گیلانیان
شنبه ۲ مهر ۱۴۰۱ Saturday, 24 September , 2022
آگوست 26, 2014 کد خبر : 29235 دسته‌بندی نشده

عضو شورای اسلامی شهر رشت:

لایحه استیضاح شهردار رشت تنظیم شد/ کاندیدای ریاست شورا نیستم

لایحه استیضاح شهردار رشت تنظیم شد/ کاندیدای ریاست شورا نیستم

گیلانیان : عضو شورای اسلامی شهر رشت گفت: لایحه استیضاح شهردار رشت با ۱۳ رای موافق از ۱۵ رای، تنظیم و به شهرداری ارسال شده است.

محمد حسین واثق‌کارگرنیا اظهار کرد: طبق ماده ۷۳ قانون شوراهای اسلامی و با توجه به اینکه یکسری ناهماهنگی در باره شهردار با اعضای شورای اسلامی رشت وجود دارد طرح استیضاح شهردار مطرح و با موافقت ۱۳ نفر از ۱۵ نفر اعضای شورای اسلامی شکل قانونی به خود گرفت.

وی درباره استیضاح شهردار رشت ادامه داد: شهردار رشت در دو ماه اخیر درباره برخی از موضوعات نتوانست پاسخ قانع کننده‌ای به اعضای شورای شهر رشت دهد و حتی در چهل و دومین جلسه علنی شورای رشت ۹ مورد تذکر از سوی اعضای شورا درباره موضوعات مختلف شهر رشت به وی داده شده بود.

عضو شورای اسلامی شهر رشت با اشاره به بی‌اطلاع بودن اعضای شورا در زمینه عزل و نصب‌های اخیر در شهرداری این شهر، گفت: طبق قانون عزل و نصب مدیران شهرداری به‌عهده شهردار است و اعضای شورا حق هیچ‌گونه دخالت در این زمینه را ندارند.

وی با بیان اینکه اعضای شورای اسلامی رشت خواهان مداخله در عزل و نصب مدیران شهرداری نیستند، تصریح کرد: اعضای شورا از شهردار می‌خواهند تا عزل و نصب‌های انجام شده را به اعضای شورا اطلاع دهد.

واثق‌کارگرنیا با بیان اینکه برخی سایت‌ها زودتر از اعضای شورا از عزل و نصب مدیران شهرداری آگاه می‌شوند گفت: برخی از سایت‌ها و پایگاه‌های خبری جلوتر از اعضای شورای شهر رشت از عزل و نصب مدیران شهرداری اطلاع دارند و این برای شورای شهر که حالت نظارتی بر عملکرد شهرداری دارد سئوال برانگیز است.

وی خود را موافق استیضاح شهردار رشت معرفی کرد و یادآور شد: اکنون شهردار رشت در مرخصی به سر می‌برد و پس از حضور در محل کار خود و ابلاغ لایحه استیضاح به وی موظف است در مدت مدت ۱۰ روز به سئوالات مطرح شده از سوی اعضای شورا پاسخ دهد.

عضو شورای اسلامی شهر رشت درباره انتخابات هیئت رئیسه شورای اسلامی شهر رشت خاطرنشان کرد: اکنون برنامه‌ای برای شرکت در انتخابات هیئت رئیسه ندارم و مایل هستم به عنوان یک خدمتگزار ساده به شهروندان خدمت کنم.

وی متذکر شد: شهید نواب صفوی درباره افتخار خدمت به مردم می‌گفت اگر یک کشور اسلامی باشد افتخار می‌کنم که رفتگر آن باشم./منبع : فارس

اخبار مرتبط

نظرات

  • اگر کسی از اختیارات خودش استفاده بکند “مجرم”است،بایدموردبازجویی”استیضاح”قراربگیرد!؟
    خوب اگر در انتخاب نیروها نامه ای می زد به شورا به هرکدام چندتا سهمیه می داد”که معرفی شده هارا بکاربگیرد”بازهم گردوغباربلندمی شد؟
    ما بعنوان یک شهروند تلاشهاوخدمات شهرداری پرتلاش را مشاهده میکنیم.

*

باز هم برق سه فاز “صنایع گیلان” را گرفت!

تولیدکنندگان استان در صف اول قطع برق؛

کریم خرسندی مژدهی

باز هم برق سه فاز “صنایع گیلان” را گرفت!

برادرانه با برادرانمان امیرعبداللهیان و شمخانی

مدیر مسئول روزنامه کیهان نوشت:

برادرانه با برادرانمان امیرعبداللهیان و شمخانی