدرود ، ملوان و استقلال رشت که هم اکنون با نام داماش گیلان شناخته می شود شناسنامه ی فوتبال گیلان هستند که بی توجهی به آنان،بی مهری به فوتبال گیلان است.دو تیم ملوان انزلی و داماش گیلان به عنوان دو نماینده گیلان در لیگ برتر نیازمند حمایت استانی هستند تا بتوانند در مسابقات بدرخشند.

متاسفانه چندی است که باشگاه داماش گیلان دچار مشکلات عدیده ای مالی گردیده است.این تیم پرطرفدار که علی رغم فشارهای بسیار شدید مالی با تکیه بر غیرت بازیکنان ،کادر فنی و مدیریت باشگاه در جایگاه قابل قبولی در لیگ برتر قرار دارد نیازمند مساعدت جمعی مدیران استان است تا باقی بماند و افتخار افرینی کند.با توجه به اینکه مردم مهربان و ورزش دوست رشت نیز بر حفظ این تیم برای استان تاکید می ورزند باید در یک اقدام جهادی این باشگاه را از مشکلات مالی رهانید.

متاسفانه پیرو نشست مشترک شورای اسلامی شهر رشت با مدیرعامل محترم باشگاه داماش گیلان علی رغم قول های مساعد،تاکنون هیچ گونه اقدام عملی صورت نگرفته است.لذا ضمن تاکید مجدد بر اهمیت حفظ فوتبال داماش گیلان خواستار حمایت و مساعدت عاجل شورای اسلامی و شهرداری رشت از این باشگاه مردمی هستیم.

 محمد رضا قاسمی-عضو شورای اسلامی کلانشهر رشت ؛ غلامرضا هاتفی-عضو شورای اسلامی کلانشهررشت

اخبار مرتبط

نظرات

 • امیر حسین لاهیجان

  بخدا فقط به عشق داماش روز ها رو سپری میکنیمخدایا این عشق رو از ما نگیر

 • یعنی چه پول شهرداری و شورای شهر از مالیات و عوارض مردم هست و باید برای عمران شهر خرج بشه رشت ویرانه است و امسال ۴۰ درصد کاهش بودجه عمرانی داریم چرا باید وظیفه تربیت بدنی را شورای شهر انجام بده؟ اقای قاسمی چند میلیاردی که برای هیئت فوتبال خرج کردید با اجازه کی بوده؟اینکارها عوامفریبی برای رای اوری مجدد در انتخابات اینده شورای شهره دوستان عزیز بجای اینکارها به استاندار نامه بنویسید تا برای ورزش استان بودجه بگیره

 • شهرداری رشت از شهرداری درود کمتره !! اونجا به تیمشون کمک میکنند اینجا آقای سعید مطمئنا تو رشتی نیستی!!!!

 • جناب آقای قاسمی زمانیکه بودجه داشت بسته می شد مگر از جنابعالی سوال پرسیده نشد آیا نگفتین بودجه را قبول دارم . و هیچ اشکالی وجود نداره حالا برای تبلیغ خود می آید نامه می نویسید که به فوتبال گیلان کمک شود اگر نیت شما پاک بود پس چرا زمان بستن بودجه اعتراض نکردین . تاسف می خورم کمی در ………………………………………..
  انشااله خداوند ما را عاقبت به خیر کند

 • چرا باید شهرداری هایی مثل لنگرود،لاهیجان،فومن و … در استان گیلان تیم داری کنند ولی شهرداری رشت پولی به تیم اول استان اختصاص نده؟
  از استاندار و مسئولین استانی که نمیشه امیدی داشت.حداقل اینا یه کاری کنند
  اما در مورد حرف آقا سعید باید عرض کنم تفریح و سرگرمی قسمتی از علاقه این جوانان هست ایا برن دنبال کارهای خلاف خوب هست پس بهتره قسمتی کوچک از در امد میلیاردی شورای صرف ورزش استان بشه

 • اقای سعید شما هنوز نمی دانید که حفظ و روحیه ساکنان و جوانان یک شهر اگر ارزشش بیشتر از پل و راه سازی نباشد مطمئن باشید که کمتر هم نیست امثال شما عمران و کیفیت زندگی را در آمار پلهای هوایی و راه های استانی میدانید ( که البته غیر قابل انکار است ) ولی امثال من بی اعتنایی به بغض یک جوان رشتی و گیلانی را مثل ویران کردن صدها پل و طرع عمرانی مورد ادعای شما میداند! به شما توصیه می کنم از حصار تنگ افکارتان خارج و به جوانانی دل بسپرید که اینروزها با روحیه ای سرد فقط به سرنوشت تیم شهرشان می اندیشند تیمی که هویتی جدید برای این استان تعریف کرده . البته اگر امثال شما دوست داشته باشند که آن را باور کنند!

*

باز هم برق سه فاز “صنایع گیلان” را گرفت!

تولیدکنندگان استان در صف اول قطع برق؛

کریم خرسندی مژدهی

باز هم برق سه فاز “صنایع گیلان” را گرفت!

برادرانه با برادرانمان امیرعبداللهیان و شمخانی

مدیر مسئول روزنامه کیهان نوشت:

برادرانه با برادرانمان امیرعبداللهیان و شمخانی