گیلانیان
چهارشنبه ۱۹ مرداد ۱۴۰۱ Wednesday, 10 August , 2022
مارس 29, 2013 کد خبر : 17867 خبر ها

غلامعلی جعفر زاده خبرداد :

لایحه بودجه سال ۹۲ دستگاههای اجرایی گیلان به صورت تخصصی بررسی شد

لایحه بودجه سال ۹۲ دستگاههای اجرایی گیلان به صورت تخصصی بررسی شد

گیلانیان : عضو کمیسیون برنامه، بودجه و محاسبات مجلس شورای اسلامی گفت: برای نخستین بار در طول عمر انقلاب اسلامی مشکلات و پیشنهادات لایحه بودجه سال ۹۲ دستگاههای اجرایی استان گیلان به صورت یکپارچه و تخصصی دسته بندی و تقدیم مجلس شد.

غلامعلی جعفرزاده ظهر جمعه در جمع خبرنگاران افزود: طبق قانون اساسی دولت باید هرساله لایحه بودجه را تا ۱۵ آذرماه به مجلس شورای اسلامی ارائه دهد در حالیکه امسال دولت ۸۴ روز با تاخیر بودجه را تقدیم مجلس شورای اسلامی کرد.

وی اظهارداشت: از زمانی که مجلس لایحه بودجه را اعلام وصول می کند نمایندگان ۱۰ روز فرصت دارند پیشنهادات حوزه انتخابیه خود را به مجلس شورای اسلامی ارائه دهند.

نماینده مردم رشت در مجلس شورای اسلامی گفت: از مجموع ۱۳ نماینده مردم گیلان چهار نماینده از قبیل “غلامعلی جعفرزاده” نماینده مردم رشت و ” محمد مهدی رهبری املشی ” نماینده مردم رودسر و املش اعضای کمیسیون برنامه، بودجه و محاسبات و همینطور ” جبار کوچکی نژاد ” عضو کمیسیون آموزش و تحقیقات و نماینده مردم رشت و ” ایرج ندیمی ” عضو کمیسیون اقتصاد و نماینده مردم لاهیجان و سیاهکل در مجلس شورای اسلامی عضو کمیسیون تلفیق شدند.

وی افزود: برای نخستین بار در طول انقلاب اسلامی مشکلات و پیشنهادات لایحه بودجه سال ۹۲ دستگاه اجرایی استان بصورت یکپارچه جمع آوری و تقدیم مجلس شورای اسلامی شد.

جعفرزاده اظهارداشت: معاونت برنامه ریزی استانداری گیلان در این زمینه ۴۱ پیشنهاد را دسته بندی و تقدیم نمایندگان مردم گیلان در مجلس کرد که از این تعداد ۱۴ پیشنهادت مربوط به کلان ملی است.

وی گفت: این پیشنهادات فردی، غیر کارشناسی، تشخیصی نبوده بلکه یک کار تخصصی است و بخش زیادی از  پیشنهادت مزبور در مجلس به تصویب خواهد رسید.

عضو کمیسیون تلفیق لایحه بودجه مجلس شورای اسلامی افق بودجه امسال  گیلان را بسیار روشن دانست، گفت: خوشبختانه کار تشکیلاتی منظم و منسجمی در زمینه لایجه بودجه سال ۹۲ در استان انجام شده است.

وی بیان داشت: هم اکنون وفاقی که بین نمایندگان گیلان در مجلس شورای اسلامی برای احقاق حقوق مردم استان شکل گرفته در هیچ دوره ای چنین سابقه ندارد.

جعفرزاده با بیان اینکه تصویب لایحه بودجه سال جاری ۴۵ تا دوماه زمان نیاز دارد، گفت: این لایحه دارای مشکلات زیادی است.

وی افزود: بر اساس این لایحه بودجه نهاد ریاست جمهوری ۳۴۷ درصد رشد داشته در حالیکه تمامی نهادها، سازمان ها و دستگاه های اجرایی کشور با کاهش بودجه مواجه هستند.

وی در ادامه تاکید کرد: قانون اساسی اجازه دیکتاتوری به هیچ قوه ای را نخواهد داد

اخبار مرتبط

نظرات

بدون نظر

*

باز هم برق سه فاز “صنایع گیلان” را گرفت!

تولیدکنندگان استان در صف اول قطع برق؛

کریم خرسندی مژدهی

باز هم برق سه فاز “صنایع گیلان” را گرفت!

برادرانه با برادرانمان امیرعبداللهیان و شمخانی

مدیر مسئول روزنامه کیهان نوشت:

برادرانه با برادرانمان امیرعبداللهیان و شمخانی

متاسفم مطلبی برای نمایش وجود ندارد