گیلانیان
شنبه ۲۸ دی ۱۳۹۸ Saturday, 18 January , 2020
دی ۲۱, ۱۳۹۸ کد خبر : 76723 جدیدترین های صفحه اول خبر ها

عضو کمیسیون اقتصادی مجلس :

لایحه بودجه سال ۹۹ رونوشتی از بودجه سنوات گذشته است‌‌

لایحه بودجه سال ۹۹ رونوشتی از بودجه سنوات گذشته است‌‌

گیلانیان : عضو کمیسیون اقتصادی مجلس میزان تغییرات مفاد بودجه ۹۹ در مقایسه با لوایح سال‌های گذشته را ناچیز خواند و گفت: لایحه بودجه سال ۹۹ در واقع رونوشتی از بودجه سنوات گذشته است.

محمود شکری با بیان اینکه دولت در بودجه ۹۹ معادل ۵۰ هزار میلیارد تومان از درآمدهای لایحه را به فروش و یا واگذاری املاک و دارایی‌های خود اختصاص داده است اظهار داشت: لایحه بودجه سال ۹۹ تغییر چندانی با لوایح گذشته ندارد و در واقع رونوشتی از بودجه سنوات قبل است.

عضو کمیسیون اقتصادی مجلس عملیاتی کردن بودجه را یکی از مهم‌ترین دلایل اجرای طرح تغییر ساختار نظام بودجه‌ریزی کشور تلقی کرد و ابراز داشت: برای اینکه سهم بیشتری از درآمدهای بودجه تحقق پیدا کند در درجه نخست باید جهت کاهش میزان وابستگی اقتصاد کشور به درآمدهای حاصل از فروش نفت اقدامات لازم اتخاذ شود.

شکری جایگزین کردن درآمدهای فروش نفت با یکسری درآمد پایدار و مطمئن را از اولویت‌های کنونی اقتصاد کشور دانست و عنوان کرد: دولت یکسال فرصت داشت تا برای کاهش میزان وابستگی و تکیه بودجه سنواتی به فروش نفت برنامه‌ریزی کرده و تمام راه‌ها و مسیرهای قانونی مطمئن برای تحقق این امر را بررسی کند.

وی تلاش کارشناسان مرکز پژوهش‌های مجلس، دولت و برخی از نمایندگان برای تغییر ساختار بودجه سال ۹۹ را مورد اشاره قرار داد و تصریح کرد: بر اساس رایزنی‌‌ها و صحبت‌هایی که بنده با کارشناسان مرکز پژوهش‌های مجلس انجام دادم این مرکز تا حدود بسیار زیادی ساختار نظام بودجه‌ریزی در کشور را تغییر داده است.

نماینده مردم تالش، ماسال و رضوانشهر در مجلس ضمن اشاره به صحبت‌های نوبخت در مورد اینکه سازمان برنامه و بودجه ساختار بودجه‌ریزی را بازنگری کرده‌ است افزود: با وجود اظهارات دولت مبنی بر اینکه درآمدها و هزینه‌های بودجه ساماندهی شده‌اند اما آن‌چه که توسط دولت مصوب و به مجلس آمد خلاف این ادعاها بود.

عضو کمیسیون اقتصادی مجلس با تأکید بر اینکه لایحه بودجه ۹۹ با تحقیقات انجام شده توسط مرکز پژوهش‌ها و برنامه سازمان مدیریت و برنامه‌‌ریزی مطابقت ندارد گفت: کاهش تکیه بر درآمدهای نفتی در بودجه سال آینده لحاظ شده اما این لایحه در مقایسه با سنوات قبل تنها در موارد اندکی دچار تغییرات و دخل و تصرف شده است.

شکری اختصاص معادل ۵۰ هزار میلیارد تومان از درآمدهای بودجه سال آینده به بخش املاک و دارایی‌های دولت از طریق فروش و یا واگذاری آن‌ها را مورد اشاره قرار داد و اظهار داشت: در لایحه بودجه سال ۹۸ نیز مقادیری از درآمدهای کشور را به همین بخش اختصاص داده بودند اما نهایتاً مقادیر بسیار کمی از آن تحقق پیدا کرد.

نماینده مردم تالش، ماسال و رضوانشهر در مجلس رسالت خطیر کمیسیون تلفیق مجلس برای بررسی دقیق منابع، مصارف، درآمدها و هزینه‌های بودجه سال ۹۹ را مورد تأکید قرار داد و تصریح کرد: امیدواریم نواقص و نقاط غیرشفاف و غیرعملیاتی بودجه ۹۹ حذف و به جای آن درآمدهای قابل تحقق جایگزین شود.

اخبار مرتبط

نظرات

بدون نظر

*

علت وضع نامناسب منطقه فسادانگیزی آمریکا و رفقای آن است

رهبر معظم انقلاب اسلامی در دیدار امیر قطر و هیئت همراه:

علت وضع نامناسب منطقه فسادانگیزی آمریکا و رفقای آن است

قطر در سقوط هواپیمای اوکراینی نقش داشته است؟

به انگیزه امیر قطر به تهران :

قطر در سقوط هواپیمای اوکراینی نقش داشته است؟

حمایت بنیاد برکت از باغداران و کشاورزان گیلانی

با خرید 20 هزار تن محصول صورت گرفت؛

حمایت بنیاد برکت از باغداران و کشاورزان گیلانی

ساز و کار بین المللی حل اختلافات برجام پذیرفتنی نیست

یک مقام وزارت امور خارجه روسیه :

ساز و کار بین المللی حل اختلافات برجام پذیرفتنی نیست

با این ۱۰ راهکار، بدون کمک خارجی اقتصادایران را نجات دهید

نامه ۲۴ اقتصاددان کشور به رئیس‌جمهور:

با این ۱۰ راهکار، بدون کمک خارجی اقتصادایران را نجات دهید

زندگی سردار سلیمانی

ار سلیمانی